Nagy Béla: FTC napló 1925-1927

1925 és a bíró ezért 11-est ítél. A büntetőrúgást Pammer kapu mellé helyezi, de mert Sándor az elrúgás előtt befutott a büntető területre, Plhak újra rúgatta és most már Neumann védhetetlenül lövi a sarokba 3:1. A gól felrázza az FTC-t is, a zöld-fehérek heves támadásokat indítanak.” Az eredmény azon­ban már nem változott, maradt a 3:1. Az FTC-ből Palcsek még az első fél­időben kihagyott egy 11-est... ★ ★ ★ Az FTC úszóversenyén a Hégner vándordíjért versenyeztek a 100 m-es junior gyorsúszás résztvevői. Az első helyet Vértesi József szerezte meg 1; 16,4-es idővel. A műugró Nagy Károly végzett még az élen, míg a nők közül Keresztúri Kamilla a 100 m-es mellúszásban a 2. helyen fejezte be a versenyt. ★ ★ ★ Az UTE kerékpár stadionjában az 1800 m-es tendemversenyben a Pirity— Eigner kettős a német páros mögött a 2. helyen végzett. Pirity a 10 km-es nemzetközi meghívásos versenyben is indult és végül ötödik lett. augusztus 23. A Magyar Kupa döntőbe jutásért: UTE—FTC 3:2 A rendes játékidő 1:1 -re végződött, s a továbbjutás sorsát a hosszabbí­tás első 15 perce döntötte el; Az UTE ekkor két gólt is rúgott. A 120 perces küzdelemnek egy szinte hihetetlen szenzációja is volt: egyetlen lesheiyzetet sem kellett a játékvezetőnek lefújni! ★ ★ ★ A MAC atlétikai versenyén két második, egy harmadik és két negyedik helyezést értek el versenyzőink. Gyurkó László gerelyvetésben, Brausz Károly rúdugrásban, Ujfaluczky József a 110 m-es gátfutásban ért el dobogós he­lyezést, míg Szabadkay Ferenc az 1000 m-es és Nagy József a 100 m-es síkfutásban a 4. helyen végzett. augusztus 26. Ezekben az években minden szerda este ú. n. „klubvacsora" volt a Li­liom utcai Horváth Dániel féle vendéglőben. Ilyenkor az egész labdarúgó­csapat, de néha más szakosztályok sportolói is megjelentek, elbeszélgettek. Időnként még a díjátadásokat is itt rendezték, mint például ezen a napon is. Az ifjúsági labdarúgó csapat a bajnoki érmeket, az Ékszerész-serleg II. díját és az ifi sportszerűségi díjat ekkor vehette át. augusztus 29. A vízilabda Magyar Kupáért: III. kér. TVE—FTC 4:2 Az FTC a kupadöntőre vonakodott kiállni, hiszen Vértesi és Tűri harc- képtelenek voltak, Wenk pedig betegen játszott. Mivel angol bírót hozattak a mérkőzésre, a találkozó végül mégis létrejött, az FTC sportszerűségből ki­állt, de minden győzelmi esély nélkül. A papírforma beigazolódott. . . 14