Nagy Béla: FTC napló 1950-1954

Három svájci nyilatkozza a háromgólos mérkőzésről. Helmut Käser, a svájci szövetség elnöke: — Sportszerű keretek között folyt le a mérkőzés. A magyar győzelem nem volt kétséges, de szemmel láthatóan zavarta a csatárokat a svájci retesz. A magyar csapat védelme nem állt nagyobb feladat előtt, de nem volt olyan biztos, mint máskor. A magyarok­nál Fenyvesi tehetséges szélső. Hans Ruegsegger edző: — A magyarok győzelme ebben az arányban is megérdemelt, bár mi is lőhettünk volna egy—két gólt. A magyar csapat gyors, robbanékony és nagy technikával rendelkező játékosokból áll. Nekem nagyon tetszett a balszélső Fenyvesi. Parlier, a svájci kapus: — Érdekes mérkőzés. A magyar a legjobb csa­pat, amely ellen valaha is játszottam. Több gólt is kaphattam volna, örü­lök, hogy hárommal megúsztam. 1954. október 24., Budapest, Népstadion MAGYARORSZÁG—CSEHSZLOVÁKIA 4:1 Góllövő: Kocsis 3, Sándor. Grosics (Honvéd) — Buzánszky (Dorog), Lóránt (Honvéd), Lantos (V. Lobogó) — Bozsik (Honvéd), Szojka (Salgótarján) — Sándor (V. Lo­bogó), Kocsis (Honvéd), Hidegkúti (V. Lobogó), Puskás (Honvéd), Feny­vesi (Kinizsi). Csere: Palotai (Győr), Czibor (Honvéd), Kárpáti (Győr). Hét perc alatt két szép gólt szerzett a magyar csapat. „Az 53. percben Fenyvesi villámgyorsan fut el a balszélen, középre ad Kocsisnak, Kocsis Sándor elé perdíti a labdát és az óriási lendülettel befutó jobbszélső az ötös sarkáról, futtából a bal sarokba lövi a labdát, 2:0! A 60. percben Feny­vesi remekül fut el a balszélen, nagyszerűen ívelt labdája az ötös felé száll. Kocsis emelkedik ki a védők közül és a homlokáról a léc alá vágódik a lab­da, 3:0! 1954. október 24., Pozsony MAGYARORSZÁG B—CSEHSZLOVÁKIA B 2:2 Góllövő: Szusza, Palotás. Gellér (V. Lobogó) — Kovács II. (V. Lobogó), Börzsei (V. Lobogó), Dal­noki (Kinizsi) — Kovács I. (V. Lobogó), Dékány (Kinizsi) — Tóth II. (Cse­pel), Csordás (Vasas), Palotás (V. Lobogó), Szusza (Dózsa), Tóth M. (Dózsa). Csere: Fejes (Sztálinváros). 1954. október 24., Brnó MAGYARORSZÁG U.—CSEHSZLOVÁKIA U. 2:0 Góllövő: Varga, Bédi. Faragó (Honvéd) — Rajna (Dózsa), Henni II. (Kinizsi), Dudás (Diósgyőr) — Csernai (Csepel), Kleibán (Csepel) — Bencsics (Sz. Lók.), Varga (Dorog), Orosz (Kinizsi), Szolnok (V. Lobogó), Bédi (Sztálinváros). Csere: Sárosi (Vasas). 1954. október 24., Budapest, Népstadion CSEHSZLOVÁKIA IFJ.—MAGYARORSZÁG IFJ. 4:2 Góllövő: Tichy 2. Várhidi (V. Lobogó) — Sebestyén (Bp. Építők), Móré (Debr. Lók.), Szim- csák (V. Lobogó) — Karácsonyi (Vasas), llku II. (Dorog) — Csóka (Hon­véd), Bukovi (V. Izzó), Tichy (Honvéd), Taliga (Ózdi V.), Farkas (Vasas Atra). 120