Nagy Béla: FTC napló 1964-1966

mérkőzésnek egy szakaszában eséllyel küzdött a győzelemért, de aztán a döntetlen­re sem telt erejéből, mert Albert kiállítása végleg megpecsételte a zöld-fehérek sor­sát. A mieink emberhátrányba kerültek (a 65. perctől), és így már túlságosan nagy fe­ladat volt a győzelem elérése. A jugoszláv játékvezető egyébként Albertet talpalás miatt állította ki... NOVEMBER 6. Kisstadion: FTC — Bp. Vörös Meteor 3—1 Az I. harmadban az FTC emberelőnyből szerzett góllal vezetett, majd all. harmad­ban tovább növelte előnyét. Az utolsó játékrészben az FTC 10 perces emberelő­nyét nem tudta kihasználni, így ez a harmad 0— 0-ás eredménnyel zárult. A gyors iramú, időnként kemény mérkőzésen az FTC meg­érdemelten szerezte meg első 2 bajnoki pontját. NOVEMBER 7. Tatabánya: FTC — Tatabánya 1—1 G.: Fenyvesi Géczi — Novák, Mátrai, Horváth L. — Pere- csi, Orosz — Karába, Varga, Juhász, Németh M., Fenyvesi. A 66. percben bal oldali támadás végén Orosz átadása Fenyvesiig jutott, a szélső ki­tört az alapvonal közeléből, 10 m-ről nagy erővel a bal felső sarokba rúgta a labdát, 1— 0. A bányászcsapat a 86. percben egyenlí­tett, így az FTC-nek nem sikerült győzelem­mel búcsúzni az 1965-ös bajnoki idénytől. Ez volt ugyanis az utolsó mérkő­zés, amely után végleg eldőlt, hogy a Vasas mögött az FTC a második helyen végzett. A gólkirály a mi Albert Flóriánunk volt: 1. Al­bert 27 gól, 2—3. Bene és Tichy 20—20 gól. A tartalékcsapat is ezüstérmes volt: 1. Ú. Dózsa 39 pont, 2. FTC 32 pont, 3. Győri ETO 32 pont. Az ifjúsági gárda nem került dobo­góra, „csak” negyedikek voltak. NOVEMBER 10. Népstadion: FTC — Panathinaikosz 0—0 BEK Géczi — Novák, Mátrai, Horváth L. — Ju­hász, Orosz — Szőke, Varga, Albert, Németh M., Fenyvesi. A ferencvárosi játékosok tucatnyi hely­zetet hagytak kihasználatlanul. íme néhány: a 27. percben Fenyvesi egyedül húzhatott kapura, 15 m-ről azonban elhamarkodottan mellé lőtt. Ezután a görög kapus kapott tap­sot látványos védéseiért. Először Albert fe­jéről szedte le a labdát a levegőben úszva, majd önfeláldozóan belevetette magát a ka­pu torkában álló Albert lövésébe. Az 53. percben ismét Albert előtt nyílt gólszerzési lehetőség. A középcsatár a ka­pus kicselezése után kisodródott és elcsú­szott. Ezután Albert lövését kiütötte a kapus, Varga lövését a gólvonalról rúgták vissza, majd Szőke 5 m-ről mellélövéssel fejezte be a „tűzijátékot”. . . NOVEMBER 13. Női kézilabda válogatottunk VB-t nyert Dort- mundban! Egyesületünkből Jányáné Bog­nár Erzsébet és Giba Márta volt tagja az aranyérmes csapatnak. Rothermel Anna, a VB legjobb kapusa néhány hónap múlva szintén ferencvárosinak számított.. . Kettős ferencvárosi siker a tekebajnokság­ban! Mind a férfi, mind a női gárda az élen végzett, és bajnoki elsőségük egyesületünk­ben osztatlan örömet okozott. Lám, érde­mes volt a női csapatot is létrehozni. NOVEMBER 17. Athén: FTC — Panathinaikosz 3—1 BEK G.: Karába, Fenyvesi, Albert Géczi — Novák, Mátrai, Horváth L. — Ju­hász, Orosz — Karába, Varga, Albert, Ráko­si, Fenyvesi. Forró légkörű, izgalmas, nagy csatát vívott a Ferencváros. Nemcsak a görög baj­nokcsapat, hanem közönsége is biztos volt abban, hogy a budapesti 0—0 után csakis ők juthatnak tovább. A 6. percben nagyszerű ferencvárosi támadás bontakozott ki. Albert hátrafejelte a labdát a jó ütemben érkező Karábához, és a szélső mintegy 18 m-ről ha­talmas gólt lőtt, 1—0. A 28. percben újabb gólt szereztünk: Al­bert lövését Vukarasz kiöklözte, Varga visz- szagurította a labdát Fenyvesi elé, aki 10 m-ről laposan a hálóba vágta, 2—0. Ez volt a félidei eredmény, majd 2—1 után Novák—Varga—Albert akció végén a kö­zépcsatár beállította a végeredményt. Ha nem is világra szóló, de bravúros tel­jesítménnyel, idegenben harcolta ki az FTC a továbbjutást. NOVEMBER 18. Asztalitenisz rangadón: FTC — 31. sz. Építők 10—10 A két csapat végig fej-fej mellett haladt, 10—9-es FTC-vezetés után egyenlített a neves ellenfél. A rangadó közel öt órán át tartott! NOVEMBER 25. Az FTC asztalitenisz csapata bravúros győ­zelmével (FTC — Meteor 11—0) meg­nyerte a bajnokságot! A párosok után 2—2 volt az eredmény, majd Jurikné 3, Makiári 2, Poór 2, Petrányi 2 győzelmet aratott. A Népsportban többek között így méltatták a sikert: „Az FTC női asztalitenisz csapata baj­nokságot nyert — 12 év óta először! A négyfőnyi csapat három tagja még ifjú­sági korban van. Az FTC szakosztályáé tehát nem csak a jelen, hanem a jövő is. . .” Nagy örömünkre ez a jóslat a későbbiekben bevált, és ezzel a bajnoksággal egy szép si­kersorozat kezdődött. Újlaki Jenő edző lányai a tabellán ezt a számszerű eredményt érték el az 1965-ös bajnokságban: 1. FTC 24 22 2 — 387—93 46 Vagyis veretlenül nyerték a bajnoksá­got! NOVEMBER 28. A Kőbányai Porcelán Tárna utcai tekecsar­nokában befejeződtek a Tizek bajnokság küzdelmei. Ahogy a csapatbajnokságban, itt is kettős ferencvárosi siker született! Steckl Teréz 4 fával előzte meg az ugyancsak fe­rencvárosi Nádasnét, míg Garbás Gusztáv 6 fával a pápaiak versenyzőjét (Steckl 431 fa, Garbás 460 fa). NOVEMBER 30. Megjelent az átigazolási lista. Az Üllői útra érkeztek: Szűcs Lajos (Dorog), Horváth Árpád (Gamma), Túrái László (Bp. Sparta­cus), Tátrai Antal (Diósdi TC), Selenka Tamás (Bp. Építők). Később valamennyien szerepeltek az FTC első csapatában, Szűcs Lajos pedig még világválogatott is lett! Akik eligazoltak: Aczél (Dunaújváros), Fenyvesi II (Ganz-Mávag), Galambos (Cse­pel), Havasi (SBTC). 51