Nagy Béla: FTC napló 1962-1963

Gugi Csilla teniszezőnk az agyéni versenyeken jól szerepelt 20 1962 is! Egerváry mindössze három tizeddel maradt el az Európa csúcstól (5:36,3). * * * A hagyományos SZÚR rangadót táblás nézőtér előtt rendezték meg az Üllői úton. Olyan nagy volt az érdeklődés, hogy a műsor kezdetekor be kellett zárni a kapukat. A közönségnek nagyon tetszett a gólokban bővelkedő, időnként derűs, máskor érdekes küzdelem. Az újságírók kezdtek jobban 2 : O-ra, majd 3 : 2-re vezettek, s a félidő 4 :2-es eredménnyel zárult. Szünet után mind­két csapat cserélt. A változás kedvezett a színészek csapatának, s Papp László vezérletével — aki három gólt rúgott — sok támadást vezettek. A szurkolók vé­gül elégedetten távoztak. Ez volt egyéb­ként a Fradi-pályán az utolsó SZÚR ... 1963-tól valamennyit a Népstadionban rendezték. JÚNIUS 9. Sportuszoda: FTC—Szolnoki Dózsa 3 : 2 A nagy érdeklődéssel várt vízilabda­rangadót a ferencvárosi gárda nyerte (Ambrus—Vörös, Gyarmati—Felkai— Kiss, Laukó, Kárpáti dr. Edző: Fábián Dezső) Az FTC góljait Gyarmati, Felkai és Kárpádi dr. szerezték. JÚNIUS 10. Népstadion: Juventus—FTC 1 : 0 KK Horváth—Thomann, Gerendás, Novák— Vilezsál, Kocsis—Kökény, Varga, Né­meth, Orosz, Friedmanszky „Az utóbbi hetekben mutatott játéka alapján meglepetésként hatott a Ferenc­város helytállása nagynevű ellenfelével szemben. A zöld—fehér játékosok nagy becsvággyal és lelkesedéssel küzdöttek, sok támadást vezettek, de sok húzással, s ezeket a kísérleteket a kitűnően játszó Juventus védelem rendre hárította." Az FTC-vel szemben ebben az évben feltűnően „zord" játékvezetők, ezúttal is sújtották a Fradit: Kökényt a 16-oson belül két kézzel lökték el, de a csehszlo­vák bíró sípja néma maradt. .. JÚNIUS 17. Torino: FTC-Juventus 1 :1 KK G: Németh Horváth—Thomann, Gerendás, Novák— Vilezsál, Kocsis-Kökény, Varga, Né­meth, Orosz, Friedmanszky „Az első félidőben a zöld—fehérek támadtak többet, több helyzetet is te­remtettek, és nem lepődött volna meg senki, ha 2 : 0-ra fordulnak. A II. fél­idő első részében is a magyar csapat kez­deményezett többet, de nem bírt a túl kemény hazai védőkkel, csatárai pedig elidegeskedték a legjobb helyzeteket is." A KK A-csoportjában az FTC ezzel az egyetlen ponttal a negyedik, azaz az utolsó helyen végzett. JÚNIUS 23. Az FTC vízilabdacsapata Egerből is el­hozta a 2 pontot, így a zöld—fehérek a tavaszi idény végén veretlenül álltak az élen: 1. FTC 9 7 2 - 39-23 16 JÚNIUS 24. A Bp. Spartacus jubileumi úszóverse­nyén Egerváry Márta a 100 m-es pillan­góúszásban hat tizeddel javította meg a saját országos csúcseredményét. Az új csúcs 1:10,4 mp volt. * * * A Palotás Sándor ifjúsági kajak-kenu emlékversenyt az FTC nyerte 119 pont­tal. A későbbi olimpiai bajnok Hesz Mi­hály kajak egyesben még csak negyedik volt... JÚNIUS 30. Az úszó Bp. bajnokságon Csikány egy ti­zeddel megjavította a 200-as hátúszó csúcsot: 2:19,7. A 100 m-es gyorsúszó versenyen rit­ka esemény történt. Madarász Csilla 75 m-nél a 2. helyen úszott, s talán igye­kezetében nagy kortyot ivott — megállt, de azután tovább úszott. Eredményét miután a kötelet megfogta, pihent — megsemmisítették. Budapest bajnoksá­got nyertek: