Nagy Béla: FTC napló különkiadás 1980. Tempó magyarok! Válogatott mérkőzések - válogatott történetek 1931-1949 (Budapest, 1980)

BUDAPEST—ALEXANDRIA 4:0 Góllövő: Avar 2, Toldi 2. Újvári (Hungária) — Kővágó (Újpest), Dudás (Újpest) — Borsányi (Új­pest), Sárosi (Ferencváros), Lázár (Ferencváros) — Táncos (Ferenc­város), Avar (Újpest), Turay (Ferencváros), Toldi (Ferencváros), Híres (Hungária). Csere: Aknai (Újpest). Avar már az első félidőben két gólt ért el, majd Toldi góljai következ­tek. A másodikat így szerezte: „Magyar támadás száguld a pályán. Avar rettentő erejű kapufát lő, s a visszapattanó labdára Toldi rohan rá. Hamid hiába igyekszik menteni a hely­zetet, a csatár őt is a kapuba sodorja. Hamid a kapufába vágja a fejét, le­viszik a pályáról, majd a mentők jönnek érte ..." 1932. február 15., Alexandria. 1932. február 19., Kairó. MAGYARORSZÁG—EGYIPTOM 0:0 Újvári (Hungária) — Mándi (Hungária), Dudás (Újpest) — Borsányi (Újpest), Kalmár (Hungária), Lázár (Ferencváros) — Táncos (Ferenc­város), Avar (Újpest), Turay (Ferencváros), Toldi (Ferencváros), Híres (Hungária). A Sárosi betegsége miatt tartalékoson kiálló válogatott enerváltan, rosszul játszott. Az egyiptomiak lelkesen védekeztek és gólhelyzetük is akadt. Igaz, a találkozó utolsó perceiben Toldi is eldönthette volna a mérkőzést, de óriási lövése a kapufán csattant... 1932. március 19., Graz. BUDAPEST—GRAZ 3:2 Góllövő: Köves 2, Lyka. Aknai (Újpest) — Mándi (Hungária), Korányi (Ferencváros) — Lyka (Ferencváros), Kompóti (Hungária), Szalay (Újpest) — Táncos (Ferenc­város), Kormos (Kispest), Köves (Újpest), Szedlacsik (Ferencváros), Híres (Hungária). Csere: Nagy (Hungária). 1:1-es félidő után az előretörő Lyka távoli lövéssel szerezte a magyar csapat vezető gólját. „Budapest csapata lelkesedésével vívta ki a győzelmet. Ezt a lelkesedést nemcsak az ellenfél jó játéka, de a bíró ítéletei is segí­tették kiváltani." Eredetileg Budapest csapatát körmérkőzésre hívták Graz, Stájerország és Zágráb válogatottjaival együtt. A zágrábiak lemondása után másnap Stá­jerország volt a következő ellenfél. 1932. március 20., Graz. BUDAPEST—STÁJERORSZÁG 0:0 Aknai (Újpest) — Mándi (Hungária), Korányi (Ferencváros) — Lyka (Ferencváros), Kompóti (Hungária), Szalay (Újpest) — Táncos (Ferenc­város), Kormos (Kispest), Köves (Újpest), Szedlacsik (Ferencváros), Híres (Hungária). Csere: Nagy (Hungária). Mindkét csapat kihagyott egy-egy 11 -est! A magyarok közelebb álltak a győzelemhez, hiszen a befejezés előtti percekben szinte csodával határos 8