Nagy Béla: FTC napló 1978-1979

1. OB l-es vízilabda-mérkőzés a Komjádi uszodában: FTC— Vasas 8-7. Az emlékezetes összecsapá­son óriási küzdelem után az FTC az utolsó másodpercek­ben lőtt góllal nyerte meg a mérkőzést. 30 másodperccel a befeje­zés előtt még a Vasas veze­tett. Ekkor emberelőnyhöz jutott az FTC és Szollár révén ki Is használta, 7-7! A Vasas óriási lendülettel kezdett, de Csapó kiállítása után az FTC- hez került a labda. Varga úszott meg, visszahúzták — 4 méterest Három másod­perccel a befejezés előtt Müller értékesítette, 8-7! A bravúros győzelmet ez a gárda harcolta ki: Steinmetz dr. - Bállá, Müller, Szollár, Debreczeni, Fehér, Wiesner. Cs: Kohón, Varga. Gólszer­zők: Szollár 3, Fehér 2, Wies­ner 2, Müller. OKTÓBER 3. Bajnoki férfi kézilabda-mér­kőzés Tatabányán: Tatabá- bónya-FTC 26-19. A Fradi­ból csak a gólerős Kovács és Szilágyi tűnt ki. OKTÓBER 4. Népstadion: FTC-Újpesti Dózsa 2-2. B/1837. G.: Mu­cha, Pusztai. Zsiborós - Tep- szics, Martos, Major, Vépi - Takács, Ebedli, Mészöly — Pusztai, Szokolai, Mucha. Cs: Pogány. Az FTC nagy előnyt „adott": Bálintot és Nyilasit volt kény­telen sérülés miatt nélkülöz­ni. A két Fradi-gól története: A 44. percben Pusztai erős beadása átszállt a Dózsa-ka- pu előtt. Mucha óriási lendü­lettel érkezett és előredőlve a jobb kapufa mellett a há­lóba fejelte a labdát. Ezzel alakult ki az 1-1 -es félidei eredmény. A 61. percben Major a félpályánál elcsí­pett egy átadást és óriási lendülettel egyedül tört a ka­pura. 15 m-ról rálőtte a lab­dát, de az a jobb kapufáról OKTÓBER kipattant. Pusztai jókor érke­zett és a hálóba továbbítot­ta a labdát 2-11 Pusztai így emlékezett góljára: - Azért igyekeztem annyira, hogy én vegyem ki a hálóból a lab­dát! Aztán, hogy Major mégsem találta el jól, auto­matikusan belőttem. Ballal! A jobbszélsőnek ezután is voltak még helyzetei, Ebedli is lőhetett volna gólt - de a Dózsa-kapu már érintetlen maradt. A Fradiéba egy vá­ratlan ellentámadás után Zámbó betalált... OKTÓBER 5. Bajnoki női kézilabda-mér­kőzés a Körcsarnokban: FTC —Eger 32-12. Csulikné 11, Csiha 7 góllal vette ki részét a nagy gólarányú győzelem­ből. * * * Ezután a férfiak játszottak: FTC-Honvéd Szondi SE 22-19. OKTÓBER 7. üllői út: FTC-CSZKA Moszk­va 1-0. G.: Takács. Hajdú - Megyesi, Giron, Major, Vépi — Takács, Ebed­li, Mucha - Pusztai, Cso- mány, Pogány. Cs.: Rubold, Dániel. „Villámszervezéssel” rendez­tük meg a mérkőzést, hiszen a szovjet csapat váratlanul érkezett meg, s egy nappal később már mérkőzni szere­tett volna. A „futballmatinén" - délelőtt 10 órakor - mint­egy 2000 szurkoló jelent meg. Sokan a reggeli bevásárlást szakították félbe, burgonya, zöldség, dinnye kandikált ki a piacon járt szurkolók szaty­rából ... A derűs hangulat­hoz kitűnő napsütéses idő köszöntött be, így a Fradi- pályán élvezetes lett a műsor. A mérkőzés elején sok-sok helyzet alakult ki, s a kapu előtti kavarodás után haza­adásból az egyik moszkvai védő kapufát lőtt! A CSZKA a mezőnyben tet­szetősen játszott, nagy hely­zetei is voltak, de o találkozó egyetlen gólját a Fradi lőt­te: Takács a mezőny leg­jobbja közvetett szabadrú­gás után nagy lövéssel vet­te be a CSZKA kapuját. * • • A Kincsem parkban (Lóver­senytér) tartották a futó csa­patbajnokságot. A táv 5000 méter volt, s az FTC megvéd­te bajnoki címét. A Pfeffer, Horváth, Brenner, Deák, Nagy, Hrenek összeté­telű csapat óriási fölénnyel győzött. A nők mezőnyében az FTC „csak” második volt. Itt 3000 m volt a táv, a célba Völgyi harmadiknak, Pólya ötödiknek futott be. ♦ * * OB l-es vízilabda-mérkőzés a Tungsram uszodában: FTC-Bp. Vasas Izzó 6-6. OKTÓBER 8. Mindkét kézilabda-csapatunk a Körcsarnokban játszotta bajnoki mérkőzését. A nők győzelemmel búcsúztak a bajnoki évtől: FTC-TFSE 25-19. Az 1978. évi női kézilabda-baj­nokság végeredménye: 1. Vasas 22 21 — 1 454-244 42 2. FTC 22 18 1 3 448-340 37 3. Tatabánya 22 16 1 5 323-280 33 4. Bp. Spartacus 22 14 2 S 430-348 30 5. TFSE 22 11 1 10 341-363 23 6. Bakony Vegyész 22 8 4 10 273-274 20 7. Postás SE 22 7 4 11 267-306 18 8. Győri Textiles 22 8 2 12 300-358 18 9. Pécsi MSC 22 7 1 14 314-372 15 10. Hlradótechnlka 22 5 3 14 263-322 13 11. Borsodi Bányász 22 3 4 15 306-385 10 12. Eger SE 22 2 1 19 219-338 5 Játszottak: Berzsenyi Mária, Takácsné Giba Márta, Csiha Magdolna, Csajbókné Né­meth Erzsébet, Bertáné Ta­vaszi Katalin, Fiedler Adrien, Zwickné Kuny Katalin, Lel- kesné Tómann Rozália, Csu­likné Bozó Éva, Rácz Éva, Kunstárné Prokaj Teréz, Szá­lai Erika, Nemere Tünde, Vi- tencz Agnes, Oszvald Mag­dolna, Hriváné Nagy Katalin, Edző: Elek Gyula. Férfi kézilabda-mérkőzés: FTC-Elektromos 21-20. A Fra­di 6 gólos hátrányt hozott be! * * * OB l-es vízilabda-mérkőzés Szegeden: FTC-SZEOL AK A következmény: hétméteresI 32