Nagy Béla: FTC napló különkiadás 1978. A labdarúgó MNK története

DÖNTÖ: 1965. november 14. Népstadion: ' Győri ETO—DVTK 4:0 3000 néző, vezette: Radó. Góilövők: Keglovich 2, Soproni, Varsányi. A kupagyőztes csapat: Tóth — Kiss, Orbán, Tamás — Palotai, Máté — Szaló, Győrfi, Soproni, Varsányi, Keglovich. A kupát átvette: Palotai Károly. 1966: ÖNGÓL A MEGISMÉTELT KUPADÖNTŐN... Az 1966-os döntő 1967. április 4-re maradt. A kupa sorsa két mérkőzésen 210 perces küzdelemben dőlt el. Az első döntő nagy­részében a Győr Szaló góljával 1:0-ra vezetett, a Ferencváros azonban a 85. percben Karába révén egyenlített. ,,A hosszabbítás második 15 percében egymást követték a kihagyott nagy helyzetek. A 106. percben Juhász tört ki, de az ötösön elvesztette a labdát. A 111. percben Keglovich az oldalhálót találta el. A 116. percben Bra- nikovits már csak a kifutó Tóthtal állt szemben, de a kapusba rúgta a labdát, majd az előretörő Mátrai hibázott. A 119. percben Palotai három méterről Géczi kezébe rúgta a labdát.” A döntőt április 26-án szintén a Népstadionban megismételték. A félidei 1:1 után még a befejezés előtt negyedórával is döntet­lenre — 2:2-re — állt a mérkőzés, amikor eldőlt a kupa sorsa. ,,A 75. percben nagy kavarodás támadt az ötös közelében. Vajda szög­letre akart menteni a befutó Győrfi elől, de labdája a jobb felső sarokba vágódott, öngól — 3:2 a Győr javára.” Idézet a Népsport döntő utáni értékeléséből: ,,A győri együttes óriási lendülettel harcolt, minden labdára rámentek a játékosok, és dicséretükre válik, hogy a másodszori ferencvárosi vezetés után sem lohadt a harci kedvük. Az utolsó 20 percben — ha Géczi nem véd olyan bravúrosan — még súlyosabb vereség is érhette volna a bu­dapesti zöld-fehéreket.” Ezzel azonban még nem fejeződött be a győriek bravúros kupa­szereplése. Az 1967. évi MNK-döntő egyik résztvevője ismét a Győri ETO volt... 55