Nagy Béla: FTC napló 1969-1971, 1972-1974

Az angolok közepes játékkal is fölényes győzelmet arattak. A Fradi legnagyobb gólszerzési lehetősége: a 67. percben Némethet ollóba fogták a kaputól mint­egy 25 méterre. Szőke végezte el a szabadrúgást, s a nagyszerűen eltalált labda óriási erővel vágódott a felső lécre és onnan — sajnos — a gólvonal elé. 2:0 után a leedsiek technikai trükkökkel szórakoz­tatták a zuhogó esőben is hűségesen kitartó 10 ezer nézőt. Aztán a 88. percben egy távolról lőtt bomba­góllal búcsúztatták a BEK-től a gyengélkedő Ferenc­várost. NOVEMBER 28. Női kézilabda Terem Kupa döntő: FTC—Tatabánya 13:11. A rendes játékidőben 10:10 volt az eredmény. A kétszer 5 perces hosszabbításban Csiha és Tőkéné góljaival győzött a Takácsnét és Sterbinszkyt nél­külöző zöld—fehér csapat. * * * Az asztaliteniszezők Tizek Bajnokságán szép ferencvárosi siker született: Szendy Katalin végzett az élen! NOVEMBER 29. Lipcse: SC Leipzig—FTC 19:10 BEK Túlságosan idegesen kezdett a magyar bajnokcsa­pat. Nem bátorította fel a Lipcsében dolgozó magyar fiatalok fergeteges búzdítása sem. Már az első 10 perc­ben eldőlt a mérkőzés. Kétségtelen, hogy a jobbik csapat jutott tovább. — Gratulálunk a megérdemelt győzelemhez és további sikeres szereplést kívánunk — mondta kedves, tökéletes németséggel Wéber Józsefné az FTC elnök­ségének tagja, majd odaszólt a csapatnak: — Most tapsoljatok lányok! És a taps visszhangzott a lipcseiek klubtermében, a hazaiak tiszteletére . . . NOVEMBER 30. Kisstadion: FTC—U. Dózsa 7:5 G: Horváth 3, Mészöly, Raffa, Gogolák, Kassai FTC: Csánk—Raffa, Gogolák—Horváth, Mészöly, Schwalm. Cs: Krasznai, Kertész, Balogh, Kassai, Deák, Kereszti, Miczkievicz, Berta, Erdős. Edző: Rajkai László A népes szurkolósereg végig élvezetes, változatos játékot láthatott. Az első szakaszban az FTC már alaposan megszorította a lila—fehéreket Schwalmmal és a kirobbanó formában játszó Horváthtal megerő­södve sikerült legyőzni a bajnok együttest. * * * Rendkívül izgalmas küzdelemben birkózóink sza­badfogásban az értékes 3. helyen végeztek. A döntő találkozón Giczy egy ragyogó szaltóval fektette kétvállra Marótit. 1969 DECEMBER 2. A Sportuszodában kétszeri hosszabbítás után az FTC 6:5-re győzött az OSC ellen! Az MNK találkozón a rendes játékidő 4:4-es döntetlennel zárult. Kétszer 3 perces hosszabbítás következett. Az első három percben Martin szerzett gólt, s erre Szívós nagyszerű kettőzéssel válaszolt, 5:5. Az OSC hősiesen küzdött, a mieink viszont nehezen boldogultak emberelőnyös helyzetben is. A hosszabbítás második felében nem született gól és ezt követően — a szabályok értelmében — már a döntő gólig tartott a mérkőzés. Végül Ipacsnak sike­rült gólt szereznie, és ezzel a zöld—fehér gárda sze­rezte meg a győzelmet. DECEMBER 7. Népstadion: Bp. Honvéd-FTC 5:2 G: Vajda, Novák Géczi—Novák, Horváth Á, Megyesi—Juhász, Szűcs- Szőke, Vajda, Branikovits, Németh M, Füsi Az FTC sorozatos vereségei és a mostoha időjárás miatt csak 800—1000 néző volt kíváncsi a mérkő­zésre! A tartalékos FTC a 60. percig nyílttá tudta tenni a mérkőzést. Az utolsó félórában viszont a Honvéd már hengerelt. Ezzel az 1969. évi bajnokság végétért. Az U. Dózsa és a Bp. Honvéd mögé szorulva az FTC a 3. helyen végzett. Az erősen visszaesett csapat éppen tíz ponttal kevesebbet gyűjtött, mint az előző bajnoki évben! * * * A Ferencváros labdarúgócsapatának új edzője a külföldről hazatért Dr. Kalocsay Géza lett. Néhány levezető edzést tartott csupán, utána pihenőre küldte játékosait. * * * A tartalékcsapat helyezése: 6. FTC 30 14 6 10 56:45 34 Az ifjúsági csapat így zárta az évet: 2. FTC 26 19 4 3 60:18 42 DECEMBER 13. Kisstadion: FTC—Bp. V. Meteor 10:0 G: Mészöly 3, Horváth 2, Balogh 2, Schwalm, Kassai, Deák. ' Az FTC ezen a mérkőzésen alaposan felülmúlta ellenfelét és ritka „kerek" győzelmet aratott. Az utolsó harmadban bár sok helyzetet kihagytak a zöld—fehérek, tetszés szerint érték el góljaikat. A harmadok eredménye: 1:0; 4:0; 5:0! * * * Sportuszoda: FTC-Ű. Dózsa 4:3 G: Felkai 2, Bányai, Kásás. 13