Nagy Béla: FTC napló 1925-1927

1926 Dezső dr., intéző Brunner Nándor és Bucsinszky Viktor volt. A szakosztályve­zetőségi tagok között találtuk Katz László, Csányi Zoltán, Schlosser József, Szabiár Péter, Stolmár Károly, Nádas Adolf, Palotai Ottó, Záborszky Sándor, Serf Egyed és Toldi Sándor nevét. május 30. Az FTC utolsó amatőr bajnoki mérkőzése: UTE—FTC 3:1 Az izgalmas mérkőzésen az UTE jobban küzdött, szebben játszott és — legyőzte az újdonsült bajnokot. Szigeti Imre a találkozó után így nyilatko­zott: „A csapat abban a pillanatban amikor a bajnokságot bebiztosította visszaesett formájában, mert Hiszen nem is volt számára jelentősége az eről­ködésnek. Tisztában van azonban az FTC bajnoki kötelezettségével és az or­szágos bajnoki meccsekig hátralévő időt a legszigorúbb keretek között vég­zendő munkára fogja felhasználni, hogy játéka méltó legyen a bajnoki cím­hez." június első két hete az országos bajnoki döntőkkel gazdagította az 1926-os labdarúgó programot. Az FTC könnyen vette ezeket a nem túl nehéz akadályokat. . . ★ ★ ★ A Budapest—Siófok 100 km-es országúti kerékpárosversenyben Papp Gyula kitűnően szerepelt: a szeniorok közül ő ért elsőnek a célba. Ideje: 4 óra 03; 42 mp volt. ★ ★ ★ A Kertész Tódor vándordíjért megtartották a teniszezők első csapat­mérkőzését. Az FTC sikerrel rajtolt: FTC—Rózsadombi Tenisz Club 9:2. június 6. A MAC nemzetközi atlétikai versenyén Ffajdu Sándor a 200 m-es síkfu­tásban beállította a 22,2 mp-es országos csúcsot. A győztes futás egy rész­lete: ,,A célegyenesbe fordulva Flucknak 1 méter előnye van Rózsahegyi és másfél az FTC futó előtt. Innen Hajdú lépésről lépésre közeledik ellen­feleihez, 140-nél befogja Rózsahegyit, majd a cél előtt 20 méterrel Fluckot is beéri és jó bedobással fél méterrel veri.” Hosszútávon Papp György szerzett sikert az FTC-nek: egyéni csúcs­csal (15;52,8-as idővel) nyerte a nehéz versenyt. Még egy említésre méltó eredményt: a magasugrók II. osztályú versenyét Farkas Endre 165 cm-es eredménnyel nyerte. június 10. Megkezdődtek az országos döntők: FTC—Szegedi AK 3:0, Miskolci VSC— Nagykanizsai TE 6:2. Az üllői úti kettős mérkőzésre mindössze 6000 néző volt kíváncsi. Az erősnek beharangozott vidéki csapatok bizony nagy csalódást okoztak. Az FTC is gyengélkedett, bár Tóth Potya szerint szándékosan: „Az FTC az első perctől fogva tudatában volt annak, hogy győzelme nem lehet kétes és 34