Fradi magazin (2001)

2001. november / 8. szám

A Herz-FTC várhatja a bécsi döntést ... mármint a női kézilabda Bajnokok Ligája cso­portjainak kisorsolását, melyet írásom időpontja után tartanak majd az egykori császárvárosban. Mire a lap a szurkolókhoz kerül, már ízlelgethetjük majd a leendő ellenfelek nevét, a sorsolás menet­rendjét. A BL selejtezőben régi ismerősünk, a TV Lützellinden, a német bajnokcsapat várt a zöld-fehérekre. Tavaly a csoportmeccsek során idegenben, és itthon is fölényesen lépett tovább ellenfelén a Fradi - ám az idei szezonra ők tovább erősödtek (többek között a francia Metzben játszó Cérna cseh kapussal, valamint honfitársunkkal, Őri Adriennel) a Herz-FTC-ből viszont - immár visszavonhatatlanul - hiányzott Kökény Beatrix, a sportág nagyasszonya. A Kőbányai úti csarnokot zsúfolásig megtöltő hazai közönség és a szakvezetés ennek ellenére megnyugtató előnyt remélt az első összecsapás után, a visszavágóra. A hazai derbi a fehérben játszó Herz-FTC, pontosabban Lőwy Dóra szélről bevetődve lőtt pazar góljával kezdődött, majd Farkas Ági bombázott felugorva a cseh klasszis Cérna hálójába. A román, cseh, jugoszláv, magyar és holland klasszisokkal felálló fekete­sárga vendéggárda az egykori bukaresti Paunica góljával szépített, majd a szerb Danilovics lövése pattant meg a Fradi falon, és máris 2-2 az állás! Farkas Ági ezután a földről elengedett föld-levegő rakétájával hozta vissza a vezetést a mieinknek, majd a holland Roelofsen ejtése jelentette újfent a döntetlent. Maradt a „váltott góleső” enyhén szólva is feledhető kapusteljesítményekkel (főként a mi oldalunkon) és a 12. percig kellett várni, hogy újra kétgólossá nőjön az előny, ekkor ismét a szélről Lőwy Dóra volt eredményes, és lett 11-9 az állás. A hatos falat védekező vendégek nem adták fel és a félidő lefújása előtt 15-15 volt az eredmény, hiszen a cseh - ugyancsak a Metzből érkezett - Cérna kapus Farkas büntetőit hárí­totta, míg Schulz és Paunica rendre betalált. Egy remek Farkas-Padár Ildi kombináció végén, a Fradi beállósát a földbe óhajtották döngölni a vendégvédők, és a jogos hetest Siti Eszter vál­totta gólra, egy pazar ejtéssel, így 16-15-ös Herz-FTC előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok. A második játékrész rémálomszerűen indult, különösen azután, hogy Roelofsen nemes egyszerűséggel arconcsapta Farkas Ágit, és a megszerzett labdával előnyhöz juttatta a vendégeket, 18-19 a 36. percben! A Hellish Greens, az Irresistibles, valamint a kapu mögött a Greenternet és a Green Blood aktivistái végig hajtották, biztatták a zöld-fehéreket, akkor különösen, amikor - mint fentebb említettem - a németek elhitték, hogy itt lehet keresnivalójuk. Pádár Ildi egyenlítése után ugyan Schulz egy lerohanás végén még visszavette a vezetést a nemzetközi vendégalakulatnak, ám Tóth Enikő gólját követően, egy Sugár Timi bravúr a kapuban, Siti elszáguld, és a léc alá bombáz, 21-20. Ezek után sajnos, Eszter bün­tetőjét Gras kapus kivédi, de előnyből Tóth Tímea remek alakítással növeli a különbséget, 22-20! Tombol a csarnok, mert innentől kezdve varázslatos 13 perc következik, a szokásos Fradi hajrá, mond­hatjuk így is! 25-21-re alakul az állás Pádár Ildi és Farkas lő ragyo­gó gólt, majd az 50. percben Pádár Margit hatalmas bombával mat­tolja a cseh klasszis Cerna-t. Sugár és Cérna bravúrok ismét, majd az elegáns, ám ideges mester, Németh András időt kér. Használtak az intelmek a védekezésre, tolódásra, és lerohanásra vonatkozóan, mert íme Kirsner Erika száguld el, és lő egy pazar gólt, majd - Paunica jogos kiállítása után - Tóth Tímea átlövése már 28-22-es ferenc­városi előnyt jelent. Szurkolói űzik-hajtják a fradista hölgyeket, Siti Eszter bevetődik, és... 29-23, majd Kirsner harmadik góljával 30-23 az eredmény! Állva hagyja ellenfelét a gárda, a németek tétován próbálják utolérni a Fradit, felvenni a ritmust, miközben az edző, Gerlach mester a kétségbeesés és letargia szobrához ülhetne modellt. Tóth Timi és Pádár Margit góljai közben azért még Friede! is betalál, de a vége 32-25, megnyugtató előny a visszavágóra, (me a meccs jegyzőkönyve: HERZ-FTC-TV LÜTZELLINDEN 32-25 (16-15) Játékvezetők: Nielssen, Braun (Dánia) Herz-FTC: SUGÁR-MRAVIKOVÁ (1), PÁDÁR M. (3), PÁDÁR I. (3), SITI (4), FARKAS Á. (11), LŐWY D. (3). Csere: TÓTH E. (1), TÓTH T. (3), KIRSNER E. (3), KOVÁCS V. E.: NÉMETH ANDRÁS. TV Lützellinden: Cerna-Tobias (2), Paunica (9), Friedet (2), Roelofsen (2), Danilovic (2), Schulz (3). Csere: Gras (kapus), Lamein (2), Elekes (2), Őri A. (1). E.: Jürgen Gerlach. Giessenben, a visszavágón több mint 2300 hazai hívő reménykedett abban, hogy a Lützellinden ledolgozza hátrányát, és továbbjuthat. Jól kezdett a Herz-FTC és a 6. percben Siti és Farkas góljaival vezettünk is 3-2-re. Nagy elszántsággal támadtak a néme­tek, és 15-11-re, négygólossá növelték előnyüket és ezt a félidő végéig (16-12), meg is tartották. A ferencvárosi hölgyek azonban a második játékrészben, sőt a hajrában hagyományosan jók - ebben bízhattak a zöld-fehér hívek. Nos, valóban a félidő elején szép kom­binációk után, Lőwy és Pádár Ildi is betalált, jócskán lelohasztva ezzel Gerlach mester gárdáját, és a helyi fanatikusokat is: 36. perc 17-16! Sugár ziccereket fogott, ám az első meccsen nem játszó Treek vezérletével, kissé meglépett a Lützellinden, köszönvén ezt az ezúttal is kihagyott 4 db büntetőnek! A két meccsen összesen 9 hetest hibázott a Fradi, ha ez nincs, sima mind a két mérkőzés! A kihagyott büntetők egyébként évek óta hátráltatják a Ferencváros szerep­lését... okai mélyebb elemzést igényelnek! A végjátékban persze már nem volt ok az aggodalomra, 4-5 gólos hátrányát „tartotta" a Herz-FTC, és biztosan jutott a BL 16 legjobbja közé. TV Lützellinden—Herz-FTC 29-24! Kökény Bea hiánya érződik, nincs, aki úgy összefogja a csapatot, elsősorban védekezésben, mint az egykori világklasszis tette. Mindenesetre január végéig még lehet csiszolni és finomítani a játékon, és Németh András szakmai hozzá­értését és fanatizmusát, no és a Fradi-játékosok akaratát és tehet­ségét ismerve, gondosan fogják elemezni a saját játékukat és az ellenfeleket is. Ami a hazai pontvadászatot illeti, a Dunaferr elleni idegenbeli mérkőzésen akár nyerhetett is volna a Herz-FTC, de a döntetlen is értékes eredmény. (A Dunaferr óvása a derbi után meg egyenesen nevetséges...) A rájátszást én magam nem tartom jó ötletnek, és Németh András is így van ezzel! Sok taktikázásra, szá­molgatásra ad lehetőséget, no de ha ez van, ezzel kell főzni, és a ferencvárosi hölgyek képesek arra, hogy az idény végén vissza­szerezzék a bajnoki aranyérmet, amely - átmenetileg - most nem az ő birtokukban van! Füzesi Péter * * * Azóta eldőlt, a bécsi sorsoláson az FTC ebbe a csoportba jutott: Viborg (dán) Hypo Hiederösterreich (osztrák) Valencia Mistata (spanyol) A mérkőzéseket januártól játsszák. 29