Fradi műsorfüzet (1975-1979)

1978. szeptember

AUGUSZTUS 13. Varsóban, az úszó IBV-n Besze Gábor sorra aratta győzelmeit (100, 200 és 1500 m-es gyors, 100 és 200 m-es pillangó). * * * Veszprémben befejező­dött a Napló Kupa nem­zetközi kézilabdatorna. Az elsőséget és az értékes he­rendi porcelán serleget a Bakony Vegyész legyőzése (17-10) után az FTC nyer­te. Utoljára éppen 10 évvel ezelőtt sikerült a nevezetes trófeát elhódítani. AUGUSZTUS 16. MNK-mérkőzésen: FTC— Csepel 1-0. Ezzel a győze­lemmel a csapat csoportel­ső lett, így bekerült az MNK négyes döntőjébe. A mérkőzésnek volt egy érde­kessége: Friedmanszky ed­ző taktikai okból a 89. percben cserélt, Ebedli he­lyett egy újonc, Erdővégi lépett pályára. A Fradi nyolc évtizedes történeté­ben közel ötszázan szere­peltek az FTC első csapa­tában, 1 perces bemutatko­zása azonban még senki­nek sem volt .. . AUGUSZTUS 17. Szurkolói ankét volt a- lelátón és sikerét a megje­lentek közül senki sem vi­tatta. A csaknem 500 sport­barátot a villanyújság fel­irata üdvözölte: SZERE­TETTEL KÖSZÖNTJÜK KEDVES SZURKOLÓIN­KAT! A felezővonal táján egy asztalnál foglaltak he­lyet a szakvezetők: Mészá­ros József, Vitencz Géza és Friedmanszky Zoltán. Vass István Zoltán hangulatos bevezető mondatai után Mészáros József nyílt, a gondokat nem kerülgető beszámolója következett, majd Friedmanszky Zoltán beszélt elképzeléseiről, a csapattal kapcsolatos ter­veiről. Vitencz Géza az MNIí-döntő sorsolásáról adott tájékoztatót. A szur­kolók kérdéseit Vass István Zoltán tolmácsolta, sokszor kiegészítve saját megjegy­zéseivel, észrevételeivel. Így mindent egybevetve, na­gyon színes, hangulatos, élő riportoknak voltunk ré­szesei. Az ankétnak csak a késői alkony vetett véget... AUGUSZTUS 19. FTC—Újpesti Dózsa 3-2. Az MNK elődöntő mérkő­zésen a Fradi óriási becs­vággyal és valljuk be őszintén, váratlanul kitűnő játékkal győzte le nagy ri­válisát. Félidőben még a lila-fehérek vezettek 2-1-re, de a második játékrészben a csapat felülkerekedett, s bravúros győzelmével a döntőbe jutott. A kajak-kenu bajnoksá­gon Rajnai Klári előbb egyéniben, majd a kettes­ben is — Andrássi Katalin­nal — bajnokságot nyert. Másnap Rajnai a kajak né­gyes tagjaként is a dobogó legmagasabb fokára állha­tott. Az FTC bajnok hajó­jában szerepeltek: Rajnai, Andrássi, Révész, Perényi. AUGUSZTUS 20. MNK-döntő: FTC—Pécsi MSC 4-2. Izgalmas mérkő­zésen csak a hosszabításban dőlt el a kupa sorsa. Em­lékezetes mozzanatok: a 3. percben a PMSC büntető­ből megszerzi a vezetést (0-1). 30. perc: szép táma­dás végén Pusztai fejesét bravúrral védi Katzirz. 35. perc: Varga lövése Zsiborás kezét érintve vágódik a há­lóba (0-2). 44. perc: Ebedli lövése a kapufán csattan. 52. perc: közvetett szabad­rúgás után Bálint nagy lö­vése a kapuba talál (1-2). 55. perc: Nyilasit Dárdai megrúgásáért a játékvezető kiállítja. 72. perc: Szoko- lait a pécsi kapus kézzel lerántja, a 11-est Pogány lőtte a kapuba (2-2). 93. perc: megszűnik az ember- hátrány: a sérült Kincses is elhagyja a pályát. 94. perc: Pogány lövése Ka- tzirzról kipattan, Szokolai bevágja a labdát a kapuba (3-2). 97. perc: Mészöly fe­jese a felső kapufát találja el. 119. perc: Martos a ki­futó kapus mellett elegán­san a hálóba nyeste a lab­dát (4-2). A mérkőzés után nagy ováció közepette Bá­lint vette át az MNK-t, csapatunk pedig tisztelet­kört futva köszönte meg a szurkolók lelkes buzdítását. A nagyszerű kupasorozat — a kétévenkénti MNK-nye- rés — 1972, 1974, 1976 után 1978-ban is folytatódott. AUGUSZTUS 22. Szegeden ferencvárosi si­kerrel fejeződött be a XXII. Tiszántúli kerékpá­ros kupa. A végeredmény. 1. Bürger, 2. Pásztor, 3. Teplán, 4. Zámbori, 5. Káplán. Valamennyien az FTC versenyzői! AUGUSZTUS 26. FTC—Salgótarján 1-1. Az új bajnoki évad első mér­kőzését Salgótarjánban ját­szotta csapatunk. Az első félórában akár 4—5 gólt is rúghattunk volna, különö­sen Pusztai került sokszor gólhelyzetbe. Az 6 nevéhez fűződik az új évad első fe­rencvárosi gólja is. A 18. percben Ebedli a felfutó Martos elé tálalt, aki be­ívelte a labdát és a jó ütemben felugró Pusztai 8 méterről látványos gólt fe­jelt. Sajnos a további hely­A tornagyőztes FTC kézilabdás öregfiúk: Som, Incze, Kon­koly, Vájná, Kulich, Skoumál, Lendvai, Kende, Oszfolk, Ha­vasi, Vitéz, Ivanics, Kőszegi