Fradi magazin (2002)

2002 február / 2. szám

Akkor is február volt... Indulás Ausztráliába - akkor még szovjet géppel... Balról: Szőke, Bálint, Megyesi, Juhász, Máié, dr. Juhász József főorvos, Szilágyi Sándor szo-elnök, Marfos, Marót János az FTC ügyvezető elnöke, Albert, Branikovits, Vépi, Géczi, Dalnoki Jenő edző. Elöl: Viczkó, Dómján, Kű, Dóka György gyúró, Eipel, Mucha, Magyar 1974. január 30. Az FTC labdarúgó csapata eluta­zott történetének második ausztráliai túrájára. A Budapest-Moszkva-Tokió-Sydney-Melbourne út­vonalat egynapos tokiói kirándulás színezte... MELBOURNE Az első mérkőzés február 2-án, Melbourne-ben volt. Melbourne: Victoria állam válogatottja-FTC 2-3 G: Kű, Juhász, Szőke Géczi-Martos, Bálint, Megyesi-Juhász, Eipel-Szöke, Branikovits, Máté, Kű, Magyar. Cs: Albert, Mucha Tizenötezer néző Melbourne-ben (a város nevét William Lamb Melbourne, akkori brit miniszterelnöktől kapta 1837-ben), nos ez a nézőszám kasszasikernek számít, és éppen ezért a magyarok bemu­tatkozása alkalmából Victoria állam csapatát európai származású labdarúgókkal is megerősítették. Az első 45 percben még érződött a ferencvárosi játékosokon a hosszú utazás okozta fáradtság, bármeny­nyire zökkenőmentes volt a légi út. A hazaiak kezdtek jobban, és 2-0-ra vezettek. Az első félóra után magára talált a Ferencváros. A 31. percben Magyar szögletét Kű szép fejessel küldet a labdát a há­lóba, így az ő nevéhez fűződik a túra első ferencvárosi gólja. A második félidőt végigtámadta a Fradi. A hazaiak gyakran nyolc emberrel is védekeztek. A 76. percben született az egyenlítés: Juhász-Branikovits akció végén az előretörő Juhász volt a gólszerző. A 77. percben Albert jó labdával szöktette Szőkét. A szélső futtából, ravasz, nyesett labdával szerezte meg a győztes gólt. Dalnoki Jenő a mérkőzés végén elégedetten mondta:- Azt hittem, hogy a B közép előtt ülök az Üllői úti pályán, olyan lelkesedéssel biztattak bennünket a Melbourne-ben élő magyarok. Egyébként nagy közönségsikerünket mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a mérkőzés végén vastapsot kapott a csapat... Az ausztráliai Magyar Élet lap is dicsérte a fradistákat: „Az angolok, németek a győzelem öröméért feladták a játék örömét. A magyarok továbbra is játszanak. Szőke képes kicselezni négy védőt, az oldalvonal mellett, majd képes úgy beadni a labdát, ahogy az a nagykönyvben meg van Írva, csak azért, hogy Kű tovább sarkalhassa az egyedülálló Magyar elé, aki viszont hét méterről úgy fölébombázott - de még Így is szép akció volt. Persze van, amikor másként sikerül. A harmadik gól olyan szép volt, hogy már csak azért is érdemes volt Victoria állam legtávolabbi sarkából a mérkőzésre kijönni." ADELAIDE Az 1836-ban alapított települést IV. Vilmos, angol király feleségé­ről, Adelaide-ről nevezték el. * Február 6. Adelaide: Ausztrália válogatott-FTC 1-2 G: Máté 2 Géczi-Martos, Bálint, Vépi-Juhász, Eipel-Szöke, Branikovits, Má­té, Kű, Magyar. Cs: Mucha A Fradi a portya második mérkőzésén legyőzte az ekkor VB dön­tőbe jutott ausztrál válogatottat! Egyébként mindhárom gól ferencvá­rosi játékos nevéhez fűződött. Máté két gólt rúgott, míg az ausztrál válogatott gólját a magyar beállós, Eipel öngólból szerezte... A mér­kőzés után Rale Rasies, az ausztrál válogatott jugoszláv származású szövetségi kapitánya mondta: - Nem lepett meg a vereség, a Ferenc­város kitűnő csapat. „Az elmúlt év közepén rögzített, a Magyarok Világszövetsége és a Sydneyben működő magyar egyesület között kötött program szerint, egyedül kellett volna az előadói pódiumra lépnem, de mert a szerencsés véletlen úgy hozta, hogy egybeesett utazásom a Fradi túrájával, nem mulaszthattam el a kínálkozó lehetőséget, hogy Albertet, a híres középcsatárt partnerként kérjem az érdeklő­déssel várt klubestre.” (Szepesi György) NEWCASTLE Az angol Newcastle átvétele. Ez nem más, mint az észak-kelet angliai Newcastle nevének átplántálása azon az alapon, hogy mind­két városnak jelentős szénbányászata és kikötője van. k Február 8. Newcastle: Új-Dél-Wales-FTC 2-4 G: Máté, Branikovits, Juhász, Kű Domján-Martos, Bálint, Megyesi-Juhász, Mucha-Szőke, Branikovits, Máté, Kű, Magyar. Cs: Vépi, Viczkó, Albert, Eipel Az ausztrálok meglepték a mieinket és a 20. percben már 2-0-ra vezettek! A Ferencváros azonban lassan átvette a játék irányítását és 24