Nagy Béla: FTC napló 1950-1954

1953 A legváratlanabb eredményt kétségtelen, hogy a gyeplabdázók produ­kálták. Fordulóról fordulóra javulva az utolsó mérkőzésen is remekeltek Bp. Kinizsi—Bp. Postás 1:0. Hatalmas küzdelemben a jobban hajrázó Kinizsi Boncz góljával legyőzte riválisát és ezzel bajnokságot nyert! A klub történetében egyetlen gyep­labda-bajnoki címet ez a gárda érte el: Berták, Dombováry, Gubó, Háray, Jákfalvi, Koltai, Kőszegi, Margó, Rendi, Vagyóczky, Zsákai. november 4. Befejeződött a Kinizsi-csapatok országos tekevetélkedője: 1. Bp. Kinizsi (Antal 460 fa, Lovass 439, Szőnyi 427, Királyfalvi 419, Kókai 415, Szabó 412, Pásti 411, Hack 401 fa). november 12. A Kinizsi villanyfényes atlétikai verseny keretében rendezte a 10 000 m-es síkfutást a magyar élgárda részére. A 17 főnyi mezőnyben Berta a Bp. Ha­ladás versenyzője volt a leggyorsabb. A verseny egyik érdekes száma az volt, hogy a 40 éven felüliek részére is kiírtak egy futószámot... november 29. Befejeződött a női asztalitenisz SZOT-csapatbajnokság. A Kinizsi lányai (Mosóczi, Sági II., Herincs, Rozrverné, Szereczné) a harmadik helyen vé­geztek. december 6. Bp. Kinizsi—Bp. Honvéd 0:0 Az Üllői úton 40 ezer néző óriási tapsvihara köszöntötte az „évszázad mérkőzéséről” hazatért Honvéd labdarúgókat, amikor a Kinizsi ellen pá­lyára léptek. A Honvéd 7 játékost adott a londoni dicsőséghez, a Kinizsi egyet sem. A Honvéd játékosok az Üllői úton jól játszottak, de gólt mégsem tudtak rúgni. A Kinizsi egyik legnagyobb diadala volt ez, hiszen — a bom­baformában levő világklasszisok ellen — tudásuk és lelkesedésük javát adva megakadályozták, amit a világhírű angolok a Wembley-stadionban sem tud­tak. Megérdemlik ezek a játékosok, hogy külön megemlítsük nevüket, c bravúros, győzelemnek beillő 0:0 részeseit: Gulyás — Ombódi, Kispéter. Dalnoki — Szabó, Dékány — Orosz, Kéri, Mátrai, Mészáros, Fenyvesi. Az edző Sós Károly volt. december 13. Szombathelyi Lokomotív—Bp. Kinizsi 1:0 „A tét — a 3. hely — különösen a Bp. Kinizsi számára volt nagy, s ennek megfelelően az ő játékukba csúszott több hiba. A 41. percben szü­letett meg a mérkőzés egyetlen gólja. Szünet után erősen megváltozott c játék képe. Szinte állandóan a Kinizsi támadott, csatárai azonban a 45 perc alatt egyetlen valamire való helyzetet sem tudtak összehozni." A szombathelyi vereség után a Kinizsi az 5. helyen fejezte be az 1953. évi bajnokságot. A csapat az előző évekhez képest sokat javult és időnként 61