Nagy Béla: FTC napló 1945-1949

1949 Nem úgy nézett ki, hogy merevek az izmok — a csatárok már az első félidőben egy ötöst rúgtak! Igaz, a 37. percig 1:1 volt az eredmény, de utána hullottak a gólok. Deák — ritka bravúr! — 8 perc alatt 4 gólt lőtt! A II. félidőben Kocsis vette át a gólszerző szerepet, de ő már ,,csak” kétszer talált a kapuba. A Ferencváros a mérkőzés túlnyomó részében jobban játszott, de a sajtókritika a gólarányt túlzottnak tartotta. A Fradi győzelmével a 3. helyen fejezte be az őszi idényt. Amikor a játékosok Szombathelyen levetették a Fradi-mezt, az öröm, a győzelem pillanataiban bizonyára nem gondoltak arra, hogy közülük már csak kevesen és évek múlva húzhatják fel újra. Mindössze ketten — Kispéter és Dékány — „élte" meg, hogy az FTC első csapatának díjmérkőzésén játsz­hatott ... Az, hogy mi történt a következő években, szinte minden irodista tudja: megváltozott a klub neve és színe, alaposan megváltoztak a körülmények. Sok nagyszerű siker, szép győzelem várt az egyesület sportolóira. Ami azon­ban kimondva, vagy kimondatlanul szinte mindenkinek egyformán fájt: az FTC névtől és a zöld-fehér színtől évekre elbúcsúztunk ... AZ ÉV MÉRKŐZÉSEI LABDARÚGÁS 1912. január 2., Üllői út Újpest—FTC 6:2. FÖLDES LÁSZLÓ SERLEG G.: Deák 2. Henni — Rudas, Szabó — Hernádi, Káldi, Lakat — Budai, Kocsis, Deák, Horváth, Czibor. Cs.: Tihanyi. 1913. február 20., Megyeri út FTC—MATEOSZ 5:1 G.: Deák 3, Kocsis, Czibor. Henni — Rudas, Szabó — Kéri, Csanádi, Lakat — Budai, Kocsis, Deák, Mészáros, Czibor. 1914. február 27., Üllői út FTC—Soroksár 3:0 G.: Deák 2, Rudas. Henni — Rudas, Szabó — Kéri, Csanádi, Lakat — Budai, Kocsis, Deák, Mészáros, Czibor. 1915. március 6., Szombathely FTC—Sz. Lokomotív 4:0 G.: Czibor 2, Deák 2. Henni — Rudas, Szabó — Kéri, Csanádi, Lakat — Budai, Kocsis, Deák, Mészáros, Czibor. 1916. március 12., Üllői út FTC—Szeged 9:2 G.: Deák 4, Kocsis 2, Budai 2, Rudas. Henni — Rudas, Szabó — Kéri, Csanádi, Lakat — Budai, Kocsis, Deák, Mészáros, Czibor. 1917. március 20., Üllői út FTC—SZAC 2:1 G.: Deák 2. 96