Nagy Béla: FTC napló különkiadás 1980. Tempó magyarok! Válogatott mérkőzések - válogatott történetek 1901-1931 (Budapest, 1980)

1928. máius 17., Budapest, Hungária út MAGYAR PROFI VÁLOGATOTT—BLACKBURN ROVERS 3:2 Góllövő: Turay 2, Kohut. Baumgartner (Bástya) — Sternberg (Újpest), Fogl III. (Újpest) — Reb- ró (Hungária), Kalmár (Pesterzsébet), Schneider (Hungária) — Ströck (Újpest), Skvarek (Hungária), Turay (Ferencváros), Hirzer (Hungária), Kohut (Ferencváros). Az angol kupagyőztes budapesti vendégjátéka nagy közönséget vonzott. A nézők nem is csalódtak, remek mérkőzést láthattak. Az I. félidő elején Turay lőtt egy bombagólt és a II. félidőt is így kezdte! „Turay remekül szök­teti Ströcköt, akinek ideális centerét Hirzer kapja és Huttont kicselezve Tu­ray elé tolja a labdát, mely a magyar centernek az ötös sarkáról védhetet- lenül a bal sarokba irányított lövése nyomán már az 1. perc 20. másod­percben Crawford hálójában akad meg.’' 1928. május 17., Budapest, Hungária út BUDAPEST—ISZTAMBUL 4:1 Góllövő: Konyor 2, Bihámy, Jakube. Ujváry (Hungária) — Takács I. (Ferencváros), Hungler II. (Ferencvá­ros) — Furmann (Ferencváros), Kiéber (Hungária), Remmer (Vasas) — Rázsó (Ferencváros), Jakube (Újpest), Konyor (III. kér.), Bihámy (Nemzeti), P. Szabó (Újpest). ,,A városközi mérkőzésen nem láttunk igazi futballt. Csak helyenként, itt-ott, rendesen Budapest támadásainál csattant össze a közönség tenye­re, s nyilvánította tetszését. De ez, sajnos, elég ritkán történt, mert a két csapat küzdelme nem volt olyan, hogy magával ragadhatta volna a közön­séget." 1928. szeptember 23., Prága CSEHSZLOVÁKIA—MAGYARORSZÁG 6:1. Profi válogatottak mérkőzése Góliövő: Kalmár. Ujváry (Hungária) — Takács I. (Ferencváros), Hungler II. (Ferencvá­ros) — Kiéber (Hungária), Volentik (Nemzeti), Berkessy (Ferencváros) — Senkey II. (III. kér.), Odry (Nemzeti), Kalmár (Hungária), Szedlacsik (Ferencváros), P. Szabó (Újpest). Csere: Kronenberger-Korányi (Bás­tya). ,,A prágai csapat a mérkőzés háromnegyed részében abszolút ura volt a pályának. A cseh győzelem így vitán felül megérdemelt győzelem volt. S a magyar csapat a látottak alapján még nagyobb vereségre is rászolgált volna.. 1928. szeptember 23., Budapest, Hungária út BUDAPEST—BERLIN 8:0 Góllövő: Takács II. 7, Bihámy. Acht (Újpest) — Mándi (Hungária), Dudás (Kispest) — Wéber (Hun­gária), Bukovi (Ferencváros), Schneider (Hungária) — Ströck (Újpest), Takács II. (Ferencváros), Kautzky (Nemzeti), Bihámy (Nemzeti), Kohut (Ferencváros). Csere: Senkey I. (III. kér.). Takács II. mesterhetese" volt a mérkőzés I egérdekesebb eseménye. Lőtt, fejelt, pöccintett, rúgott mindenfajta gólt. Még 11-est is, amit nagyon 69