Nagy Béla: FTC napló 1960-1961

Fradinak sikerült is egyenlítenie. A já­ték képe alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna." Az MTK a győztes gólt a 88. perc­ben Sipos szabadrúgásából érte el. Az FTC 1 perc múlva egyenlíthetett volna: Készéi a 16-oson belül úgy esett el, hogy a labda a kezét érintette, a játékvezető, mivel nem látott szándékosságot, nem ítélt 11-est... OKTÓBER 22. Befejeződött a kézilabdabajnokság. A férfi csapatot az Cl. Dózsa egy tized­del (!) jobb gólarányával előzte meg, így a mieink nem kerültek dobogóra. A női gárda a középmezőnyben, a 7. helyen fejezte be a bajnokságot. * * * Az FTC tekecsapata pompás győzelmet ért el Szegeden a Sz. Építők ellen és ezzel kikerült a kiesési zónából. (FTC— Sz. Építők 8 :0) * * * Nullra győzött a női asztalitenisz csa­pat is: FTC—BRSC 18 : 0! (Hegedűsné, Poór, Ádámné, Séra) OKTÓBER 29. Üllői út: Pécs—FTC 2 : 2 G: Németh, Fenyvesi. Landi—Novák, Mátrai, Dalnoki—Né­meth, Rákosi—Kökény, Albert, Orosz, Vilezsál, Fenyvesi. Az Albert és Rákosi sérülése folytán 9 főre olvadt ferencvárosi csapat csak 3 perccel a befejezés előtt tudott egyenlí­teni! NOVEMBER 6. Szeged: FTC-SZEAC 2 : 1 G: Friedmanszky, Albert Horváth—Novák, Mátrai, Dalnoki—Né­meth, Vilezsál-Kökény, Albert, Fried­manszky, Orosz, Fenyvesi. A két gól mintaszerű támadásokból született meg: A 7. percben Orosz part­dobásával Albert átkígyózott a védőkön, az alapvonalról beadott és a befutó Friedmanszky 8 m-ről a jobb sarokba helyezte a labdát. Lenkei Novákkal küzd a labdáért. Ú. Dózsa—FTC 2 :1 77