Nagy Béla: FTC napló 1925-1927

1927 június 7. Baumgarten Magda győzött Bécsben a Cottage versenyen. A női egyes döntőjében Hagenauer ellen 6:4 7:5 arányban bizonyult jobbnak. június 9. Az üllői úti pálya tornatermében tartották az FTC 28. közgyűlését. A megválasztott elnökség és a tisztségviselők díszes névsora: Díszelnök: Vass József dr. Elnök: Gschwindt Ernő. Társelnökök: Bódy Ti­vadar dr., Lieber Endre, ügyvezető elnök: Maillinger Béla. Alelnökök: Sprin­ger Ferenc dr., Szigeti Imre, Mattyók Aladár, Melly Béla dr., Tuboly János, Borbás Gáspár dr. Főtitkár: Serf Egyed helyettese: Schlosser József. Titkárok: Kárpáti Béla dr., Pörge Gergely. Jegyzők: Katz László, Komáromy Ferenc dr., Szabadíts Béla. Főpénztáros: Demele Károly. Pénztáros: Brunner Nándor. Háznagyok: Lórenz József, Oláh Gyula dr. Műszaki igazgató: Phlaumer Ágos­ton. Sportigazgató: Weisz István, ügyészek: Hecht Ernő dr., Mensáros Zol­tán dr. Orvosok: Khór Jenő dr., Leopold Béla dr., Oláh Jenő dr., ifj. Melly Béla dr., Petőcz Ákos dr., Szarvas Jenő dr. Számvizsgálók: Kuzarov Jakab, Forray Árpád, Galambos László. Megválasztottak még a választmányba 51 rendes és 15 póttagot, június 16. A Magyar Kupa-döntőben: Ferencváros—Újpest 3:0. „Végig változatos, szép, izgalmas és kemény küzdelemmel tett pontot az első profi-év végére a kupadöntő. Két kiváló együttesnek hatalmas, sőt elkeseredett harcából a Ferencváros megérdemelten került ki győztesként. Az első félidőben még — a 0:0-ás eredménynek megfelelően — a két csa­pat sakkban tudta tartani egymást, és bár a zöld-fehéreknek több jó hely­zetük volt, egyik csatársor sem érdemelte meg, hogy eredmény koronázza ak­cióit. A szünet után a Ferencváros csatársora mind jobban fokozta akcióké­pességét és felmutatta azt az elszántságot és keménységet is, ami ilyen ku­pamérkőzéseken szükséges a számolható eredmény eléréséhez. Ezt a mécs­esét a csatársor nyerte meg a Ferencvárosnak. A 22. perc meghozza a várva-várt gólt. Takács félpályáról küldött sza­badrúgása a gólvonal előtt hatalmas kavarodást okoz, ide-oda pattog a lab­da a sok láb között. Szülik közbeveti magát, de Dán elkaparintja előle a labdát és Turay egy kis résen át a jobb sarokba helyezi, 1:0! Néhány rövid lélegzetű lila-fehér támadás után már benn ül a második gól is Szülik hálójában. Takács hatalmas előreadott labdáját Fogl III. fejjel parírozza, Turay rátámad, s míg Fogl III. kissé könnyelműen dekázni akar, Turay habozás nélkül férfordulatból szenzációs lövéssel védhetetlenül a jobb sarokba lövi a második ferencvárosi gólt. Már mindenki az óráját nézi, a bíró is számolja már az egy perccel meghosszabbított félidő utolsó másodperceit, mikor mintegy 35 méterről az újpesti kaputól Bukovihoz kerül a labda, aki váratlanul hatalmas lövést küld a kapura, a labda végigfésülve Dán fejét, az elnyúló Szülik kezét érintve, a jobb felső sarokban akad meg, 3:0! 71