Nagy Béla: FTC napló 1962-1963

AUGUSZTUS 17. Mindkét kézilabdacsapatunk MNK dön­tőbe jutott! Először a női döntőt ren­dezték. Az FTC a Spartacus ellen a ren­des játékidő végeztével 5 :4-re vezetett, de a szövetkezetiek időntúli szabaddo­bást lőhettek. Jóna állt neki és bár minden Fradi játékos ott volt a sorfalban, lövése nyomán megzörrent a háló. így 5 : 5 lett, és hosszabbítás következett. A Spartacusnak sikerült még egy gólt dobni, s ezzel a kupa győztese lett. A férfiaknál fordítva történt. A dön­tő mérkőzés az FTC és a Vasas együt­tesei között a zöld—fehérek diadalát hozta. Szinte a teljes játékidő folya­mán a Vasas vezetett, de az utolsó percekben Som és Vájná két alkalom­mal is remek gólt lőtt: FTC—Vasas 11 :9! AUGUSZTUS 19. Komló: FTC—Komló 4 : 0 G: Albert 2, Fenyvesi II, Fenyvesi dr. Aczél—Novák, Páncsics, Dalnoki—Vile- zsál, Perecsi—Fenyvesi II, Rátkai, Al­bert, Rákosi, Fenyvesi Az MLSZ az 1963-as őszi hónapok­ra egyidényes bajnokságot írt ki. A Fra­di komlói rajtja nagyon jól sikerült. A mérkőzés már az első félidő végére eldőlt. Imre az első játékrész fontosabb mozzanatai: „A 13. percbenRákosi lábáról élesen a bal kapufa mellett ment ki a labda. Néhány perc múlva Szőcs hatalmas lövé­sét Aczél a bal felső sarok elől nyomta szögletre. A 27. percbengyors baloldali támadás során Rákosi meredek labdájá­val Albert ügyesen kiugratta a védők közül Fenyvesi dr.-t, aki futtából elég nehéz szögből mintegy 12 m-ről hatal­mas félmagas lövést küldött a bal sarok­ba, 1 :0. A gól után Albert még a kapust is ki­cselezte, gólba tartó labdáját azonban Józsa kifejelte. A 30. percben Fenyvesi dr. ívelt és az ötösről félmagasan a jobb sarokba lőtt, 2 :0. Ezután enyhe fölény­ben, nyugodtan játszott a Ferencváros.