Fradi Híradó (1963)

3. szám

Egcrváry Márta, 1S62. leg­jobb magyar női sportolója (egyben jelenleg elsőéves orvostanhallgató) CTO versenyző 1921-ben rib nyert először or­szágos úszóbajnokságot. Wenk János, aki már a 11 évvel előbb magyar bajnokságot nyert vízi­labdacsapatunk tagja volt, 6:48.4-es idővel győ­zött a 400 m-es mell­úszásban. És azóta éven­te gyarapodott az FTC országos bajnokainak df szes listája, amelyre a/ elmúlt esztendőben Egervár/ Márta tette fel a koronát: egy országos bajnokságon hat egyéni- és két váltó számban szerezte meg az országos bajnoki cí­met. Olyan bravúr ez, amilyenhez hasonlót aligha tud felmutatni BAJNOKSÁGOK -1921 ÓTA más ország bármelyik él­sportolója. Az FTC úszószakosz­tálya persze nemcsak Egerváryból és nem is Csikány Józsefből áll. Mint ahogyan az elmúlt évtizedekben sem egy vagy két kiváló sportoló jelentette a szakosztá­lyunkat, hanem a ki­emelkedő tudásúak mel­lett — vagy talán mögött — mindig ott nevelke­dett a széles tömegbá­zis sok-sok fiatal, érté­kes tehetsége. S a leg­utóbbi esztendők fejlő­dését sok bajnokság, or­szágos felnőtt és ifjúsá­gi csúcs jelezte a kü­lönféle úszásnemekben, különböző távokon. Bar- tháné Killermann Klára apró gyerekkorában kezdte az úszást, 1944- ben már országos baj­nokságot nyert váltó tagja volt, s 28 éves ver­senyzői pályafutás vé­gén, 1962-ben még országos csúcsot javított majd december 31-én felhagyott az aktív ver­senyzéssel. Azóta már Bakó Jenő és Gerendás László, két kiváló ed­zőnk mellett ő is nagy szeretettel és szakérte­lemmel foglalkozik a fiatalokkal, a jövő leen­dő bajnokaival és rekor­dereivel. A legutóbbi Európa- bajnokságon különben Egerváry is, Csikány is az értékes harmadik he­lyezést érte el, s „Égi" eredményeinél még egy­szer érdemes megemlí­teni az egy bajnokság­ban szerzett nyolc győ­zelmet: 100 és 200 pil­langón (utóbbin új or­szágos csúccsal, 2:42,7), 200 háton, szintén új re­korddal (2:38,1), 100 mel­len, 400 gyorson és 400- as vegyesúszásban. Tag­Cslkány (a 3-as rajtkőncl) új országos csúcsot állít fel a 200 m hátűszásban