Nagy Béla: FTC napló különkiadás 1980. Tempó magyarok! Válogatott mérkőzések - válogatott történetek 1901-1931 (Budapest, 1980)

Micsoda szomorú vasárnap! Egy érdekesség azért ekkor is történt: a két újpesti kapus ezúttal csereként egymást váltotta fel ... 1927. június 12., Budapest, Üllői út MAGYARORSZÁG—FRANCIAORSZÁG 13:1 Góllövő: Takács II. 6, Kohut 2, Skvarek 2, Orth 2, Devaquez (öngól). Weinhardt (Sabaria) — Fogl II. (Újpest), Fogl III. (Újpest) — Pesovnik (Sabaria), Kvasz (Hungária), Rebró (Hungária) — Schmidt (Budai 33), Takács II. (Vasas), Orth (Hungária), Skvarek (Hungária), Kohut (Fe­rencváros). Csere: Opata (Hungária). Rekordgyőzelem! Magyar válogatott csapat hivatalos mérkőzésen sem előtte, sem utána nem ért el ilyen nagygólarányú győzelmet! Már félidőben 6:0 volt az eredmény ... Az ötödik gól „villámgyors" története: ,,a 32. perc­ben Orth mesés kiadásával Kohut megszökik és szokásos bombája ponto­san süvít a hálóba!" Ezúttal a mérkőzés hőse Takács II. volt. Hat szép góljával alaposan ki­vette a részét a ritka győzelemből. Pedig nem is játszotta végig a mérkő­zést! 12:1 -nél „Takács elhagyta a pályát, félős volt ugyanis, hogy lemarad az aradi vonatról (!), amely a Vasas után viszi a romániai portyára.” 1927. június 26., Temesvár BUDAPEST—Temesvár 2:2 Góllövő: Orth, Skvarek. Biri (Hungária) — Kővágó (Vasas), Dudás (Kispest) — Eichbaum (Bu­dai 33), Kvasz (Hungária), Nádler (Hungária) — Rémay III. (Nemzeti), Takács II. (Vasas), Orth (Hungária), Skvarek (III. kér.), Opata (Hun­gária). 1927. június 29., Arad BUDAPEST—ERDÉLY VÁLOGATOTT 3:1 Góllövő: Takács II. 2, Skvarek. Biri (Hungária) — Löwy (Budai 33), Dudás (Kispest) — Nándler (Hun­gária), Kvasz (Hungária), Eichbaum (Budai 33) — Rémay III. (Nemzeti), Takács II. (Vasas), Orth (Hungária), Skvarek (III. kér.), Opata (Hun­gária). Csere: Drossier (III. kér.). Csak a találkozó előtt dőlt el, hogy nem román—magyar profi válogatott mérkőzés lesz, mivel több román játékost katonai szolgálatra hívtak be. A budapesti csapat II. félidei játékával a vártnál biztosabban győzött. 1927. július 3., Brassó BUDAPEST—BRASSÓ 6:1 Góllövő: Takács II. 3, Szentmiklóssy 2, Rémay III. Dénes (Kispest) — Löwy (Budai 33), Dudás (Kispest) — Raix (Kis­pest), Magyar (III. kér.), Eichbaum (Budai 33) — Rémay III. (Nemzeti), Takács II. (Vasas), Rémay II. (Nemzeti), Szentmiklóssy (Vasas), Dross­ier (III. kér.). A gyenge brassói válogatott ellen fölényesen, iskola játékkal győzött a budapesti csapat. Takács II. gólerős játéka itt is nagy tetszést aratott. Már 64