Nagy Béla: FTC napló különkiadás 1978. A labdarúgó MNK története

1965: A HARMADIK „VIDÉKI DÖNTŐ”: GYŐR—DIÓSGYŐR 4:0 A négy győri gól története: „A 19. percben Keglovich hozta fel a labdát, 20 méterről középre akart ívelni, de rosszul sikerült, a labda a kapu elé hullt, Tamás előtt a földről felpattant, azután a megtorpanó, bizonytalanul utánanyúló kapus kezéről a háló közepé­be pattant — 1:0. A 30. percben a baloldalon Győrfi tört kapura, amikor a 16-os környékén járt, ügyesen Keglovich elé játszott, a szélső befelé cse­lezett, azután 10 méterről nagy nyugalommal a rosszul helyezkedő Tamás mellett a bal sarokba lőtt — 2:0. A 32. percben Győrfi átkígyózott a védőkön, a 11-es ponton járt, amikor Gál hátulról elkaszálta, 11-es! A büntetőt Soproni élesen vágta a jobb sarokba — 3:0. A 42. percben mintaszerű győri támadás végén Keglovich ponto­san adott középre, Varsányi 8 méterről nagy erővel a bal sarokba helyezte a labdát — 4:0. Szünet után csökkent az iram. A négygólos fölényes vezetés bir­tokában a Rába-partiak lefékeztek, de a kedvüket vesztett diósgyő­riek még a becsüíetgólt sem tudták megszerezni. A Győr ezzel jogot nyert, hogy 1966-ban a KEK-ben képviselje hazánkat. A mérkőzés befejezése után a két csapat a díszpáholy elé vo­nult, ahol Kovács József, az MNK-bizottság elnöke átadta Palotai Károlynak a Magyar Népköztársasági Kupát, és a 15 emlékplakettet, majd a Diósgyőri csapat kapitányának, Szigeti Oszkárnak a 15 ezüst­plakettet. A kicsi, de lelkes közönség mindkét csapatot hosszú per­ceken át ünnepelte." MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁGI KUPA 1965. NEGYEDDÖNTŐ: Győri ETO—Bonyhádi Vasas 5:0 Csepel—Vasas 2:1 DVTK—Ú. Dózsa 1:1 EVTK—Magyar Posztó 3:1 ELŐDÖNTŐ: Győri ETO—Csepel 3:1 DVTK—EVTK 2:1 54