Nagy Béla: FTC napló különkiadás 1980. Tempó magyarok! Válogatott mérkőzések - válogatott történetek 1931-1949 (Budapest, 1980)

1931. december 30., Hága. MAGYARORSZÁG U.—HOLLANDIA U. 3:2 Góllövő: Beiké, Markos, Kovács II. Háda (Ferencváros) — Werner (III. kér.), Bíró (III. kér.), — Remmer (Bocskai), Móré (Bocskai), Magyar (III. kér.) — Markos (Bocskai), Ko­vács II. (Sabaria), Teleki (Bocskai), Titkos (Hungária), Belkó (Sabaria). 1932. február 8., Alexandria. BUDAPEST—ALEXANDRIA 4:0 Góllövő: Avar 2, Toldi 2. Aknai (Újpest) — Mándi (Hungária), Dudás (Újpest) — Barátky (Hun­gária), Sárosi (Ferencváros), Lázár (Ferencváros) — Táncos (Ferenc­város), Avar (Újpest), Kalmár (Hungária), Toldi (Ferencváros), Híres- Hirzer (Hungária). A három nagy proficsapat alkotta válogatott portyája első mérkőzésén nehezen lendült játékba. Csak a II. félidő hozta meg a várva várt magyar gólokat. Különösen Toldi második gólját tapsolták meg: — A 75. percben Toldi magas labdát ejt maga elé és még a levegőből vágja be a jobb felső sarokba. Nagyon szép gól volt! 1932. február 9., Kairó. BUDAPEST—KAIRÓ 3:0 Góllövő: Turay, Híres, Táncos. Újvári (Hungária) — Kővágó (Újpest), Dudás (Újpest) — Kalmár (Hun­gária), Sárosi (Ferencváros), Lázár (Ferencváros) — Táncos (Ferenc­város), Avar (Újpest), Turay (Ferencváros), Toldi (Ferencváros), Híres (Hungária). A The Egyptian Mail nevű helyi újság kritikájában kiemelte: — Mint valami tökéletes gép, olyan volt a magyar csapat. A játékosok passza rendkívül pontosan szállott mindig, s nem feledkeztek meg arról sem, hogy merre van a kapu. Keményen és pontosan tudnak lőni, ha arra kerül a sor. A kapufa legalább olyan értékes szolgálatot tett, mint egy egyiptomi játékos, mert Hamid négy ízben már tehetetlen volt, s csak az a kötelessége maradt, hogy nézze azokat a labdákat, amelyeket a felső és az oldalkapufák mentettek. 1932. február 12., Kairó. BUDAPEST—KAIRÓ 4:0 Góllövő: Turay 2, Kalmár, Avar. Aknai (Újpest) — Mándi (Hungária), Dudás (Újpest) — Barátky (Hun­gária), Sárosi (Ferencváros), Lázár (Ferencváros) — Táncos (Ferenc­város), Avar (Újpest), Kalmár (Hungária), Turay (Ferencváros), Híres (Hungária). Csere: Toldi (Ferencváros), Újvári (Hungária). A visszavágón is biztos magyar győzelem született, és a harmadik ta­lálkozón is érintetlen maradt a magyar kapu. Különösen a ferencvárosi játé­kosokkal tűzdelt fedezetsor remekelt, nagy közönségsikerük volt. 7