Nagy Béla: FTC napló 1969-1971, 1972-1974

1973 Különösen a második ferencvárosi gól volt lát­ványos: Martos jobb oldali beadása után Magyar kapta a labdát, s 10 méterről kapásból, hatalmas gólt lőtt a tarjáni kapuba, 2:1! A salgótarjániak mindkétszer egyenlíteni tudtak. A hajrában a Ferenc­város három nagy helyzetet is kihagyott: Szőke szöglete után Juhász fejjel 6 méterről cé­lozta meg a jobb felső sarkot. Magyar óriási bra­vúrral ütötte szögletre a labdát. Két perc múlva Szőke 8 m-es bombáját hárította kitűnő érzékkel a vendégkapus. A 78. percben Máté 11 m-ről lőtt kapu fölé . . . NOVEMBER 19. Kisstadion: FTC—EV Füssen 5:3 BEK G: Treplán, Havrán, Mészöly, Krasznai, Muhr Kovács—Krasznai, Hajzer I, Muhr, Gogolák, Földi Cs: Molnár, Treplán, Enyedi, Havrán, Mészöly, Kereszty, Póth, Bikár, Deák, Bácskai, Hajzer II Ezen a hétfő esti jégkorong. BEK mérkőzésen 11 ezer néző buzdította a fradistákat! A németek a repülőtéren még azt hangoztatták, hogy tovább­jutnak, de amikor meglátták a Kisstadionban a ha­talmas tömeget kicsit megszeppentek. Az első tíz percben mintha megbénultak volna, képtelenek voltak feltartóztatni a zöld-fehér támadásokat. Már a 4. percben óriási helyzet adódott Póth előtt, de hibázott. A 11. percben Treplán egyedül vitte fel a koron­got és nagyszerű távoli lövéssel vezetést szerzett. Egy perccel a harmad befejezése előtt a vendégek emberelőnyből egyenlítettek. A második harmad­ban ismét a Ferencváros kezdett jobban és Havrán révén vezetést szerzett. Egyre nagyobb volt a küz­delem, a Fradi játékosai remekül bírták a saját maguk által diktált hatalmas iramot. A németek ismét ember­előnyből egyenlítettek, de egy nagyszerű ferenc­városi akció végén Muhr parádés gólt lőtt, 3:2! Egy akció végén Havrán már csak a kapussal állt szemben, de nem sikerült gólt ütnie. Három perccel a második harmad befejezése előtt már a kapuson is túljutott a korong, de balszerencséjükre az üres kapuba sem tudtak betalálni a zöld—fehér csatárok. A korong alig néhány centivel csúszott el a jobb kapufa mellett. A harmadik harmadban fordulás után eldőlt a továbbjutás sorsa. Az 51. percben Mészöly kapu előtti kavarodás után a hálóba lőtte a korongot. Három perc múlva Krasznai növelte a zöld—fehérek előnyét. A vendégek már csak szépíteni tudtak. A világbajnokság A-csoportjában szereplő NSZK bajnokának legyőzése óriási bravúr, szenzációs fegy- fertény volt! A magyar jégkorongsport történetében először jutott csapatunk a BEK legjobb négy együt­tese közé! Ráadásul olyan játékkal, amely méltóvá tette erre a szenzációs sikerre. NOVEMBER 21. Befejeződött a női kézilabda MNK. A Bakony Ve­gyész veretlenül, egy döntetlennel nyerte a kupát. Az FTC ugyancsak veretlenül, de két döntetlennel zárta a küzdelemsorozatot, így a második helyen végzett. * * * Szedlacsík Ferenc a Ferencváros egykori váloga­tott labdarúgója 75 éves korában, hosszú betegség után Prágában elhunyt. Szedlacsik régóta Csehszlo­vákiában élt, ahol több élvonalbeli csapatnál edzős- ködött és Érdemes edzői címet is kapott. NOVEMBER 24. A szabadfogású birkózó CSB-n a mieinknek az ezüstérem jutott: Bp.Honvéd—FTC 6:3. Pedig jól kezdődött: Szigeti pillanatok alatt tussal győzött Szabó ellen. Az FTC szurkolók örömmel kiabálták: „Szép volt, Ede!" 62 kg-ban Széles pontozással győzött Simon ellen, majd a nap szenzációja követ­kezett. 68 kg-ban Fehér a második percben tussal győzött a teheráni VB bronzérmes Kocsis ellen! A Fradi 3:1 -es vezetés után „vérzett" el .. . NOVEMBER 25. Tatabánya:Tatabánya—FTC 2:0 Dómján—Martos, Viczkó, Megyesi-Juhász, Bálint— Szőke, Branikovits, Máté, Kű, Magyar. Cs: Eipel Nem úgy kezdődött, ez a mérkőzés, hogy a tata­bányai szurkolók elhihették volna: most szakad meg a 13 éves Ferencváros elleni nyeretlenségi sorozat. Gyakran forgott veszélyben a hazaiak kapuja, a fe­rencvárosiak több góllal vezethettek volna. A helyze­tek azonban kimaradtak, sail, félidő már egyértel­műen a Tatabányáé volt. Dr. Dékány Ferenc, szakosztályvezető: — Ebben a játékban veszíteni is tudni kell. A Tatabánya megér­demelte a győzelmet. Lakat dr, a Tatabánya edzője: — Ebből a csapatból csak én emlékszem arra, hogy mikor játszott utoljára ilyen jól a Tatabánya a Ferencváros ellen. A helyzetek alapján úgy érzem, vitathatatlan a győzelmünk. A Tatabánya ekkor a 3. helyre került, míg a Fradi az 5.-re . . . DECEMBER 2. Népstadion: FTC—Haladás 6:1 G: Máté 2, Kű, Juhász, Kelemen, Szőke Dómján—Martos, Bálint, Megyesi-Juhász, Eipel — Szőke, Branikovits, Máté, Kű, Magyar. Cs: Vépi, Kelemen A Ferencváros végig óriási fölényben játszott. A Haladás védelem nagyon sokszor jött zavarba és 101