Nagy Béla: FTC napló 1967-1968

MBSKSai Takács — Havasi, Bálint, Horváth L. — No- vák, Szűcs — Karába, Varga, Albert, Ráko­si, Fenyvesi 3—0 után úgy festett, hogy biztos és imponáló lesz a Ferencváros győzelme. Ezután azonban nagyot javult a bányász­csapat. A 72. percben már 3—2 volt az eredmény! Nagy izgalmak közepette folyt a játék. A 82. percben Fenyvesi a mérkőzés egyik legna­gyobb helyzetét hagyta ki. Tíz méterről tiszta helyzetből lőhetett, Géléi azonban szögletre háritott. A 86. percben viszont Szabó labdáját Havasi vágta ki a kapu torkából. A 90. percben jobb oldali szöglet után Var­ga—Rákosi—Fenyvesi volt a labda útja, a balszélső 10 m-ről a bal alsó sarokba lőtt, 4—2! MÁRCIUS 13. Népstadion: FTC — Atletico Bilbao 2—1 G: Albert, Novák Takács — Havasi, Bálint, Horváth L. — No­vák, Szűcs — Karába, Varga, Albert, Ráko­si, Fenyvesi A15. perc meghozta az első ferencváro­si gólt. Mintaszerű FTC-támadás futott a pályán Albert—Varga—Albert—Karába volt a labda útja, a szélső villámgyorsan elfutott, a 11 -es magasságából beadott, Albert pompás ütemben érkezett, és mintegy 6 m- ről fejelte védhetetlenül a jobb sarokba az el­ső ferencvárosi gólt. Negyedóra múlva újabb gól született. Rákosi Karábát szöktet­te. A szélső villámgyorsan előretört a jobb ol­dalon, a 16-oson belül azonban Aranguren felvágta, 11 -es! Novák a balra mozduló Iribar mellett laposan a jobb sarokba lőtt, 2—0! Szünet után azonban teljesen megváltozott a játék képe. A spanyolok átvették a kez­deményezést, a játék irányítását. A vége felé a zöld-fehér játékosok teljesen elfáradtak, és messze elmaradtak első félidőbeli tel­jesítményüktől. Augusta Gainza, a Bilbao edzője így nyilat­kozott a mérkőzés után: — A Ferencváros az első félidőben félelme­tesen játszott, s ezzel beigazolta, hogy nagy csapat. Veszélyes támadásokat vezettek a széleken, a gól ritkán látható akcióból szüle­tett. Varga később is ügyesen játszott, lehet, hogy Alberttal együtt a világ legjobb csatárai. Sérülés után ... Szűcs Lajos fájdalmát Dóka gyúró igyekszik egyhiteni 59