Nagy Béla: FTC napló 1969-1971, 1972-1974

1970 AUGUSZTUS 15. Népstadion: FTC—Pécsi Dózsa 3 : 1 G: Szőke, Branikovits, Albert Géczi—Bálint, Páncsics, Megyesi—Juhász, Vépi—Sző­ke, Albert, Branikovits, Mucha, Füsi. Cs: Horváth Á., Novák. A Fradi csak az utolsó tíz percben kerekedett fe­lül. A 80. percben Szőke ívelt szögletet a jobb oldal­ról, Branikovits fejjel továbbította kapura, a labda a jobb kapufa belső lapjáról pattant befelé, végül Rapp könyökéről jutott a gólvonalon túlra, 2 : 1! A 88. percben Branikovits átemelte a védők fölött a lab­dát, a berobbanó Albert elé, aki nyolc méterről előbb Rappba rúgta a labdát, az magasan felpattant, Albert odaért, s felugorva a kapu bal oldalába fejelt, 3:1! AUGUSZTUS 16. Kettős ferencvárosi siker a tekebajnokságban: FTC— BKV Előre 8 : 0 (férfi), FTC—Ikarus 7 : 1 (női). A férfiak rangadóján kiemelkedett Csányi 925-ös és Horváth 917-es eredménye. AUGUSZTUS 20. Kézilabda MNK döntő az Üllői úton: FTC—Vasas 14 : 8. FTC: Hólyáné—Zsidai (1), Bajcsevné, Szóké­né (3), Takácsné (2), Sterbinszky (5), Szabadkainé (3). Cs:Török, Hegedűs, Kruzslicz. Edző: Elek Gyula. „Az FTC-ben Szókéné és Sterbinszky egymást múlták felül, s Takácsné is jól küzdött. Hólyáné a ka­puban remekelt s Szabadkainé rég látott bátorsággal rohamozta Bujdosó, majd a helyére beállt Guricsné kapuját. A kupadöntő izgalmait ezen felül a sok ki­hagyott gólhelyzet is fokozta. A 22 gólon kívül még legalább 15 gólnak tapsolhatott volna a közönség, ha az FTC játékosok 8, a Vasas kézilabdázói pedig 7 zic­cerüket kihasználják!" AUGUSZTUS 22. Az országos úszóbajnokságon Gyarmati Andrea 2:26.9-es idővel új Európa-csúcsot ért el a 200 m-es hátúszásban. Bajnoknőnk a háromnapos bajnoki küz­delmekben három aranyérmet nyert. AUGUSZTUS 23. Szombathely: Haladás—FTC 1 :0 Géczi—Bálint, Páncsics, Megyesi—Juhász, Vépi—Sző­ke, Branikovits, Albert, Mucha, Füsi. Cs: Horváth Á. 0 : 1 után a Ferencváros rákapcsolt. Az addig is nagy iram még fokozódott, fergeteges rohamok zú­dultak végig a pályán. Mindkét csapat mindent bele­adva játszott. A 80. percben a Ferencváros egymás után három szögletet ért el, de az önfeláldozó hazai védők Albert és Mucha elől is mentettek. Aztán Ju­hász csavart szabadrúgását fogta Mursits, majd egy perc múlva Albert fejéről húzta le a labdát. Hallatla­nul izgalmas volt az utolsó tíz perc. A Ferencváros mindent megpróbált, hogy kiegyenlítsen, de hiába. Az utolsó percben Iszak majdnem szombathelyi gólt lőtt . . . * * * Üllői út: FTC—Csömöri TSZ SK 26 : 11 Legjobb dobók: Skoumál 6, Konkoly 5, Havasi 5, Juhász 3, Liebe 3. A rangadón biztos ferencvárosi siker született és csapatunk az NB l/B táblázatán az élen állt. AUGUSZTUS 26. La Coruna: FTC—Lorenzo 0 : 0 Géczi—Bálint, Páncsics, Megyesi—Juhász, Vépi—Sző­ke, Branikovits, Albert, Mucha, Füsi. Cs: Horváth Á, Novák 40 ezer néző jelent meg a két csapat találkozóján. A jubileumi eseményen a budapesti zöld—fehérek és a tengerentúliak óriási küzdelmet vívtak. Mivel 120 perc sem volt elegendő arra, hogy döntés szülessen, tizenegyeseket rúgtak, s ebből 4 : 2 arányban a Fe­rencváros került ki győztesen. Az elsőt Szőke berúgta, a másodikat Branikovits értékesítette, aztán Páncsics is a hálóba talált. A negyediket Mucha a kapusba lőt­te, aztán jött az ötödik. Ezt Novák a tőle megszokott nyugalommal helyezte az argentin kapus hálójába. Az argentinok az elsőt és másodikat berúgták. A harma­dikat Géczi védte, a negyedik mellé szállt. Tovább nem is folytatták. Harót János, az FTC elnöke nyilatkozta a mérkő­zés után: — Nagy öröm ez a nemzetközi siker, és külön ér­dekesség, hogy a szép trófeát egy mérkőzés megnye­rése után végleg megnyertük. La Corunában 1945 óta minden év augusztusának végén megrendezik ezt a mérkőzést. 24 évig az volt a szokás, hogy a helyi csapat játszott egy külföldi ellenféllel. Most a jubile­umon, a város vezetői úgy döntöttek, hogy két kül­földi együttest hívnak meg, akik egymás között dön­tik el a kupa sorsát. így nyertük el egy találkozóval és végérvényesen a trófeát, ami egyébként a világ első világítótornyának az ezüstlemez másolata. AUGUSZTUS 29. Népstadion: Vasas—FTC 2 : 0 Géczi—Bálint, Páncsics, Megyesi—Horváth Á, Vépi— Juhász, Branikovits, Albert, Mucha, Füsi. Cs: Novák, Kü Az első félidő a Vasasé volt. Szünet után 30 percen keresztül nagy erővel rohamoztak a ferencvárosi csa­tárok, helyzetek is voltak, de azok rendre kimaradtak, így a Vasas aránylag könnyen nyerte a rangadót. SZEPTEMBER 2. Népstadion: Rába ETO-FTC 2 : 1 G: Németh Géczi—Bálint, Páncsics, Megyesi—Juhász, Vépi—Kü, Branikovits, Albert, Mucha, Füsi. Cs: Németh M. ,,A 63. percben Branikovits bal oldalról élesen 24