Nagy Béla: FTC napló különkiadás 1980. Tempó magyarok! Válogatott mérkőzések - válogatott történetek 1901-1931 (Budapest, 1980)

BUDAPEST—BERLIN 4:1 Góllövő: Opata 2, Molnár 2. Zsák (33 FC) — Fogl II. (UTE), Mándi (MTK) — Tóth (KAOE), Orth (MTK), Blum (FTC) — Braun (MTK), Molnár (MTK), Opata (MTK), Eisenhoffer (FTC), Jeny (MTK). Csere: Nádler (MTK). Az olimpiára készülő magyar csapat egyik fontos előkészületi mérkő­zése volt a berlini. Csak Blum és időnként a csatársor játszott biztatóan. Zsáknak a II. félidő 7. percében kificamodott a könyöke, ezért Orth állt a kapuba. Több mint fél órán át védte sikerrel a magyar kaput, gólt nem ka­pott! 1924. május 4., Budapest, Flungária út MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 2:2 Góllövő: Eisenhoffer 2. Fehér (MAC) — Fogl II. (UTE), Mándi (MTK) — Tóth (KAOE), Orth (MTK), Blum (FTC) — Braun (MTK), Molnár (MTK), Opata (MTK), Eisenhoffer (FTC), Jeny (MTK). Eisenhoffer góljai jelentették a vezetést a magyar csapat számára. 4. perc: Molnár labdáját Opata nem éri el, Eisenhoffer a hatos vonalon elcsípi és villámgyorsan „bombaszerű löveget” küld a kapuba! Pontosan egy óra múlva következett a második „Eizi"-gól: Eisenhoffer Opatának passzolt, aki visszajátszotta a labdát és az FTC-csatár 10 méterről lapos lövéssel to­vábbította a labdát a kapuba. 1924. május 4. Antwerpen MAGYARORSZÁG B—Belgium A 1:0 Góllövő: Csontos. Kropacsek (MTK) — Grósz II. (VÁC), Senkey (MTK) — Matkovich (FTC), Zloch (33 FC), Bartos (Törekvés) — Kramer (33 PC), Csontos (UTE), Sefcsik (Zugló), Török (UTSE), Reisner (UTSE). A magyar B-válogatott első hivatalos mérkőzése! A Nyugaton portyázó csapatban talán nem is a második, inkább a harmadik garnitúra játszott. Mégis sikerrel szerepeltek! Reichard Ottó túrajelentésében többek között ezeket olvashattuk: „Már a mérkőzés 9. percében elértük győztes gólunkat. Reisner a bal szélen lefutott, pontos centerezése Csontoshoz került, aki véd- hetetlenül belőtte a labdát.” 1924. május 5., Brüsszel MAGYARORSZÁG B—BELGIUM A 0:0 Kropacsek (MTK) — Grósz II. (VÁC), Senkey (MTK) — Simóka (Sze­gedi AK), Zloch (33 FC), Bartos (Törekvés) — Kramer (33 FC), Wink­ler (MTK), Kautzky (Törekvés), Szabó (III. kér.), Reisner (UTSE). 1924. május 8., Brüsszel BELGIUM A—MAGYARORSZÁG B 1:0 Kropacsek (MTK) — Grósz II. (VÁC), Szabó (III. kér.) — Matkovich (FTC), Pálfy (Zugló), Török (UTSE) — Kramer (33 FC), Winkler (MTK), Sefcsik (Zugló), Csontos (UTE), Reisner (UTSE). 1924. április 29., Berlin 48