Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1980/81 - 1980 / 39. szám

21.1979. szeptember 15. Székesfehér­vár: Videoton—FTC 2 :2 A két csapat egymás elleni mérlege: 21 mérkőzés, 9 FTC győzelem, 5 dön­tetlen, 7 Videoton győzelem. 38. ferencvárosi—32 fehérvári gól. A legnagyobb gólarányú FTC győzelem: 6:2 (1971. Népstadion) A legnagyobb gólarányú Videoton győzelem: 3 : 0 (1977. Ullói út) A Videoton egyenlítő gólja, és a következő filmkockán a villanyújság — ahová még nem írták ki a gólt. Nézzék csak a játékidőt mutató számokat. .. VIDEOTON COLUWÖK,NVILhSI <6^ 8ARAHYI (3) *2 SZoGLETflRANV- 5^3 __ V IDEOTON COMPUTER SYSTEM ifa MMKUHÍÉP I — **. j A krónikából „Vidi~ verés...” 1971. augusztus 19. Népstadion: FTC—Videoton 6 :2 A félidei eredmény még csak 1 : 1 volt! A Fradi csatárai a második játék­részben azonban kihasználták a fehérvá­ri védők - elsősorban a kapus - hibáit és könnyedén nyerték a közepes szín­vonalú mérkőzést. A legszebb gól a ha­todik volt: „A 84. percben Branikovits távoli lö­vése lepattant Mesterről, pontosan a to­vábbfutó ferencvárosi csatár elé, aki 16 m-ről, ballal most már óriási gólt lőtt keresztbe a bal felső sarokba.” Talán azokban a percekben, amikor Branikovits góljának örvendtek a nézők, egy életunt fiatalember a halálnak külö­nös módját választotta. Leugrott a Nép­stadion tetejéről és 40 méteres zuhanás után a helyszínen meghalt. A tét a bajnoki cím volt! 1976. június 9. Üllői út: FTC-Videoton 1 :1 Az 1975-76. évi bajnoki címért óriá­si küzdelmet vívott a két csapat. A re­mekül játszó Videoton a mérkőzés nagy részében 1 : 0-ra vezetett! Az utolsó ne­gyedóra eseményeit a Népsportból idéz­zük. „A 75. perctől kezdve három percen át három nagy gólhelyzet adódott a Fe­rencváros előtt: az egyikből Nyilasi fölé lőtte a labdát, a másikból Szabó mellé fejelt, a harmadikat is Szabó ügyetlen- kedte el, amikor Pusztai beadása után három lépésről fejelt mellé. A 79. perc­ben Martos indította a partvonal mentén azt a támadást, amely végén Mucha be- verekedte magát a 16-oson belülre, az­tán szorongatott helyzetből, az alapvo­nal közeléből laposan berúgta a labdát. Kovács L. kivetődött, de nem tudta megkaparintani, és a szemfüles Pusztai három lépésről laposan, a jobb oldali léc mellett a hálóba talált. 1:1! A 87. percben Nyilasi jó helyzetben fölé fejelt. A játékvezető sérülések mi­att öt percet hosszabbított. A 94. percben Nyilasi kitört közé­pen, mindenkit maga mögött hagyott, de Fejes a 16-os előtt ellökte. A szabad­rúgást Bálint és Ebedli közösen el- ügyetlenkedte." Bajnokavatáshoz gyűlt össze 30 ezer éneklő, tomboló szurkoló. A Fradi, ha győzött volna az utolsó mérkőzés ered­ményétől függetlenül, bajnokként vo­nulhatott volna le az Üllői úti pálya gyepéről. A győzelem elmaradt, így még 10 napot kellett várni az ünnepléssel. Az FTC végül Zalaegerszegen tette fel győ­zelmével az i betűre a pontot. Mindmáig utolsó bajnokságunkat a vidéki városban ünnepelhették a szaka­dó esőben is leutazó ferencvárosi szur­kolók ... Reggel még mosolygott a nap, de déltájban már alaposan el­szomorodott. Piszkosszürke fellegek takarták előle a vá­rost, alatta rövid időre a hó is szállingózott. Az NB I nyitá­nyát bizony nem fogadta ke­gyeibe az időjárás. „Még odább volt az ebédidő, ami­kor végigböngésztem a nagy IX. kerületi bérház lakónév­jegyzékét. Furmann Károly III. emelet . . . Ahogy bandu­koltam felfelé a kihalt lép­csőházban, azon gondokoz­tam, vájom mit érez ezen a napon labdarúgásunk egyik nagy öregje? Megdobban-e hevesebben a szíve? Eszébe jutnak a régi szép emlékek, várja-e még egyáltalán ezt a futtball „ünnepnapot"? Fentről lépések kopogtak. Egy fehér hajú férfi jött lefe­lé, kezében bevásárlószatyor.- Tiszteletem Karcsi bácsi — köszöntem rá. Megfordult.- Üdövzlöm. Rövid úton elmondtam, miért keresem. Hogy írni szeretnék róla. Arról, hogy telnek napjai, járja-e még a pályákat, s ugyanúgy szereti még a futballt, mint annak előtte, amikor még főszerep­lő volt ő is a zöld gyepen.- Ma elég zsúfolt a napom — mondta „Csuszti" bácsi. — Ha bevásároltam sietek ha­za, hogy mielőbb elkészüljön az ebéd. Utána ugyanis me­gyek ki a meccsre. Természe­tesen a régi „családomhoz'', az Üllői útra. Aztán sietek haza, mert jön az újabb játék. Ez már csak a televízióban. Mert a Videoton—Újpesti Dó­zsa mérkőzést is megnézem. Végül délutánra beszéltük meg az újabb találkozót. A csapatok már melegítettek Székesfehérvárott, Karcsi bá­csi pedig felállt s levette a készülékről a hangot. író­asztala fiókjából nagy paksa- méta újságot s egyéb régi dokumentumot húzott elő s odahozta a karosszékébe.- Valamikor megfogad­tam, ha már lesz sok időm rendezgetem majd ezeket az emlékeimet — emelte meg a nagy csomagot - de azóta is így van, ahogy évekkel ezelőtt bepakoltam ide. De egyéb­ként sem akarom itt most ré­gi meccsekkel traktálni, sok évtizedes történetekkel untat­ni. ■