Nagy Béla: FTC napló 1921-1925

tömege. Különösen kiemelkedő két tehetséges fiatal szereplése. A MUE-ból most átigazolt kis Páhok István kezdi beváltani a fejlődéséhez fűzött remé­nyeket, s kitűnő eredményt ért el, amikor Serény Istvánt a 400 méteren le­győzte. Tehetséges úszónak mutatkozott be az ifjúsági Dömötörfy, aki 50 méteren Wenk Jánost győzte le. Wenk 100 méteren vett revansot legyőzőjén, s így ez évben ketten védik a Fazekas Tibor által adományozott vándordíját, amely 50 és 100 méteres gyorsúszásokat magába foglaló egyéni pontver­senyre volt kiírva." május 4—6. Jugoszláviában két mérkőzésen két érdekesség történt az FTC „mini-tú­ráján". FTC—JUGOSZLAVIJA 2:1 „A 25. percben szokatlan dolog történt. A bíró lába annyira megsérült, hogy nem voit' képes a mérkőzést tovább vezetni. Rusics, a Jugoszlavija vá­logatott játékosa — aki könnyebb sérülése miatt nem játszott — vette át a bírói sípot és levezette a még hátralévő 20 percet." BEOGRADSZKI—FTC 3:1 ,,A szerbek Simics révén lefutnak, Hungler |l. a 16-oson belül szabályo­san meglöki, de a bíró a legnagyobb meglepetésre 11-est ítél. A tizenegyest a következőképpen rúgták: A rúgásra kijelölt játékos csak megérintette a labdát, mire Amsei meglepetve felállott, de a következő másodpercben a 1ó-oson belül álló Szabó (Beogradszki) élesen a gólba lőtte a labdát. A pártos bíró a hazai közönség felháborodása közepette megadta a nyilvánvalóan sza­bálytalan gólt, s rövidre rá véget is ért a félidő. A Beogradszki ekkor már 2:0-ra vezetett." május 10. A MOB elküldte az MLSZ által javasolt játékosok nevezését a párizsi olimpiára. Minden labdarúgónak magyar nevet kellett választani: Patkó = Plattkó, Újpesti = Fog I I. és II., Mády = Mandl, Virág = Blum, Faludy = Orth, Barna = Braun, Patay = Opata, Aczél = Eisenhoffer, Jeney = Jeny, Hí­res = kürzer, Vajda = Weisz, Ormay = Obitz, Nagy — Grósz, Gárdos = Gutt- mann, Károlyi = Kropacsek. A keret eredetileg is magyar nevű tagjai: Zsák, Molnár, Takács J., Hajós, Tóth, Biri. A keretbe mindössze 2 fradista került Blum és Eisenhoffer, Mindketten ki is utaztak, de csak Eisenhoffer játszott... ★ ★ ★ Atlétikában Toldi Sándor képviselte az FTC-t az olimpiai csapatban. Felkészülésének utolsó szakaszában Misángyi Ottó és Maillinger Béla meg­látogatta a Győrben készülő sportolónkat. „Toldi Sándor ez a roppant nagydarab ember (107 kg), akiben a gyer- ■ mek derűje és rajongása egyesül egy elméletileg is nagyképzettségű, kriti­kus sportember szakértelmével, barátságosan beszélget híveivel, rajongóival. A viszonyok csak addig tökéletesek és megfelelőek, míg nem lép ki a gya­korlótérre. A tréning helye azonban már nagyon is primitív. De ő nem esik kétségbe. Mosolyogva mutogatja, honnan micsoda buckás, göröngyös talaj­ról kell neki hajigálni. Bizony ez a pálya gyenge dolog. Először is meglehe­tősen messze van a lakóháztól, öltözőnek természetesen nyoma sincs, mos­1924. 68