Nagy Béla: FTC napló 1931-1933

1932. mást, mert érzik, hogy nagy feladatot oldottak meg igen nagy sikerrel. Nem is annyira a nagyszerű eredmény, hanem a kitűnő játék jelenti ezt a sikert, amit teljes mértékben elismernek a drezdaiak. S ez a dicséret nemcsak szóban nyilvánul meg. Máris elhalmoztak különböző meghívások­kal. Érdekes Jimmy Hoggannak, az MTK volt edzőjének a megjegyzése, nyilatkozata, aki a következőket mondotta a mérkőzés után: — A Nor­végiába utazó Braun Csibi említette, hogy a Ferencváros milyen ragyogó formában van. Mindig tudtam, hogy Csibi ért a futballhoz, és hittem is neki. Nem csalódtam, a Fradi kitűnő." A drezdaiak kértek egy selyem Fradi-zászlót a mérkőzés emlékére. Mivel a csapat nem vitt magával, repülővel küldték utánuk a kért Fradi- zászlót ... május 22. Az ökölvívó-bajnokság küzdelmeinek a Royal Orfeum volt a helyszíne. Egy biztos esélyesünk volt Szigeti Lajos személyében, ám sérülése meg­akadályozta, hogy a döntőben kiáll jón. így balszerencséjére csak a 3. helyen végzett. Rajta kívül csak Szakái tudott bejutni a legjobb négy közé. Végül Szakái negyedik lett. május 26. Az úszók Bp.-bajnokságán Bárány Magda nyerte a 200 m-es mell­úszást. Az esélyeseket jó hajrával győzte le, ideje 3;37,8 mp volt. május 29. Erre a napra sorsolták ki a Ferencváros—Ili. kér. bajnoki labdarúgó­mérkőzést. Ezen a találkozón volt esedékes a Fradi 100. gólja is, de végül mégis elmaradt. A találkozót a 11. percben a játékvezető kénytelen volt félbeszakítani, mivel felhőszakadás zúdult a pályára. A szurkolók be­húzódtak a fedett lelátók alá, s a vihar szüntével a 100. gól tiszteletére kihozott zöld-fehér léggömböket eregették a magasba. A „mélyben", a pá­lyán viszont csak összefüggő víztükör volt látható. Flamarosan egy szó­csöves ember járta körül a pályát és tudtul adta: A mérkőzést két nap múlva újrajátszák! ★ ★ ★ A Nyomdász SE 150 km-es országúti versenyét óriási véghajrával Győrffy Imre nyerte. Ideje 4 ó. 19:20 mp volt. május 31. Ferencváros—III. kér. FC 3:1 „Éppen úgy alakult a helyzet, mint vasárnap. Az előmérkőzés alatt egyre komolyabban gyülekeztek a felhők a pálya felett, majd öt óra tájban elkezdett esni az eső. Félóra elteltével kimerészkedtek a csapatok, s a szemerkélő esőben elkezdődik a játék. Fröccsen a víz, cuppog a talaj, amint a játékosok rohannak a labdával és újra teljes erővel zeng: Hajrá Fradi! Az ég lassan tisztul, bár az eső nem szünetel. Turay Táncost 50