Nagy Béla: FTC napló különkiadás 1978. A labdarúgó MNK története

MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁGI KUPA 1975—1976. NEGYEDDÖNTŐ: MTK-VM—Zalaegerszegi TE 3:2 3:1* Kaposvár—Békéscsaba 1:2 3:0 FTC—DVTK 0:1 2:1 Honvéd—Ü. Dózsa 1:5 6:1 ELŐDÖNTŐ: FTC—Kaposvár 2:0 5:2 MTK-VM—Honvéd 4:2 1:2 DÖNTŐ: 1976. május 1. Népstadion: FTC—MTK-VM 1:0 15 000 néző, vezette: Hámori. Góllövő: Szabó. A kupagyőztes csapat: Hajdú — Martos, Bálint, Rab, Viczkó — Juhász, Mucha — Pusztai, Nyilasi, Szabó, Magyar. Csere: Vépi, Kelemen. A kupát átvette: Bálint László. *Ebben a kiírásban már oda-vissza alapon mérkőztek a csapatok. 1976—1977: DIÓSGYŐRI KUPASIKER — GÓLKÜLÖNBSÉGGEL... Az MNK 1976—77. évi kiírása sok újdonsággal szolgált. A csa­patok 18 csoportban játszottak oda-vissza alapon. A 18 csoportgyőz­tes a továbbiakban két, egyenként négyes és két ötös csoportban folytatta a mérkőzés-sorozatot. A négy csoport győztesei az FTC, Va­sas, Ü. Dózsa és a DVTK voltak. Az újszerű döntő: mindenki játszott mindenkivel, méghozzá sem­leges pályán, vidéki stadionokban. Döntetlen nem születhetett, ilyen esetekben hosszabbítani kellett. Az első mérkőzés Szolnokon volt, ahol 18 ezer néző előtt az FTC 3:2-re győzött az Ú. Dózsa ellen. Ezután a válogatott mérkőzések miatt hosszú ideig megszakadt az MNK folytatása. A bajnokság befejezése után viszont szinte napok alatt lejátszottak valamennyi találkozót. A sok furcsa eredmény után, csattanós volt az MNK befejezése is: a kupát az eleinte teljesen esélytelennek látszó DVTK nyerte! Igaz, hogy „csak" jobb gólkülönb­ségével, és igaz, hogy igen fonák módon. Gólkülönbséggel előzte meg azt az FTC-t, amelytől 3:0-ra kikapott! 69