Nagy Béla: FTC napló 1978-1979

FEBRUÁR 13. Jégkorong MNK-mérkőzés a Millenárison: FTC—SZ. Volán 10-3. FEBRUÁR 14. Jégkorong MNK-mérkőzés a Kisstadionban: FTC-Ü. Dó­zsa 8-2! A zöld-fehérek az első és az utolsó harmadban ütötték góljaik nagy részét. A leg­szebb gól azonban csak, mint kuriózum kerül megörökítésre. A 45. percben Farkas András óriási lövése a szó szoros ér­telmében hálószaggató volt: a korong kibújt a kapuból. A bombagólt azonban a já­tékvezetők nem adták meg . . . * * * Női kézilabdázóink is az MNK-ért játszottak ezen a napon. A Kőér utcában a Bp. Spartacus 24-20-ra le­győzte csapatunkat. * * * A labdarúgók „megfizettek" a szövetkezetieknek: FTC— Bp. Spartacus 10-1. G.: Szo- kolai 4, Nyilasi 2, Esterházy 2, Ebedli, Mészöly. Hajdú — Tepszics, Bálint, Rab, Vépi - Mészöly, Ebedli, Nyilasi — Pusztai, Szokolai, Pogány. Cs.: Esterházy, Ma- gyar. A mérkőzést a Gyáli úti ed­zőpályán negatív „nézőcsúcs” mellett játszották. Az NBK találkozóra mindössze 149 néző váltott jegyet! Játékosainkat ez mitsem za­varta, s nagy kedvvel, látvá­nyos gólokkal szórakoztak. A 10. gól ritka szép jelenete't hozott: Magyar óriási lendü­lettel a szélen elfutott, s bombaerős beadását Szoko­lai mellel (!) továbbította a hálóba! FEBRUÁR 15. A jégkorong MNK utolsó mérkőzése előtt már mint ku­pagyőztes lépett pályára az FTC. A II. harmad végén még 4-2-re az FTC vezetett, s ez­zel befejezettnek tekintették a gólgyórtóst. Az utolsó har­madban a BVSC viszont há­rom gólt is ütött. Az 5-4-es vereség ellenére a jégkorong MNK-t is az FTC nyerte. Az 1979. évi jégkorong MNK végeredménye: 1. FTC 32—1 22-10 1 2. O. Dózsa 3 2 — 1 8-11 4 3. BVSC 31—2 10-18 2 4. Sz. Volán 31—2 12-13 2 Megjegyzés: Azonos pont- szóm esetén az egymás el­leni eredmény döntötte el a helyezéseket. FEBRUÁR 17. A Szalai Imre emlékversenyt 20. alkalommal rendezte az FTC és az ÉDOSZ. Az FTC birkózócsarnokában népes mezőny gyűlt egybe: 16 egyesület 111 sportolója rajtolt a szabadfogású ver­senyen, Kulcsár Mátyás, az ÉDOSZ titkára, az FTC elnök- helyettese nyitotta meg a 20. Szalai Imre emlékversenyt. A viadal vasárnap fejeződött be, és ezúttal is az FTC vég­zett az élen: 1. FTC 22, 2. DVTK 18, 3. Bp. Honvéd 12 pont. A súlycsoportok győztesei: 48 kg: Bíró (FTC), 52 kg: Sza­bó L. (DVTK), 57 kg: Szalon- tai (DVTK), 62 kg: Orbán (Bp. Honvéd), 68 kg: Budai (DVTK), 74 kg: Suhajda (FTC), 82 kg: Pepó (Szondi SE), 90 kg: Szakkai (Bp. Spartacus), 100 kg: Robotka (Bp. Honvéd), +100 kg: Sze- merédi (Szombathelyi Hala­dás). A Fradi csapatgyőzelméhez több versenyzőnk 2. helye is hozzájárult. így ezüstérmes volt Gál, Németh L. és Bau­er. A versenyen Bállá külföldi útja, Gyulai betegsége miatt nem indulhatott. Az FTC győ­zelme így még szebb telje­sítmény. Nemzetközi barátságos lab­darúgó-mérkőzés Komárnó- ban: FTC-Spartak Komarno 3-2. G.: Nyilasi, Szokolai, Magyar. Hajdú - Tepszics, Bálint, Rab, Martos - Mé­szöly, Nyilasi, Ebedli - Pusz­tai, Szokolai, Pogány. Cs.: Zsiborás, Vépi, Magyar. A Fradi már 3-0-ra vezetett, amikor Nyilasit a játékvezető „tiszteletlen beszédért” kiál­lította . .. FEBRUÁR 18. Női kézilabda KEK-mérkőzés a Körcsarnokban: FTC-RK Osijek 17-9. Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés sorsa: a fradista lányok 9-3-ra vezettek. Külö­nösen a hosszú, látványos in­dításból elért gólokért volt hálás a ferencvárosi közön­ség. Zúgott a taps, s a 8 gólos előny birtokában a visszavágóra általános biza­lom kísérte a csapatot. * * * A Kispéter Mihály és Csor­dás Lajos tiszteletére rende­zett öregfiúk labdarúgó te­remtornát a Vasas nyerte - a Ferencváros a 2. helyen végzett. A 'Fradi öregfiúk eredményei ezek voltak: St. Pölten ellen 9-3, a Vasas el­len 1-2. * * * Tekecsapataink a BKV Elő­re ellen biztosan győztek. A nők 7-1-re, a férfiak 5-3-ra. Sallainé, illetve Sütő volt a két legeredményesebb játé­kos. FEBRUÁR 21. Labdarúgó MNK-mérkőzés az üllői úton: FTC-Balassagyar- mat 6-2. G.: Martos 2, Szo­kolai 2, Pogány, Ebedli. Zsiborás - Tepszics, Bálint, Martos, Vépi — Mészöly, Nyi­lasi, Ebedli - Pusztai, Szoko­lai, Pogány. Cs.: Takács. Ezen az MNK-mérkőzésen új kapukat „avattak” (darab­juk kb. 6000 Ft!) a játéko­sok. Az új kapuk közül első­nek a Nagyvárad tér felőlit érte „telitalálat”. A mérkő­zés 23. percében Martos 30 m-ről lőtt gólja után ért há­lót a labda. Az FTC győzel­mével biztosan jutott az MNK 16-os mezőnyébe. FEBRUÁR 24. Női kézilabda KEK-mérkőzés Eszéken: RK Osijek—FTC 18- 14. A vereség ellenére az FTC továbbjutott, de mint „szomo­rú érdekesség" megjegyez­zük: ez volt az FTC történe­tében az első kézilabda KEK- mérkőzésen elszenvedett ve­reség. Volt azonban ennél örvende- tesebb esemény is. Lengvári Éva az I. félidőben Lelkesné bejátszását a beállás helyé­ről értékesítette. 1960 - a nagypályás kézilabda meg­szűnése óta - az volt az FTC női kézilabda-csapatának a 10 000. gólja! Mivel külföldön volt a mérkőzés, nem tört ki tapsvihar, s az ünneplés is elmaradt. A krónikákban csak úgy sze­repel, mint egy egyszerű gól. Nekünk fradistáknak azonban ez többet jelentett. A sok ezer gól után csapatunk le­zárta az első tízezret. Vajon ki szerzi a húszezre­diket? Lehet, hogy még meg sem született. . . FEBRUÁR 25. Az FTC nyerte a Szelky Ottó vóndorserleget! A nagy kö­töttfogású birkózóversenyen a váratlan zöld-fehér sikert el­sősorban Gáspár nagyszerű kétvállas győzelme tette ne­vezetessé. A Farkas elleni mérkőzés döntő pillanatait idézzük - Farkas akciót akart indítani egy derékfogással hátraesett. De érezte, hogy Gáspár lelép majd róla, megtorpant, erre az FTC fia­tal, 19 éves birkózója hatal­mas kétkörös hátraeséssel úgy vágta maga mögé, hogy Farkas kétvállra került. A 100 kg-os súlycsoporton kí­vül, a 90 kg-ban is fradista győzött: Fodor megelőzte ri­válisait. FEBRUÁR 28. Az üllői úti stadionban ját­szották a Magyar olimpiai válogatott—Eintracht Frank­furt nemzetközi labdarúgó­78