Nagy Béla: FTC napló 1969-1971, 1972-1974

1974 DSC Duisburg Kaiserberg csapata ellen. A magyar csapatból Petrányi és Poór 2—2, Szendy 1 győzelmet aratott. A találkozón 4:4-es állásnál Petrányi legyőzte Hirschmannt, s így sikerült az FTC-nek a VVK elő­döntőjébe jutni. JANUÁR 28. Tillburg: Tillburg Trappers—FTC 11:2 BEK G: Muhr, Mészöly A jégkorong BEK mérkőzés a tudósító véleménye alapján már az első harmadban eldőlt, amikor a haza­iak négygólos előnyhöz jutottak. A Ferencváros a folytatásban sem talált magára és a rendkívül sport­szerű mérkőzésen 9 góllal alulmaradt. JANUÁR 30. Az FTC labdarúgócsapata elutazott ausztráliai por­tyájára. A Budapest—Moszkva—Tokió—Sydney­Melbourne útvonalat egy napos tokiói kirándulás „színezte". FEBRUÁR 2. Melbourne: FTC—Victoria állam vál. 3:2 G: Kű, Juhász, Szőke Géczi—Martos, Bálint, Megyesi—Juhász, E i pe I— Szőke, Branikovits, Máté, Kű, Magyar. Cs: Albert, Mucha Az Ausztráliában portyázó Ferencváros csapata kellemes, 20 fokos melegben, kitűnő világítás mellett, 15 ezer néző előtt lépett pályára. A 25. percben a hazaiak 2:0-ra vezettek! A túra első ferencvárosi gólját Kű fejelte a hálóba. A 76. percben az egyenlítés is sikerült. Juhász, Branikovits összjáték után Juhász lőtt gólt, majd egy perc múlva Szőke gólja a 3:2-es győzelmet jelen­tette. FEBRUÁR 6. Adelaide: FTC—Ausztrália 2:1 G: Máté 2 Géczi—Martos, Bálint, Vépi—Juhász, Eipel—Szőke, Branikovits, Máté, Kű, Magyar. Cs: Mucha A Fradi a portya második mérkőzésén legyőzte a VB döntőbe jutott ausztrál válogatottat! Egyébként mindhárom gól ferencvárosi játékos nevéhez fűző­dött. Máté két gólt rúgott, míg az ausztrál válogatott gólját a magyar beállós, Eipel szerezte. A mérkőzés után Rale Rasies, az ausztrál válogatott jugoszláv származású szövetségi kapitánya mondta: — Nem lepett meg a vereség, a Ferencváros kitűnő csapat. Mi még az előkészületek elején tartunk. * * * Kisstadion: FTC—Tillburg Trappers 6:5 BEK G: Mészöly 2, Póth 2, Gogolák, Havrán Molnár—Krasznai, Hajzer I, Földi, Gogolák, Muhr. Cs: Treplán, Hajzer II, Enyedi, Szabó, Kereszty, Mészöly, Havrán, Póth, Bikár dr., Deák, Schilling A játék képe alapján az FTC nagyobb gólarányú győzelme is megérdemelt lett volna, ám így is sike­rült megvalósítani a csapatnak Jakabházy edző elképzelését: emelt fővel jöhettek le a mérkőzés után a pályáról, s a hálás közönség nagy tapssal nyug­tázta az FTC teljesítményét. A csapat — a magyar együttesek közűi először — a BEK legjobb négy csa­pata közé került, s bár kiesett a kupából, szép győ­zelemmel búcsúzott. FEBRUÁR 8. New Castle: FTC-Üj-Dél-Wales 4:2 G: Máté, Branikovits, Juhász, Kű Domján-Martos, Bálint, Megyesi-Juhász, Mucha- Szőke, Branikovits, Máté, Kű, Magyar. Cs: Vépi, Viczkó, Albert, Eipel Az ausztrálok meglepték a mieinket és a 20. percben már 2:0-ra vezettek! A Ferencváros azonban lassan átvette a játék irányítását, és még az első fél­időben a maga javára fordította a mérkőzést. A 65. percben esett a találkozó utolsó gólja, és ezután a Ferencváros már „bemutatót" tartott. FEBRUÁR 10. Sydney: FTC—Ausztrália 0:0 Géczi—Martos, Bálint, Vépi-Juhász, Mucha-Szőke, Branikovits, Máté, Kű, Magyar. Cs: Eipel A Ferencváros az ausztrál válogatott elleni máso­dik mérkőzését rendkívül rossz időben játszotta. Esett az eső, párás volt a levegő és ez erősen befo­lyásolta a mieink teljesítményét. A mérkőzésen végig a mieink támadtak, több helyzetük volt. Szőke lövése és Kű csúsztatott fejese alig-alig kerülte el a kaput. FEBRURÁ 13. Sidney: FTC— St. Georges Budapest 3:1 G: Juhász, Szőke, Branikovits Géczi—Martos, Bálint, Megyesi-Juhász, Mucha- Szőke, Branikovits, Máté, Kű, Magyar. Cs: Albert, Eipel, Dómján Az FTC győzelemmel búcsúzott az ötödik föld­résztől. Az 50 órás légiót után hazaérkeztek a fradis- ták. A játékosok már elhagyták a reptér előcsarnokát, de Dalnoki edző még nyilatkozott: — Jól szolgálta a felkészülést ez a portya. Jó körülmények között, kellemes környezetben, jó talajú pályákon edzettünk. Maradéktalanul elégedett vagyok Juhász, Bálint, Kű, Martos, Megyesi és Szőke játékával. Sok minden tisz­tázódott, de egy-két dologra még alszom. Mucha például új szerepkörben, beállósként mutatkozott be, méghozzá jól. A csapat egyébként nagy közönség- sikert aratott, meghódította a „kenguruk országát". * *. *. Kisstadion: Vitkovice—FTC 8:5 Képes Sport Kupa A torna legszínvonalasabb mérkőzését hozta a két 109