Nagy Béla: FTC napló 1960-1961

bért, Rákosi, Fenyvesi. 1 : 1-es állás után kritikusan alakult a helyzet: „A 37. percben Várit Sári sze­relte szögletre. A szögletből beívelt lab­dát Orosz — a győriek csatára — a jobb­sarok felé fejelte, a vetődő Horváth csak érinteni tudta, s Palotai fél méter­ről kapufára nyomta, s onnan a hálóba pattant. A teljesen szabályos gólt a já­tékvezető nem ítélte meg. Horváth vetődés közben megsérült, helyére Sári állt a kapuba. Horváth csak a második félidőben tért vissza." A II. félidőben előbb Vilezsál, majd Rákosi lövésénél hibázott a győri kapus és ez elegendő volt a nehéz győzelem eléréséhez. * * * A kézilabdabajnokság utolsó fordulójá­ban az élen álló férfi csapatunk a Bp. Spartacustól 10 : 6 arányú vereséget szenvedett. Ha a Fradi ekkor győz, 1 pont előnnyel nyeri a bajnokságot, így azonban az élen hármas holtverseny alakult ki — jobb gólarányával a Sparta­cus lett az első — az FTC pedig a 4. helyen végzett. A női csapat nagy harcot folytatott a kiesés ellen, s ezt sikerült is elkerülni. Lányaink a 9. helyen fejezték be a baj­nokságot. * * * Végétért a vízilabdázók 10 fordulóból álló Olimpiai Kupa elnevezésű küzde­lemsorozata. A kupát a Honvéd nyerte, az FTC fiataljai a nyolcadik helyen vé­geztek. \ OKTÓBER 22. Népstadion: FTC—Vasas 1 :0 G: Albert Horváth—Sári, Gerendás, Dalnoki—Vile­zsál, Kocsis—Friedmanszky, Orosz, Al­bert, Rákosi, Fenyvesi. Egy-egy na9y kimaradt lehetőség, majd a két pont sorsát eldöntő gól kró­nikája: „A 6. percben Machos tört át a védőkön, már csak a kapussal állt szem­ben, a labdája azonban Horváth lábáról kiperdült. A 62. percben Budzsák této­vázott. Albert elszedte tőle a labdát, s nagy lendülettel tört a kapu felé. Már Friedmanszky és Albert az FTC—Vasas mérkőzésen Az ország legszebb fekvésű pályáján. (FTC—SBTC 1 : 2). Balról: Gerendás, Albert, Kocsis, Dalnoki 33