Nagy Béla: FTC napló 1969-1971, 1972-1974

1973 Juhász Istvánnak. Azután még egy ferencvárosi játé- kést köszöntöttek — a klubtársai — Mucha Józsefnek virágcsokorral kedveskedett Géczi István abból az alkalomból, hogy ezen a délutánon játszotta 100. NB l-es mérkőzését a szőke középpályás. A 6. percben ismét ünnepelt a ferencvárosi tábor. Ezúttal már gólnak örvendhettek a fradisták. Kű kiugrott a védők közül, Fatér mellett is elvitte a labdát, aztán 8 méterről az üres kapuba helyezett. Ezen a mérkőzésen két védő is akciógólt szerzett! A 70. percben az előretörő Bálint bombázott a kapuba, majd Megyesi robogott előre és a kifutó Fatér mellett lőtt a hálóba. AUGUSZTUS 28. Tarrasa: FTC—Zaragoza 2:1 G: Bálint, Szőke Géczi—Vépi, Páncsics, Megyesi—Juhász, Bálint— Szőke, Máté, Albert, Mucha, Branikovits. Cs: Ebedli, Engelbrecht. Mindkét mérkőzésen nagy közönségsikert arat­tunk — mondta Csanádi Ferenc edző. Az első mér­kőzésen biztosan nyertünk a Zaragoza ellen. Ezután a döntőben a Bayern következett. Mi vezettünk 1:0-ra, utána kaptunk egy lesgólt, majd egy jog­talan 11-esből lett 1:2. A második félidő elején Bálint büntetőt hibázott! Ezután még egyenlítettünk, de végül a sok balszerencsés mozzanat, a bíró tény­kedése, az idegeskedés vereséget hozott. Gerd Müller három gólja döntött, a negyediket a 88. percben Floenes szerezte. SZEPTEMBER 1. Fáy u.: FTC—Vasas 2:1 G: Albert, Máté Géczi—Vépi, Páncsics, Megyesi—Juhász, Bálint— Szőke, Máté, Albert, Kű, Mucha. Cs.: Martos, Ebedli A Vasas kezdett aktívabban, mégis a 11. percben a Vasas kapott gólt. Kovács rövidre sikerült fejesét Kű szerezte meg, ügyesen játszott Alberthez és a ferencvárosi középcsatár 8 m-ről a bal alsó sarokba perdített, 1:0! Máté ekkor szerzett először gólt a Ferencváros színeiben — bajnoki mérkőzésen. A 62. percben Mucha adta a labdát Kűnek, a vékonydongájú játé­kostól sokan lövést vártak, de ő ehelyett ügyesen középre gurított Máténak, s a csatár öt méterről nyugodtan a kapu jobb sarkába helyezte a labdát. A piros—kékek a 87. percben szépítettek maid tovább rohamoztak. Az utolsó percben Vépi fejjel hárított egy labdát, amely Vidáts elé került, aki egyből az üres kapura fejelt. Páncsicsnak azonban, ugyancsak fejjel sikerült mentenie! SZEPTEMBER 6. Az országos kerékpárbajnokság jó versenyeket és ferencvárosi sikereket hozott. Nagy Gábor nyerte a 4000 m-es egyéni üldözőversenyt. A 72 körös párosversenyben Hóbor Lajos és Bodnár József győzött, aranyérmet nyertek. A 4000 m-es csapatversenyben az FTC bajnok­esélyes négyesének csak az országos csúcs volt az ellenfél. A 72 körös pontversenyben Bodnár József lett aranyérmes, míg Szűr két számban is bajnok­ságot nyert. SZEPTEMBER 7. Az FTC ifjúsági labdarúgócsapata az olaszországi Alassioban 3:1-re legyőzte a Milan gárdáját. Gól­jainkat Magyar, Huller és Rab szerezte. Az FTC az angol Everton, valamint az olasz Fiorentina és Genova társaságában a nemzetközi torna elődöntőjébe jutott. Ifijeink végül a 3. helyen végeztek. SZEPTEMBER 9. Népstadion: FTC—Bp. Honvéd 2:1 G: Szőke, Juhász Géczi—Vépi, Páncsics, Megyesi-Juhász, Bálint— Szőke, Máté, Albert, Kű, Ebedli. Cs: Branikovits A 33. percben Szőke nagyerejű lövésével szemben Bicskei tehetetlen volt. A 60. percben parádés gólt rúgott a Ferencváros. A bal oldalról kisodródott Máté a 16-os oldalvonala és a partvonal közötti területről középre ívelte a labdát. Juhász nagyszerűen érkezett és kapásból 14 m-ről, hatalmas, félmagas lövést zúdí­tott a jobb sarokba. A gól letörte a Honvédet, az FTC viszont annál nagyobb önbizalommal játszott. A játé­kosok bátran vállalkoztak egyéni megoldásokra, cselekre. Nem erőlködtek, hanem a szó igazi értel­mében játszottak. Teljes mértékben irányították a mérkőzést. A Honvéd szépítő gólja csak 8 perccel a befejezés előtt született. SZEPTEMBER 15. Hungária krt.: FTC-MTK 2:0 G: Szőke, Ebedli Géczi—Vépi, Páncsics, Megyesi-Juhász, Bálint— Szőke, Máté, Albert, Kű, Ebedli. Cs: Branikovits A 19. percben gólszerzési lehetőséghez jutott a Fradi. Ebedli átadását Kű kezelte le a 16-oson belül, s ekkor Dunai buktatta a kapura törő ferenc­városi labdarúgót. A megítélt büntetőt Szőke a balra mozduló Varga mellett nagy erővel rúgra a jobb sarokba úgy, hogy a labda a hálótartó vasról pattant vissza, 1:0! A 39. percben Szőke beadását Juhász 4 lépésről perdítette kapura, de Varga résen volt és lábáról szögletre pattant a labda. A szöglet után újra Szőkéhez került vissza a labda. A beadást Varga kiütötte, Ebedli rácsapott és 15 m-ről fordulásból bevette a jobb felső sarkot, 2 :U! A ferencvárosi labdarúgók és vezetők a mérkőzés után boldogan indultak haza. És köztük is a legbol­dogabb a fiatal Ebedli volt, aki igazán szép góllal biztosította be csapatának a győzelmet. A 20 éves Ebedli Zoli feliratkozott az „örökrangadók" gól­szerzői közé... 97