Nagy Béla: FTC napló 1960-1961

21 év után ismét KK mérkőzést ját­szott a Fradi! Azonban nagy csalódást keltett a 45 ezer főnyi szurkolóseregnek az FTC játéka. A II. félidőben Albert beállításával valamelyest javult a csatárjáték, de egy esetet kivéve meddő maradt az ötösfo­gat. * * * Az evezősbajnokságon az FTC hajó nyerte a férfi nyolcast! Egyesületünk a pontversenyben a 3. helyen végzett. * * * Az országos szabadfogású bajnokságon „csak" helyezéseket értek el versenyző­ink. Pehelysúlyban Kruj Iván ezüstérmet nyert és Macsek személyében a dobogó harmadik fokára is ferencvárosi birkózó állt. Könnyűsúlyban Benkő szintén a harmadik helyen végzett. Váltósúlyban Radics, nehézsúlyban Vígh ezüstérmet nyertek. Kötöttfogásban csak Radics harmadik helye volt örvendetes. JÚLIUS 5. A Bp. Gyárépítők teniszversenyén FTC siker született: a női egyesben Gugi Csilla 6 : 2, 6 : 2 arányban győzött a döntőben az U. Dózsa versenyzője, Pol­gár ellen. * * * A nézők az országos vegyesúszó bajnok­ság mindkét számában ferencvárosi győ­zelemnek tapsolhattak. 400 m női: Egerváry 5;54.4 - új orszá­gos csúcs! 400 m férfi: Várszegi 5;18.7 - új orszá­gos csúcs! JÚLIUS 10. Bécs: FTC—Simmering 5 :1 KK G: Fenyvesi, Albert, Friedmanszky, Dal­noki, + 1 öngól. Horváth—Berta, Mátrai, Dalnoki—Vile- zsál, Kocsis-Friedmanszky, Orosz, Al­bert, Rákosi, Fenyvesi. A két csapat közötti tudáskülönbség gólokban is megmutatkozott. Az FTC könnyedén, nyugodtan szőtte támadá­sait, valósággal iskolajátékot mutatott. Jellemző a zöld—fehérek jó játékára, A legendás vegyes váltó. 31