Nagy Béla: FTC napló különkiadás 1980. Tempó magyarok! Válogatott mérkőzések - válogatott történetek 1901-1931 (Budapest, 1980)

való lejátszásáért, ami tulajdonképpen a mérkőzés sorsát is eldöntötte, minden dicséretet megérdemel a védelem." A II. félidőben azután Pipa egy ellentámadás során a „pipába” lőtte a labdát... 1926. május 1„ Budapest, Hungária út BUDAPEST—KRAKKÓ 4:3 Góllövő: Rémay II. 2, Stófián 2. Bereczky (ETC) — Saguly (KAC), Senkey I. (MTK) — Pesovnik (BEAC), Kovásznay (III. kér.), Weinberger (NSC) — Senkey II. (MTK), Rémay II. (NSC), Stófián (BEAC), Szentmiklóssy (Vasas), Jeny (MTK). A magyar csapat az első félidő közepén hat perc alatt 3 gólt lőtt és ezzel úgy tűnt, biztosan nyeri a mérkőzés. A 73. percben azonban már 3:3 volt az eredmény! A győztes gólt Rémay II. 8 perccel a befejezés előtt fe­jelte. 1926. május 2., Budapest, Hungária út AUSZTRIA—MAGYARORSZÁG 3:0 Remete (MTK) — Papp (ETC), Dudás (KAC) — Rebró (MTK), Búza (UTE), Nádler (MTK) — Tóth (FTC), Takács II. (Vasas), Kovácsi (33 PC), Spitz (NSC), Kohut (FTC). Csere: Raix (KAC), Stófián (BEAC). „Magyar gólok? Lassan-lassan elfeledjük s velük vész a múltba a ma­gyar futball igaz dicsősége, amit évek, évtizedek gyűjtöttek ragyogó dél­utánokon, feledhetetlen küzdelmekben a kopott tribünök előtt. De megfa­kult a tudás, halványul a dicsőség fénye is. S minden örömünk az lesz már, hogy megtapsolhatjuk a pályára lépő csapatunkat, mikor még frissen feszül mellükön a trikó, s büszkén domborodik szívük fölött az ország cí­mere! Mert később nincs már mit tapsolni, nincs minek örülni.” 1926. június 5., Budapest, Üllői út BUDAPEST—POZSONY 2:1 Góllövő: Király, Dobos. Nyerges (Vasas) — Blau I. (ETC), Király (Vasas) — Raix (KAC), Ko­vásznay (III. kér.), Havas (VÁC) — Krámer (33 FC), Blau II. (ETC), Kalas (Postás), Dobos (Postás), Rábl (III. kér.). A címeres mezben pályára lépő budapesti gárdába a „kis csapatok” adták a játékosokat. Néhányon kitettek magukért. Nyerges kapus még 11-est is védett! A másik Budapest-válogatott, a tulajdonképpeni B-csapat mérkő­zése a prágai rossz idő miatt elmaradt! 1926. június 6., Budapest, Üllői út MAGYARORSZÁG—CSEHSZLOVÁKIA 2:1 Góllövő: Takács II., Kohut. Fischer (VAC) — Fogl II. (UTE), Senkey I. (MTK) — Furmann (FTC), Kiéber (MTK), Borsányi (BTC) — Braun (MTK), Takács II. (Vasas), Pataki (FTC), Schlosser (Wiener AC), Kohut (FTC). Csere: P. Szabó (UTE), Müller (FTC), Huber (FTC). Schlosser Imre már „hazatérőben" volt, külföldi szerződése hamarosan lejárt, ezen a mérkőzésen azonban még a bécsi csapat játékosaként volt válogatott! Huber válogatottsága is érdekesen alakult: a 21. percben állt 58