Nagy Béla: FTC napló 1964-1966

Az FTC férfi kézilabdázói a 9. forduló után a 9. helyen álltak. Ezen a napon a Bp. V. Mete­ortól 19—13-as vereséget szenvedtek. JÚNIUS 5. Timáru.:FTC — Goldberger 8—2 G.: Giba 3, Jányáné 3, Zsolnai, Nagy Ida. Női kézilabdázóink értékes idegenbeli győzelmükkel az első helyre jöttek fel! Ezút­tal a férfi csapat is győzelmet aratott: FTC — Ú. Dózsa 18—15 G.: Skoumál 5, Konkoly 4, Bohus 3, Frigyesi 2, Kasza, Kovács, Liebe, Gulyás. A 43. percben a mie­ink már 16—8-ra vezettek, de az utolsó per­cekben szorossá vált a mérkőzés. FTC — 31. sz. Építők 14—6 Az FTC asztalitenisz csapata nyerte a rangadót, így lányaink 100%-os sikerrel zárták a tavaszi idényt! Az FTC ifjú játékosai az olaszországi Casale Monferratóban folytatták sikeres szereplé­süket. Az Internazionale elleni mérkőzés a kétszer 15 perces hosszabítás után is gól nélküli döntetlennel végződött. A szabályok értelmében a két csapatból kijelölt 1—1 játékos 6—6 tizenegyest rúgott. Szőke mind a hatot berúgta, míg az Inter játékosa csak hármat tudott értékesíteni. így az FTC beke­rült a Caligaris Kupa döntőjébe. JÚNIUS 9. Casale Monferrato: FTC — Casale M. 1—1 A hosszabításban sem tudott egyik csa­pat sem gólt rúgni, ezért 11-es rúgásokkal döntötték el az első hely sorsát. Szőke, mint az elődöntőben, most is mind a hat büntetőt értékesítette, míg a Casale játékosa csak két 11-est tudott berúgni. Az első helyet így az FTC ifjúsági csapata szerezte meg, amely ezzel végleg elnyerte a Caligaris Kupát, mi­vel a tíz évvel ezelőtti kiírás úgy szólt, hogy Albert a gólszerzés pillanatában (FTC — Vasas 4—4) 75