Nagy Béla: FTC napló 1950-1954

degkuti (V. Lobogó). Csere: Buzánszky (Dorog), Budai (Honvéd), Czibor (Honvéd). Csak a II. félidőben játszott jól a magyar csapat. A három gólon kívül még négy kapufalövéssel is búcsúzott a válogatott Egyiptomtól. 1954. február 24., Sanghaj MAGYAR C-VÁLOGATOTT—KELET-KfNA VÁL. 3:0 Góllövő: Szusza 2, Vadász. Pesti Z. (Diósgyőr) — Bagoly (Sz. V. Építők), Henni II. (Kinizsi), Kovács (Honvéd) — Pesti Gy. (Győr), Vadász (Vasas) — Csányi (Kinizsi), Pásztor (Dózsa), Szusza (Dózsa), Várnai (V. Izzó), Babolcsay (Honvéd). A mérkőzés legszebb gólját a befejezés előtt 1 perccel Szusza lőtte: Várnai átadását 10 méterről hanyatvetődve lőtte a hálóba! A nagyszerű tel­jesítmény után zúgott a taps. 1954. április 10., Graz MAGYARORSZÁG III.—STÁJER VÁL. 5:2 Góllövő: Tiba 3, Csuberda, +1 öngól. Palotai (Győri V.) — Rákóczi (Honvéd), Kispéter (Kinizsi), Sólyom (Dózsa) — Csernai (Csepel), Dékány (Kinizsi) — Bablena (Salgótar­ján), Csuberda (Salgótarján), Tiba (Ózdi Vasas), Fekete (Miskolci Lók.), Babolcsay (Honvéd). Csere: Kirádi (V. Izzó), Bakonyi (Dorog), ilku (Dorog). 1954. április 10., Koblenz MAGYARORSZÁG—SAAR-ViDÉK 6:0 UEFA TORNA Góllövő: Karácsonyi 3, Tichy 3. Kohut (Csillaghegy) — Vékony (Ózdi V.), Szimcsák (V. Lobogó), Nagy- máté (Sztálin Vasmű É.) — Knelczer (Textilfestők), Ilku II. (Dorog) — Jagodics (Salgótarján), Bukovi (V. Izzó), Tichy (Honvéd), Karácsonyi (Vasas), Karikó (Győri V.), Csere: Taliga (Ózdi Vasas). 1954. április 11., Bécs MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 1:0 Góllövő: Happel (öngól). Grosics (Honvéd) — Buzánszky (Dorog), Lóránt (Honvéd), Lantos (V. Lobogó) — Bozsik (Honvéd), Zakariás (V. Lobogó) — Budai (Honvéd). Kocsis (Honvéd), Hidegkúti (V. Lobogó), Puskás (Honvéd), Czibor (Honvéd). Csere: Palotás (V. Lobogó). „Jelentős összecsapás volt, s a magyar válogatott csapat büszke lehet erre a nehéz, küzdelmes győzelemre. A londoni mérkőzést a csatársor nyerte meg, a bécsit — a védelem. Ez egyúttal bírálat is a támadósorra. Csatár­játékunk nem csillogott ezúttal olyan fényben, mint Londonban, vagy Egyip­tomban. Több oka volt ennek. Legjobb csatáraink még nincsenek legjobb formájukban, jó teljesítményt egyedül Puskás mutatott, de ö is csak az első félidőben." A mérkőzés sorsát eldöntő öngól úgy született, hogy Budai labdáját Happel Kocsis elől a saját kapujába pattintotta. Kocsis a mérkőzés után így nyilatkozott: 112