Nagy Béla: FTC napló 1950-1954

A magyar csapat már az első félidő után 5:0-ra vezetett! Ezen a mérkőzésen először volt tagja a nemzeti tizenegynek Dalnoki Jenő, a klub egyik markáns egyénisége. Sikeres bemutatkozása után keret­tag maradt és a későbbiekben a helsinki olimpiára is kiutazott. 1952. június 15., Budapest, Üllői út MAGYARORSZÁG B—LENGYELORSZÁG B 3:0 Góllövő: Mező 2, Berendi. Gellér (Bástya) — Ombódi (Kinizsi), Börzsei (Bástya), Lantos (Bástya) — Szojka (Salgótarján), Zakariás (Bástya), Csordás (Vasas), Berendi (Vasas), Mező (Vasas), Szolnok (Bástya), Babolcsay (Honvéd). Csere: Varga (Dorog). 1952. június 22., Helsinki MAGYARORSZÁG—FINNORSZÁG 6:1 Góllövő: Kocsis 3, Puskás, Bozsik, Palotás. Grosics (Honvéd) — Bunzászky (Dorog), Lóránt (Honvéd), Lantos (Bás­tya) — Kovács I. (Bástya), Bozsik (Honvéd) — Budai (Honvéd), Kocsis (Honvéd), Hidegkúti (Bástya), Puskás (Honvéd), Czibor (Csepel). Csere: Gellér (Bástya), Palotás (Bástya). A negyedik gól érdekes körülmények között született meg: „A II. félidő 30. percében ismét Budai fut el a szélen, s bead. A kapus megszerzi a labdát, Kocsis ráfut. A két játékos az ötös vonalon csap össze, mindkettő elesik, s a labda kiperdül a kapus kezéből. A nagy lendülettel befutó Palotás keresztül esik a földön fekvő két játékoson, de így is fejjel a kapuba gurítja a földön levő labdát. A labda éppen hogy bedöcög a gól­vonal mögé..." 1952. június 29., Budapest, Megyeri út BUDAPEST VÁLOGATOTT—VIENNA 5:3 Góllövő: Puskás, Hidegkúti, Kocsis, Bozsik, Czibor. Grosics (Honvéd) — Buzánszky (Dorog), Börzsei (Bástya), Lantos (Bás­tya) — Kovács I. (Bástya), Bozsik (Honvéd) — Budai (Honvéd), Kocsis (Honvéd), Hidegkúti (Bástya), Puskás (Honvéd), Czibor (Csepel). „Változatos, érdekes, sokszor igen izgalmas volt a mérkőzés, a játék színvonala azonban nem volt igazán magas. Budapest csapatának játéka alatta maradt a várakozásnak, a bécsi csapat viszont annál kitűnőbben ját­szott, s teljes mértékben igazolta a formájáról elterjedt jó híreket.” Annak ellenére, hogy előkészületi mérkőzés volt, egyetlen cserére sem került sor, mivel 3 nap múlva „visszavágót" játszottak és ekkor módosult néhány helyen az összeállítás. 1952. július 2., Budapest, Megyeri út BUDAPEST VÁLOGATOTT—VIENNA 4:0 Góllövő: Hidegkúti 2, Puskás, Kocsis. Gellér (Bástya) — Dalnoki (Kinizsi), Lóránt (Honvéd), Lantos (Bástya) — Bozsik (Honvéd), Zakariás (Bástya) — Csordás (Vasas), Hidegkúti (Bástya), Balotás (Bástya), Puskás (.Honvéd), Czibor (Csepel). Csere: Kocsis (Honvéd). 88