Nagy Béla: FTC napló 1950-1954

és közben kóprózatos bemutatót tartott a magyar csapat. íme egy káprá­zatos gól a sok közül: „A 20. percben Szojka fejjel Sándorhoz ad, az ugyancsak fejjel Hideg­kútihoz, fejről-fejre vándorol a labda, végül Czibor beívelt fejesét Kocsis a 6-osról a felső sarokba fejeli, 11:1 — nagyon szép gól volt!” 1954. február 14., Peking MAGYAR C-VÁLOGATOTT—KÍNAI KÖZPONTI SPORTINTÉZET 2:0 Gól lövő: Pásztor, Vadász. Pesti Z. (Diósgyőr) — Kónya I. (Csepel), Henni II. (Kinizsi), Kovács J. (Honvéd) — Pesti Gy. (Győr), Vadász (Vasas) — Kincses (V. Izzó), Pásztor (Dózsa), Szusza (Dózsa), Várnai (V. Izzó), Babolcsay (Honvéd). Csere: Forgács (V. Izzó). Idősebb és fiatalabb játékosokból összeállított csapatunk Magyar C-vá- iogatott néven Kínai portyára utazott. Ha a bemutató mérkőzéseket nem is, de a rangosabb ellenfelekkel vívott, valamint az országrészek elleni talál­kozókat mi is közöljük összeállításunkban. 1954. február 15., Peking MAGYAR C-VÁL.—KÍNAI VASUTAS VÁL. 4:0 Góllövő: Szusza 2, Bállá, Vadász. Túrái (V. Lobogó) — Irtási (Vasas). Henni II. (Kinizsi), Kovács (Honvéd) — Kajos (Dózsa), Vadász (Vasas) — Csányi (Kinizsi), Kiss II. (Dózsa), Szusza (Dózsa), Bállá (Győr), Babolcsay (Honvéd). Csere: Bagoly (Sztálin Vasmű Építők). „Frissen, gyorsan, pontosan adogatnak a magyar csatárok, sokszor harson fel a hangos nevetés a lelátón. Kínai barátaink ugyanis tetszésüknek hangos nevetéssel adnak kifejezést, s csapatukat nem kiabálással, hanem ütemes tapssal biztatják. Amikor a magyar csapat levonult a pályáról, a nézők hatalmas tapssal jutalmazták teljesítményüket. 1954. február 17., Peking MAGYAR C-VÁL.—ÉSZAKKELET-KÍNAI VÁL. 3:1 Góllövő: Kiss II. 2, Vass. Pesti Z. (Diósgyőr) — Bagoly (Sz. V. Építők), Kovács (Honvéd), Irtási (Vasas) — Pesti Gy. (Győr), Tamás (Győr) — Kincses (V. Izzó), Kiss II. (Dózsa), Vass (Vasas), Bállá (Győr), Forgács (V. Izzó). „Volt egy különösen derűs, jellemző epizódja ennek a mérkőzésnek: a II. félidő 43. perce Kiss ll.-nek egy ötletes támadás során lőtt gólja. A kínai kapus kikotorta a labdát a kapuból és a magyar játékosok csodálkozva néz­tek a játékvezető felé... Szabályos gól volt, miért nem sípol? Talán nem adja meg? Nem erről volt szó... A derék kínai játékvezető, szájában a síppal, hosszan tapsolta a remekbe sikerült lövést. Elfeledkezett a fütyülésről 1954. február 21., Kairó MAGYAR VÁL. KERET—EGYIPTOMI LIGAVÁLOGATOTT 3:0 Góllövő: Kocsis 3. Grosics (Honvéd) — Palicskó (Honvéd), Kárpáti (Győri Vasas), Lantos (V. Lobogó) — Bozsik (Honvéd), Zakariás (V. Lobogó) — Sándor (V. Lobogó), Kocsis (Honvéd), Csordás (Vasas), Palotás (V. Lobogó), Hi­111