Fradi műsorfüzet (1975-1979)

1976. június

népszerű a kerékpározás. A Ferenc­városi Torna Club kerékpárosainak csillaga is emelkedőben volt. A szakosztály külön helységet is bé­relt. Összejöveteleit a Liliom utca 18. sz. alatti Kaltenecker-féle vendéglő­ben tartotta. A szakosztályi vezetői teendőket Pflaumert Ágoston látta el, míg a titkári teendők ellátására az egyébként jó szervezői képessé­gekkel rendelkező Pirity Jenőt kér­ték fel. Az év eredményei önmagukért be­széltek. Budapest 1921. évi 1000 m-es bajnoka: Pirity Jenő, 2. Eigner Jenő. Az egymással megbékélt FTC-MTK kettős közösen rendezi az év nagy nemzetközi versenyét. Ezen osztrák, német, svájci résztvevők vonulnak fel. A kétnapos viadal eseménye a 6 órás páros verseny. Jellemző a fradisták tudására, hogy a korabeli „Kerékpár és Motorsport” statisztikája szerint a legtöbb első díjat 1921-ben Porsch József szerezte. 1 Q11 __Mintha valami nem lett vo lna rendben a szak- 'tQ'JA osztálynál. Az 1922. évi ^ tisztségviselők közül ki­maradt Papp Gyula és Pflaumert Ágoston, és nem kapott helyet Pirity Jenő sem. Eigner Jenő gyengébb formája miatt alacsonyabb osztályba kérte visszaminősítését. Mindez nem gátolta, hogy Pirityvel összeülve ne nyerjék az év első nemzetközi ver­senyének kétüléses futamát. Sőt a Törekvés versenyének párosok szá­mára kiírt futamában is az első he­lyen végeznek. Az év legjelentősebb versenye két­ségtelenül a 100 km-es nemzetközi páros verseny volt. Az osztrákok mellett rajthoz állt egy nagy „csillag”, az amerikai Bobby Wal- thour is. Társa a magyar Grő- ger volt. Pirity a veterán TTK-s Kozdony Gyulával az oldalán 5. lett, megelőzve Walthourékat. A viadal érdekessége, hogy a népszerű szí­nésznő, Somogyi Nusi, a versenyre tiszteletdíjakat ajánlott fel. A kor ismert filmszínésze, Harry Piel 200 márkát tűzött ki egy részhajrára. A következő év sem hozott sok vál­tozást. Kiválóságaink nem egymással összefogva, hanem más társak olda­lán keresték a sikert. Az év esemé­nyének számító nemzetközi „Arany­kerék” versenyben Eigner az MTK-s Mazákkal szerzett 4. helyet. Július 15-én az FTC rendez nemzet­közi versenyt a Klub Nagy Díjáért. Nemzetközi képviseletként egyedül a bécsi Kaletta jelenik meg, így az er­kölcsi és anyagi siker is elmarad. 1924 a Ferencvárosi Torna Club ju­bileumi éve. Az esztendő mindjárt sikerekkel kezdődik. Pirity Jenő és Vittori Rezső bekerül az MKSZ vá­lasztmányi tagjai közé. Az FTC versenyzői eddig is inkább a pályaversenyek felé orientálódtak és ez ebben az esztendőben sem vál­tozott. Az országúton az „öregek”, — főleg az elpusztíthatatlan Papp Gyu­lával — jeleskedtek. Párosban Piri­ty és Eigner ismét összeül és kitű­nik a kiírt versenyekben. A Törek­vés SE vállalkozik a nemzetközi hat­órás páros Verseny megrendezésére. A két osztrák párral nemzetközi jel­leget kapott versenyben magyar si­ker és csúcs születik. Pirity — aki­nek nem kenyere a hosszú táv — kipróbált régi társával derekasan küzd és így a Pirity—Schwarz (Edi­son KE) kettesfogat a fej-fej mellet­ti küzdelemben az 5. helyet érdem­li ki. A magyar repülő bajnokság­ban Eigner Jenő bronzérmes. Az FTC jubileumi versenyének a kere­tében a 100 km-es vezetéses bajnok­ság a főszám. Itt Pirity 3. lett. Az RTK 50 km-es motorvezetéses ver­senyében viszont már 2. és megnye­ri az RTK repülő „Nagy Díját”. Eigner Jenő mind jobban megközelí­ti régi formáját és nincs repülő ver­seny, ahol a dobogó valamelyik fo­kára ne tornázná fel magát. Az évad végével még egy érdekes versenyre is sor kerül. Ebben a rö­vidtávú párosversenyben a vezetéses versenyzőnek, motorvezetőjével együtt kel indulnia. A motorvezeté­ses sporthoz mindjobban átpártoló Pirity vezetőjével, Jankovichcsal együttműködve szerzett sikert az FTC-nek. 1Q1C A helyzet csak annyiban íyváltozik, hogy két legje­lesebb versenyzőnkre a nemzeti szí­nek képviseletét többször is rábíz­zák. Már az évadnyitó repülő főver­senyben a két fradista, Pirity, Eig­ner sorrendben osztozik az első két helyen. Az osztrák—magyar pályavia­dalon Eigner az egyik válogatott és 10