Nagy Béla: FTC napló 1950-1954

1951 Bp. Kinizsi—Csepeli Vasas 1:0 A győztes gól az első félidő 44. percében így született meg: „Lakat szabadrúgást rúg a 16-os iobbsarkától. Laposan megy be a labda és o kaputól mintegy 6 méterre álló Hári a vetődő Mészáros hasa alatt a kapu jobb sarkába gurít." A győzelem a II. félidőben veszélyben forgott, de Keszthelyi tizenegye­sét Szabó II. gyors vetődéssel hárította. szeptember 29. Bp. Kinizsi—Szegedi Honvéd 3:0 Ritka biztos győzelmet aratott a Kinizsi csapata. Ráadásul szerencsés is volt a gárda, hiszen például Kéri 30 méteres lövését Palotai kapus be­ejtette a hálóba ... október 6. Vízilabda-csapatunk győzelemmel fejezte be a bajnokságot: Bp. Kinizsi— Bp. Bástya 3:2! Az első perctől kezdve nagy volt az iram. Emberelőnybői jutott vezetéshez a Kinizsi, és ugyanígy egyenlített a Bástya. Szünet után gyors támadásból a Bástya szerezte meg a vezetést, de a Kinizsi 4 méteres­ből hamarosan egyenlített. Szívós kiállítása után emberelőnyös heiyzetbő! született a győztes gól. A Kinizsi győzelmével végeredményben megszerezte a 3. helyet! november 24. Női kosárlabda Bp. bajnoki mérkőzésen: Bp. Kinizsi—M. Pamut 30:29 A befejezés előtt 20 másodperccel még a Pamut vezetett egy kosárral. A győztes kosarat az utolsó pillanatban dobták a Kinizsi lányok. A Kinizsi legjobbjai Baka, Kiss és Karaffa voltak. december 2. Bp. Honvéd—Bp. Kinizsi 2:1 A Kinizsi félidőben 1:0-ra vezetett! A Honvéd nemcsak egyenlített, de egy lesgyanús helyzetből a győztes gólt is megszerezték. A Kinizsi ezze' befejezte bajnoki szereplését, amelyet így értékeltek. „Ha mérlegre tesszük a Kinizsi csapatának évi teljesítményét, meg­állapíthatjuk: a csapat szereplése észrevehetően javul. Különösen figye­lemreméltó ez a megállapítás akkor, ha tekintetbe vesszük, hogy az 1950-es bajnokságban kiesési gondokkal küzdött az élelmezésiek együttese. A Bp Kinizsi hatodik lett az 1951-es bajnokságban a Vasas és a Csepel mögött. Ugyanannyi pontot szerzett, mint az előtte levők, csak a gólaránya volt rosszabb." ★ ★ ★ Férfi tekecsapatunk is a középmezőnyben végzett. A 22 mérkőzésbő! tizet megnyertek, 12 találkozón veszítettek és ezzel a 7. helyet szerezték meg. 27