Nagy Béla: FTC napló 1945-1949

1945 Az FTC felszabadulás utáni első közgyűlését ekkor tartotta. A rendkí­vüli közgyűlés helyszíne a Lányai utcai református gimnázium díszterme volt. A közgyűlés az adminisztratív intézkedések mellett megválasztotta az FTC új elnökségét is. Az elnöki tisztség betöltetlen maradt, ügyvezető elnök­nek pedig Nádas Adolfot választották meg. Társelnökök: Barcza Sándor, Csornoki Viktor dr., Beér János dr., Felkay Ferenc dr., Mattyók Aladár, Miliők Sándor, Szabó Pál, Korbasits Pál. Alelnökök: Brunner Nándor, Fazekas Dezső dr., Kispéteri Jenő, Oláh Gyula dr., Putnoki Jenő, Pordány Ferenc, Salgó Imre, Schlosser József, Tóth Lajos dr., Dollai Antal. tlnökségi tagok: Bártfai József, Dietz Károly dr., Fazekas Tibor, Hahn Sándor, Jónás István, Lórencz József, Lutz Sándor, Mecséry József, Melly Béla dr., Szarnék Zsigmond, Weisz Andor. Főtitkár: Sárosi György dr. Tit­károk: Katz László, Rózsahegyi István, Visegrádi József, Simon György. Főpénztáros: Hajós József. október 6. Egy kellemes meglepetés az ökölvívók válogató versenyén: Fehér le­győzte a sokszoros bajnok Torma l-et! Egy kellemetlen meglepetés: a 10 km-es gyaloglóbajnokságon Selmeczi csak negyediknek ért a célba. október 14. FTC—Haladás 2:1 A felszabadulás után ez volt az FTC első bajnoki mérkőzése vidéki vá­rosban. Csak nagy küzdelemben győzött Szombathelyen a Fradi. A Ferenc­város félidőben Sárosi dr. góljával 1:0-ra vezetett, majd a szombathelyiek egyenlítettek. A győztes gól a befejezés előtt 7 perccel esett: Sárosi III. szögletét a kitűnő ütemben felugró Kubala fejelte a hálóba. november 1. FTC—Budafoki MTE 5:2 Gyetvai korai sérülése miatt a Ferencváros 85 percig 10 emberrel ját­szott és úgy harcolta ki a 3 gólos győzelmet! ★ ★ ★ Az FTC labdarúgó-szakosztály elnöke Nádas Adolf lett, alelnöke Fur- mann Károly. Titkár: Lakat Károly. Intéző: Honi János. Az agilis emberekre szükség is volt. Általában zűrzavar, személyeskedések és rossz hangulat uralkodott ekkor a Fradiban. Gallowich Tibor a Népsport hasábjain is fel­emelte szavát az FTC érdekében: „Hát ez így tovább nem mehet! A Ferencváros a külföld előtt és idehaza is a magyarság egyik nemzeti értéke és nem „Csáky szalmája''. Ez a Fe­rencváros nem politikai jelszavak kohója, nem krejzleráj és nem gyári, üz­leti vállalkozás. Itt ne akarja senki sem sütögetni erkölcsi, vagy anyagi pe­csenyéjét. Aki ebben a klubban dolgozni akar, úgy lépjen be az Üllői úti stadionba, mint a kultúra templomába, vegye le a kalapját és mélységes alázattal szolgálja a jobb sorsra érdemes magyar sportot..." Gallowich nagy feltűnést keltő sorai óriási hatásúak voltak: vezetők, játékosok feledve problémát, sérelmet mindent megtettek az FTC sikereiért. szeptember 29. 12