Nagy Béla: FTC napló 1969-1971, 1972-1974

1973 Újvidéken az asztalitenisz VVK döntőbejutásért játszottak lányaink: FTC—Vojvodina 5 :1 Poór és Jurikné 2—2, Szendi egy győzelmet aratott. MÁRCIUS 31. Fáy u.: Vasas—FTC 2 :1 G: Martos Géczi—Vépi, Páncsics, Martos—Juhász, Bálint—Szőke, Branikovits, Albert, Mucha, Bartosik. Cs: Engelbrecht Szünet után — 1 : 0-ás Vasas vezetésnél — Szőke emelt 14 m-ről a Mészáros által elhagyott kapura. Tö­rök azonban a gólvonalról kifejelte a labdát! Á piros- kékek az 54. percben — igaz jogtalanul megítélt tizen­egyes segítségével — 2 :0-ra vezettek. A 67. percben Martos 35 méterről rúgta kapura a labdát, s az a jobb kapufa belső lapjáról pattant a hálóba, 2:1. Nagy hajrába kezdett a Fradi az egyenlítő gólért. Az utolsó percben csaknem sikerült az egyenlítés. Albert fejjel Branikovits elé csúsztatta a labdát, aki azonban 6 m- ről fölé emelt... ÁPRILIS 1. FTC siker született az Iglói kupában. Férfi kézilabda­csapatunk 22 : 14-re győzött a TFSE ellen és ezzel megnyerte a tornát. (G: Nagy 4, Schmickl 4, Skou- mál 3, Liebe 3, Havasi 2, Mikus 2, Kenesei 2, Kon­koly 2.) Az FTC—TFSE találkozó korszerű, kemény küzdelmével igazi hírverése volt a sportágnak. ÁPRILIS 8. Népstadion: FTC—VM Egyetértés 3 :1 G: Branikovits 3 Géczi—Vépi, Horváth Á, Martos—Juhász, Bálint— Szőke, Branikovits, Albert, Mucha, Bartosik. Cs: Engelbrecht Az Egyetértés szerezte meg a vezetést, de azután Branikovits következett — háromszor! A 14. percben magasba lendültek Brani karjai. Juhász átadása utána hálóba talált. Két perc múlva újra őt ölelgették társai: 16 méter­ről vette be Varga hálóját. És jött a harmadik! A 78. percben Albert átadását tűzte Varga kapujának jobb felső sarkába. Mesterhármas! ÁPRILIS 14. Győr: Rába ETO—FTC 1 : 0 Géczi—Vépi, Páncsics, Martos—Juhász, Bálint—Szőke, Branikovits, Albert, Mucha, Engelbrecht. A ferencvárosi és a győri zöld—fehérek összecsapá­sa nagyszerű mérkőzést sejtetett. Sajnos közbeszólt az időjárás. A vízzel borított, szinte irreális talajon folya­matos játékról nem lehetett szó. A játék elmaradásá­ért határtalan lelkesedéssel és küzdeni akarással pótol­ták a közönséget a játékosok. 1 : 0-ás győri vezetés után Engelbrecht előtt nyílott egyenlítési lehetőség. A játék képe alapján a végig jó iramú, küzdelmes mér­kőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna. ÁPRILIS 20. Az FTC Elnöksége a labdarúgószakosztály vezetősé­gét átszervezte: Az új „tisztikar" összetétele ez volt: Szilágyi Sándor (elnök). Ács István (elnökhelyettes). Ág István (elnökhelyettes). Som Ferenc az FTC titká­ra, Dr. Dékány Ferenc (szakosztályvezető helyettes), Bertalan István (szakosztályvezető helyettes). A szak­osztályvezetőségi tagok: dr. Molnár József, Szollár György ésGyetvai László voltak. ÁPRILIS 21. Népstadion: FTC—Videoton 3 :0 G: Szőke 2, Branikovits Géczi—Martos, Páncsics, Megyesi-Vépi, Bálint-Sző- ke, Branikovits, Ebedli, Mucha, Engelbrecht A Népstadion kettős mérkőzésére (a második talál­kozó Csepel—Egyetértés 2:1) mindössze 2000 néző volt kíváncsi! A mostoha időjárás azonban nem gátol­ta a ferencvárosiakat a nagyarányú győzelemben. A mieink már a 8. percben megszerezték a vezető gólt. A 64. percben Szőke, majd tíz perc múlva Brani­kovits szerzett közelről gólokat. ÁPRILIS 26. A hagyományos chamonixi nemzetközi jégkorongtor­nán a Ferencváros képviselte a magyar színeket. Rajta kívül a francia bajnok Chamonix (két kanadai, egy amerikai és egy csehszlovák korongozóval megerősít­ve!) az NSZK első osztályú bajnokságának második és harmadik helyezettje vett részt. Az erős mezőnyben meglepetésre a mindvégig nagyszerűen játszó zöld—fe­hérek bizonyultak a legjobbnak és pontveszteség nél­kül szerezték meg az első helyet! Az eredmény a szak­osztály eddigi legnagyobb sikere! 1. FTC 6 pont, 2. Chamonix 4 pont, 3. Garmisch- Partenkirchen 2 pont, 4. Bad Nauheim 0 pont. ÁPRILIS 29. Gólözön a Fradi öregfiúk meccsén! FTC—FC Carad- boys12 :4 G: Rákosi 3, Fenyvesi 3, Novák 2, Dalnoki 2, Schlé- ger II,Sandra (öngól). A Fradi összeállítása ez volt: Gulyás—Láng, Gerendás, Kocsis—Szabó L, Perecsi— Fenyvesi II, Németh, Novák, Rákosi, Fenyvesi dr. Cs: Horváth, Mindszenti (kapusok). Szabó II, Neu­mann, Tolonics, Schlager, Borsos, Dalnoki,Simon. MÁJUS 1. Déva: Muresul,Corvinul vegyes—FTC 1 :0 Géczi—Vépi, Páncsics, Megyesi—Juhász, Bálint—Sző­ke, Branitovits, Albert, Mucha, Engelbrecht. Cs: Bar­tosik, Ebedli MÁJUS 6. Zalaegerszeg: ZTE-FTC 1 :0 Géczi—Martos, Bálint, Megyesi—Juhász, Vépi—Szőke, Branikovits, Albert, Mucha, Engelbrecht. Cs: Barto­sik 92