Fradi műsorfüzet (1975-1979)

1978. január

kill aligha úsztak volna meg kapott gúl nélkül a mérkőzést. NOVEMBER 12. Videoton — FTC 3: 0 A Ferencváros az újjá­épített Üllői úti stadionban még nem szenvedett ilyen súlyos vereséget! Harót Já­nos a következőket mondta a vereségről: — Olyan a szereplésünk, mint a hullámvasút. Győr­ben nyertünk, rá egy hétre itthon kikaptunk. Nagy a formahanyatlás. Sajnos tu­domásul kell venni, hogy három és fél éves nagy­szerű időszak után vissza­estünk. Ez minden csa­pat életében előfordulhat. Ügy látszik, hosszabb idő keli ahhoz, hogy ismét a régiek legyünk. Tudomá­sunk van a mendemondák­ról. Kérdezem melyik egye­sületnél imádják a kemény- kezű edzőt a játékosok'?! De, hogy Dalnoki ellen játszanának a játékosaink, ez nem áll fenn. Tudom, hogy egy ilyen súlyos vere­ség elkeseríti a szurkolókat. Azt is látják, hogy van egy-két játékosunk, aki lé- lektelenül játszik, nem küzd igazán a zöld-l'ehér színekért. Ezt nem fogjuk megengedni. Képesnek tar­tom a csapatot arra, hogy újra visszanyerje önmagát. A szomorú emlékű mér­kőzésen azért egyszer a taps is felcsattant. Igaz, hogy ez a szünetben történt amikor a birkózókat ünne­peltük. Kezdeményezé­sünkre a csepeliek is fel­figyeltek és tetszésüknek hangot is adtak: „A mér­kőzés szünetében a pálya közepét néhány percre az egyesület bírkózószak- osztályának felnőtt szabad­fogású versenyzői vették birtokukba. Bállá József és társai a közelmúltban az olaszországi selejtezőben ki­harcolták^ BEK döntőjé­ben való szereplés jogát. Az egyesület elnöksége a legnagyobb nyilvános­ságot, a legtöbb szurkoló jelenlétét kihasználva kö­szöntötte versenyzőit a si­keres szereplés alkalmából. Az újítás feltétlenül dicsé­retes, követésre méltó.” * * * Vízilabdázóink továbbra is szállították a sikereket: a jugoszláviai Dubrovnik- ban kiharcolták a KEK- döntőbejutást! A legnehe­zebb ellenfél a jugoszláv Kotor csapata volt, az első negyedben már 2:0-ra vezettek, de a fiúk nem hagyták annyiba és végül nagy küzdelemben 7:4-re győztek! Ezután az Akade- mik Szófia elleni mérkőzés már csak formaságnak szá­mított. Az eredmény 9:3 volt. .. * * * A jégen is siker: FTC — Ü. Dózsa 7:5. Az FTC all. harmadban szinte kiütötte ellenfelét: 5 gólt lőttek játékosaink! A legszebbet a 14. percben amikor egy bedobás után Havrán csuklóból látvá­nyosan úgy találta el a ko­rongot, hogy az már csak a hálóban volt látható. NOVEMBER 15. FTC — BVSC 9: 3 Ezen a jégkorong mérkő­zésen is a II. harmad dön­tött: az FTC szinte kapu­jához szegezte ellenfelét és 12 perc alatt 5 gólt ütött! NOVEMBER 16. Pontszerzés Szombat­helyen : Haladás VSF — FTC 1:1. Két perc alatt két gól született. Előbb a Szokolai buktatásáért megítélt ti­zenegyesből a „sértett” Szokolai talált a hálóba, majd a következő perc­ben Horváth megszerezte a hazaiaknak az egyenlí­tést. NOVEMBER 19. Verejtckes győzelem az Üllői úton: FTC-SZEGI. AK 3: 2 Már a 2. percben vezet­tek a szegediek, de még a félidőben is 2:1 volt az eredmény a javukra! A II. félidőben az FTC nagy erő­feszítéseket tett a győze­lemért és ha óriási nehéz­ségek árán is, de sikerült a 2 pontot itthon tartani. * * * Az FTC csarnokban ke­rült sorra az országos sza­badfogású CSB. Sajnos a a hazai pálya sem segített és csapatunk csak a 3. helyet tudta megszerezni. * * * A csehszlovákiai Olo- moucból viszont kedvező hírek érkeztek: a teke BEK első napi küzdelmei után a íradi fiúk 145 fás előnnyel vezettek.. . NOVEMBER 20. Az FTC életében sport- történeti dátum: ezen a na­pon született meg az egye­sület első BEK-győzelme! Férfi tekecsapatunk óri­ási fölénnyel nyerte a ran­gos trófeát. Ezen a sors­döntő vasárnapon is mind a hat FTC versenyző kitű­nően helytállt, valameny- nyien túllépték a bűvös 900-as határt. Ilyen telje­sítménnyel akár világbaj­nokságot is lehet nyerni! A teke BEK 1977. évi vég­eredménye: 1. FTC 10 923 fa! Műanyag borítású pá­lyán ilyen eredményt még egyetlen csapat sem ért el! Az FTC első BEK-győz- tesei és döntőbeli ered­ményeik: Csányi Béla 1859 fa, Nagy László 1853, Ben- cze János 1824, Sütő Lász­ló 1820, Horváth József 1804, Dénes László 1763. A ferencvárosiak parádés szereplésükkel nem csak az egyesület, hanem a magyar tekesport első győzelmét aratták a BEK-ben! * * * Befejeződött a férfi tor­nász csapatbajnokság. A ne­gyedik fordulóban a Vasas Izzó mindössze 25 század különbséggel végzett az FTC előtt az első helyen! A négy forduló alapján is ez a sorrend alakult ki: 1. V. Izzó 4 hsz. 2. FTC 1.1 hsz. 3. Honvéd 12 hsz. * * * Befejeződött a vízilabda MNK csoportdöntőinek mérkőzéssorozata. Az FTC pontveszteség nélkül ju­tott a döntőbe. NOVEMBER 24. A férfi kézilabdacsapat hazaérkezett egyhetes Ausztriai portyájáról. A portya sikeres volt hiszen Klagenfurtban tornagyőz­tes lett a csapat, és a későb­bi mérkőzéseken sem talált legyőzőre. NOVEMBER 26. A teke tízek bajnoksága csak félsikert hozott szá­mukra: a férfiak mezőnyé­ben a pápai Makkai nyert mivel az FTC játékosai a BEK-döntő igénybevéte­létől nagyon fáradtan ver­senyeztek. A legjobb helye­zést Sütő érte el, ötödik volt. Sokkal több örömet hozott a nők versenye: Sal­jai Mátyásné 448 fás telje­sítményével megnyerte a tízek bajnokságát! Ver­senyzőnk nagyszerű küz- denitudásával példát mu­tatott és megismételte 10 évvel ezelőtti győzelmét! NOVEMBER 27. Az FTC vízilabdázói ve­retlenül nyerték az MNK-t! A jó formában levő csa­pat teljesítményéből mit sem von le az a tény, hogy a Vasast, az OSC-t, és a Bp. Spartacus! sportsze­rűtlenség miatt kizárták. A fradisták becsülettel vé- gigküzdötték a találkozó­kat és a győzelem után a játékosok között körbejárt a pezsgővel teli kupa. NOVEMBER 28. Pataki Mihály, az FTC legendás hírű játékosa 84 éves korában elhunyt. A játékot 1927 novemberében hagyta abba és most 50 évvel később sikerekkel teli élete is véget ért. DECEMBER 1. Üjlaki Jenő asztalitenisz edző visszatért egykori si­kereinek színhelyére és is­mét átvette az FTC női szakosztályának irányítá­sát. DECEMBER 2. Milánóban megkezdőd­tek a vízilabda KEK-döntő mérkőzései. Az FTC első ellenfele a jugoszláv kupa­győztes, a Kotor volt: a bemutatkozás kitűnően sikerült, csapatunk egyik legnagyobb ellenfelét 9:7-re legyőzte. DECEMBER 3. FTC —Spandau (NSZK) 9:5 A vízilabda mérkőzé­sen játékosaink ezúttal sem adták kilenc gól alatt... DECEMBER 4. A kupagyőzelemhez az FTC-nek már a döntetlen is elég volt az olasz csapat ellen: FTC—Dumont Rec­co 7: 7 A selejtezőktől kezdve az FTC-nek ez volt az egyetlen vesztett pontja, ezenkívül minden ellenfe­lét legyőzte - így a KEK megnyerésének jogosságát 13