Nagy Béla: FTC napló különkiadás 1980. Tempó magyarok! Válogatott mérkőzések - válogatott történetek 1901-1931 (Budapest, 1980)

1907. október 6., Prága CSEHORSZÁG—MAGYARORSZÁG 5:3 Góllövő: Gorszky, Szednicsek, Weisz. Domonkos (MTK) — Rumbold (FTC), Nagy (MTK) — Ficzere (BTC), Kürschner (MTK), Gorszky (FTC) — Bosnyákovits (33 FC), Weisz (FTC), Szednicsek (Törekvés), Schlosser (FTC), Borbás (MAC). A magyar csapat meglepetésre a 40. percig 3:1-re vezetett! Az első gól a 4. percben így született meg: „Borbás lefut, visszaadia az alapvonalról a labdát Gorszkynak, ki védhetetlenül belövi a vezető gólt a cseh közönség óriási riadalmára". Riadalomra nem volt ok, a csehek a II. félidei játék alapján biztosan győztek, mégpedig a „cseh Schlosser", a kitűnő Kosek öt góljával! 1907. november 3., Budapest, Millenáris MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 4:1 Góllövő: Borbás 2, Károly, +1 öngól. Domonkos (MTK) — Rumbold (FTC), Csüdör (MTK) — Ficzere (BTC), Kürschner (MTK), Gorszky (FTC) — Braun (FTC), Károly (MTK), Schlosser (FTC), Vangel (MAC), Borbás (MAC). Az érdeklődés fokozására bejelentették, hogy a találkozó előtt ünnepé­lyes kezdőrúgás lesz, amire József főherceg fiát kérték fel. A kezdőrúgás elmaradt, de a másik „attrakció", a postagalambok felengedése megtörtént. A mérkőzés végeredményét postagalambok röpítették különböző városok galambászainak. Második gólunk így született meg: „A két magyar hátvéd, de különö­sen Rumbold óriási, 60—70 méteres rúgásaival állandóan a bécsi kapu elé tereli a játékot. A 18. percben is ez történik: Rumbold előrerúgott labdáját Braun magas lövéssel küldi kapura. Vladár hibásan fogja, mire az amúgy is pörgő labda Kaltenbrunner keze alatt a hálóba kerül, a közönség nem kis örömére, de a bécsi csapat annál nagyobb fájdalmára." 1908. április 5., Budapest, Millenáris MAGYARORSZÁG—CSEHORSZÁG 5:2 Góllövő: Károly 3, Schlosser 2. Gilly (33 FC) — Rumbold (FTC), Csüdör (MTK) — Ficzere (BTC), Bró- dy (FTC), Gorszky (FTC) — Sebestyén (MTK), Károly (MTK), Koródy (FTC), Schlosser (FTC), Borbás (MAC). „A nép szakadatlanul hömpölygött s bekövetkezett az, ami football- sportunkban egy újabb határállomást jelent, hogy a Millenáris-pályán a rendőrség közbelépésére a jegyek eladását beszüntették." Az első „telt házas" mérkőzésen a magyarok kitettek magukért, egy ötöst rúgtak az ellenfélnek. Schlosser góljai különösen szépek voltak: mind­két alkalommal 25—30 méterről talált bombalövéssel a kapuba. 1908. május 3., Bécs AUSZTRIA—MAGYARORSZÁG 4:0 Domonkos (MTK) — Müller (BAK), Rumbold (FTC) — Ficzere (BTC), Bródy (FTC), Medgyessy (MAC) — Sebestyén (MTK), Weisz (FTC), Koródy (FTC), Schlosser (FTC), Borbás (MAC). 15