Nagy Béla: FTC napló 1969-1971, 1972-1974

1972 tékosok, tehetetlen rendezők. Minden vétkest meg­büntetett az UEFA, csak a Kunze nevű NDK-s játék­vezetőt nem marasztalták el. Igaz, azóta sem vezetett magyar csapatnak kupamérkőzést . . . * * * Befejeződött a tekebajnokság. Az FTC mindkét csapata elveszítette előző évi vezető pozícióját: Nők:2. FTC 22 15 - 7 108-68 30 Férfiak: 3. FTC 26 17 1 8 130-78 35 * * * Nagy László a Ferencváros labdarúgószakosztályá­nak egykori vezetője életének 76. évében elhunyt. Az idős sportember hosszú időn keresztül állt a szakosz­tály élén, az FTC egyik legodaadóbb tagját gyászolta személyében. NOVEMBER 12. Népstadion: FTC—Csepel 3 : 2 G: Szőke, Bálint, Juhász Géczi—Vépi, Horváth Á, Megyesi—Juhász, Bálint— Szőke, Branikvots, Albert, Kü, Mucha Az első percek után úgy látszott, hogy a higgadtab­ban játszó Csepel kerül fölénybe, de azután Szőke szabadrúgásgólja visszaszerezte a zöld—fehérek önbi­zalmát, s ettől kezdve az első félidő végéig a mieink fölényben is játszottak. A második félidőben is a Cse­pel kezdett jobban, de Juhász gólja eldöntötte a 2 pont sorsát. NOVEMBER 15. Salgótarján: FTC—SBTC 1 :1 G: Branikovits Géczi—Vépi, Páncsics, Megyesi—Juhász, Bálint—Füsi, Branikovits, Albert, Kü, Mucha. A 16. percben Branikovits lövéséből a Ferencváros szerezte meg a vezetést, de szünet előtt a hazaiak egyenlítettek. A 62. percben Bálint nagy bombáját a bal felső sarokból ütötte ki a kapus. A szöglet után Juhász fejesét a gólvonalról vágta ki Vertig. A 86. percben Mucha lövése a kapufán csattant . . . * * * Európa öregfiúk vál.—Nagy-Britannia öregfiúk vál. 5 : 4. Londonban jótékonycélú mérkőzésen találkoz­tak a hírességek. Európa csapatában Puskás, Gento, Happel és Fontaine mellett több magyar játékos is szerepelt: Novák, Rákosi, Grosics, Mészöly. A kilenc gól szerzője: Puskás, Mészöly, Gento, Müller, Happel, ill. J. Charles 3, Haynes. NOVEMBER 18. Szőnyi út: FTC-BVSC 6 :4 A vízilabdázók szép győzelemmel zárták a bajnok­ságot. Látványos, gólokban bővelkedő találkozó volt és a Fradiból különösen Bányai volt eredményes — 3 gólt szerzett. Az FTC az OSC és az U. Dózsa mögött a 3. helyen végzett. NOVEMBER 19. Népstadion: FTC-DVTK 4 : 0 G: Albert 3, + 1 öngól Géczi-Vépi, Páncsics, Megyesi—Juhász, Bálint—Sző­ke, Branikovits, Albert, Kü, Mucha. Cs: Füsi, Martos 2 : 0-ás első félidő után a másik két gól a mérkőzés végére maradt. A 72. percben Szőke beadását a nagy kedvvel játszó Albert magasra ugorva 8 m-ről a léc alá fejelte. Már úgy látszott, hogy nem változik az eredmény, amikor a 89. percben jobb oldali szöglet után Albert kapásból, fél fordulatot téve a jobb sa­rokba bombázott, 4 :0! Az FTC ezzel a győzelmével a 11. fordulóban a táblázat élére került. NOVEMBER 25. Pécs: FTC-Pécsi Dózsa 2 : 1 G: Szőke, Juhász Géczi—Vépi, Páncsics, Martos—Juhász, Bálint—Szőke, Branikovits, Albert, Kü, Mucha. Cs: Füsi A 4. percben Szőke távoli szabadrúgását Rapp ,Jae- védte". A váratlan gól nem törte le a pécsieket és egyenlítettek is. A győztes ferencvárosi gólt három pécsi védő „hozta össze": Szőke magas labdája pat­tant fel a pécsi 11 -es tájékán. Kocsis és Kincses 11 egy­másra várt, Rapp is késve jött ki a kapujából, a szem­füles Juhász közben a kapuba helyezte a labdát, 2:1. * * * Az FTC asztaliteniszcsapata a második helyen vég­zett: 1. Statisztika 32 pont, 2. FTC 28 pont, 3. 31. sz. Építők 24 pont. NOVEMBER 29. Kisstadion: FTC—Olimpija Ljubljana 6 : 5 BEK G: Horváth 2, Bikár 2, Havrán, Enyedi Hosszú évek óta nem gyűlt össze ennyi néző (6500) a Kisstadionban jégkorong mérkőzésre, mint az FTC fontos kupameccsére. Az FTC harminc perc alatt behozta háromgólos hátrányát, utána azonban — elsősorban a védelme — visszaesett és nem tudta ki­harcolni a továbbjutást. DECEMBER 3. Népstadion: FTC-MTK 0 : 0 Géczi—Vépi, Páncsics, Martos—Juhász, Bálint—Szőke, Branikovits, Albert, Kü, Mucha. Cs: Füsi Az első félidő végén fütty harsant a lelátókon a gyenge játék láttán. Az 51. percben Szőke a kiállítás sorsára jutott, de a kék—fehérek nem tudták ember­előnyüket kihasználni. Sőt a ferencvárosiak még a győzelmet is megszerezhették volna, hiszen lehető­ségek az MTK kapu előtt is adódtak. Mindent egybe­vetve, ritka gyenge színvonalú örökrangadó volt. 83