Nagy Béla: FTC napló 1969-1971, 1972-1974

harmadik negyedben tudott gólt szerezni — azt is csak Győré büntetőjéből . .. * * * Csányi Béla nagyszerűen szerepelt az ifjúsági teke EB-n. A csapat és a páros aranyérme után egyéniben is Európa bajnoki címet nyert! MÁJUS 27. A kerékpáros Békeversenyen az FTC-ből Nagy Gá­bor indult. A többszáz résztvevő közül a 65. helyen végzett. JÚNIUS 3. Csepel: FTC—Csepel 1 : 0 G: Mucha Géczi—Vépi, Páncsics, Megyesi— Juhász, Bálint—En­gelbrecht, Ebedli, Albert, Branikovits, Mucha Az FTC szebbnél szebb és gyakran kiismerhetet­len támadásokat vezetett, és ezek ellen a hazaiak te­hetetlenek voltak. A Csepel az első félidőben csak ritkán jutott át a felező vonalon, s miután a nyomást egyre nehezebben tudta hárítani a védelem, a közép­pályások szabálytalan, néha durva szerelésekkel pró­bálták szétdarabolni a játékot. A szépszámú közön­ség az igazán jó játék helyett néha gladiátorszerű ösz- szecsapásokat láthatott. Áz ideges hangulatban Keszt­helyi Mihály, a csepeliek edzője őrizte meg nyugal­mát, s miután Varga néhány percen belül már a máso­dik FTC játékost terítette le, lehívta a pályáról! A paprikás Csepel ellen az FTC az utolsó pillanatig csak a játékkal törődött és ez el is döntötte a 2 pont sorsát. JÚNIUS 13. Ezen a szerdai napon az FTC elnöksége az 1973 első félévében kitűnően helytállt sportolókat megvendé­gelte a kistanács teremben és jutalmakat adtak Gál Flenriknek (birkózó EB, bronzérem), Csányi Béla (ifi EB három aranyérem!). Nagy László és Bence János (ifj. tekecsapat aranyérem), Magyar Zoltán (lólengés Európa-bajnokl). Az összejövetelen a szak­osztályvezetőségi tagok és edzők is megjelentek. JÚNIUS 15. A Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Fáncsi Fe­rencnek, az FTC gondnokának, több évtizedes mun­kája elismeréséül, nyugállományba vonulása alkalmá­ból a Magyar Népköztársaság Sportérdemérem ezüst fokozata kitüntetést adományozta. A kitüntetést Vár- fi Ferenc, az OTSH osztályvezetője adta át. JÚNIUS 17. Tatabánya: FTC-Tatabánya 2 :2 G: Szőke, Mucha Géczi—Vépi, Páncsics, Megyesi-Juhász, Bálint-Szőke Ebedli, Branikovits, Mucha] Engelbrecht. Cs: Albert Negyedóra elteltével szerezték meg a vezetést a ha­zaiak. A gól után ismét a mezőnyben jól adogató zöld—fehérek kerültek mezőnyfölénybe. Szőke nagy­szerű szabadrúgásgólla! egyenlített. A 62. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros. Szőke ívelt jobb oldalról a kapu elé, Mucha jó ütemben érkezett és fejéről a kapu bal oldalába jutott a labda. A hazaiak hat perc múlva egyenlítettek, majd sikerrel tartották az eredményt. Csanádi Ferenc: — A játék képe alapján kis szeren­csével nyerhettünk volna. Dr. Lakat Károly: — Örülök, hogy folytatódott ve­retlenségi sorozatunk a nagycsapatok ellen. JÚNIUS 20. Népstadion: FTC—SBTC 6 : 0 G: Mucha 2, Juhász 2, Szőke, Albert Géczi—Martos, Páncsics, Megyesi-Juhász, Vépi—Sző­ke, Ebedli, Branikovits, Mucha, Engelbrecht. Cs: Al­bert Ezen a délutánon klassziskülönbség volt a két együttes között, és ez nem kis mértékben köszönhető a hatalmas területen játszó és gólokat szerző Juhász­nak, valamint Muchának és Szőkének. E három játé­kos nem csak jól és eredményesen játszott, látványos és korszerű támadásokat vezetett, hanem gyakran technikai trükökkel, szellemes megoldásokkal szóra­koztatta a lelkes közönséget. Csanádi Ferenc: — Minden részében jobb volt a csapat, megérdemelten lettünk ezüstérmesek. Az FTC csapata a mérkőzés után mindjárt megtar­totta évadzáró bankettjét. A búcsúestén megjelent Dr. Lénárt Lajos a klub elnöke is. Krizsán József az MLSZ főtitkára átnyújtotta a játékosoknak az ezüst­érmeket. A tartalékcsapat is a második helyen végzett: 1. Ü. Dózsa 30 20 5 5 77-32 45 2. FTC 30 17 8 5 57-27 42 3. Bp. Honvéd 30 16 6 8 66-46 38 NB I ifjúsági csoport: 1. U. Dózsa 43 pont, 2. Csepel 40 pont, 3. FTC 38 pont, 4. Bp. Honvéd 36 pont, 5. MTK 32 pont. * * * A Népsport az egész bajnokságban mutatott jó já­tékáért — az osztályzatok alapján — Juhász István ne­vezte az 1972—73. évi bajnokság legjobb játékosának. JÚNIUS 23. Asztalitenisz VVK döntő Lisszabonban: FTC-TTC KIEL 5 : 3 Szendy 2 győzelem, Poór 2 győzelem, Ju- rikné 1 győzelem. A nagy meleg miatt éjjel játszották a VVK döntőt, az utolsó mérkőzésre éjjel fél három­kor került sor .. . — A mieink jobban bírták a meleget — mondta De- áki Imre a szakosztály elnöke. — Főleg Szendy Kati állóképessége tűnt ki. A portugál lapok egyébként a 1973 94