Nagy Béla: FTC napló 1911-1921

1912. elveszítette a matchet, nem ambicionálta a játékot, s jóformán ellenállás nélkül tűrte a gólzáport. Megtörtént egyszer, hogy Burián csípőre rakott kéz­zel nézte, miként lő gólt Schlosser. Az FTC ezzel szemben teljes erőből be­feküdt a játékba és radikálisan kihasználta ellenfele deprimált hangulatát. Az FTC-ből Tóth játéka magaslott ki." szeptember 29. Az evezős szakosztály megtartotta első háziversenyét. A gyönyörű időben szépszámú közönség jelent meg a Népszigeti csónakházunknál, ahol Szász Ernőt sikereiért ezüst- és bronzérmekkel tüntették ki. Az FTC 34 túraevezőse 1912-ben 11 435,5 km-t evezett. október 6. Négy számban győztek az FTC atléták a Pozsonyi TE versenyén: Palo­tai Ottó (800 m-es síkfutás) Stoímár Károly (110 m-es gátfutás) Szabiár Pé­ter (3000 m-es gyaloglás) Kovács Nándor (200 m-es gátfutás). Az összesített eredmények alapján a Zsingor vándordíját a MAC nyerte 26 ponttal, máso­dik az FTC lett 24 ponttal. október 20. Az FTC 100 km-es kerékpáros házibajnokságának végeredménye: 1. Jónás István, 2. Horváth Gyula, 3. Pirity Jenő, 4. Merényi Lajos. október 26. Fölényes győzelem Becsben: FTC—Wiener AC 6:0! ,,Az FTC megsemmisítő fölényben volt állandóan, s csak a félidők utolsó perceiben hagyta lélegzethez jutni ellenfelét. A győzelem aránya még ki sem fejezi azt a nagy erődifferenciát ami a két csapat között nyilvánvalóvá lett. Fenomenális volt az FTC csapatának összmunkája. A legnagyobb elis­merés a csatársort illeti, amely Borbás helyén Tóthttal legszebb teljesítmé­nyeinek egyikét produkálta. A halfsorban Blum remekelt. Komar, aki egyéb­ként kitűnően bíráskodott, a második félidőt tévedésből csak az 53. percben fejezte be." A ráadás nem sokat változtatott, ez a mérkőzés már jóval előbb eldőlt. Talán éppen a második félidő elején, amikor Schlosser 6 perc alatt 3 gólt rúgott! A Nyugati pályaudvarra érkező csapatot 2000 ünneplő szurkoló fo­gadta. Ekkor a labdarúgás nagy népszerűsége abban is megnyilvánult, hogy az ifjú hölgyek is futballozni kívántak. Hogy hol? — természetesen az FTC- ben! A Sporthírlap részére egy B. Sárika nevű hölgy még versikét is írt, a címzés pedig Malaky Mihálynak, az FTC futballvezérének szólt: „De szeretnék Malokyval beszélni, De még jobban az FTC-be belépni, Megmondanám Malakyna'k magának: Lányokat is, lányokat is vegyen fel ő tagjának." november 24. Aprócska hír közölte csak, hogy az FTC-ben is megalakult a birkózó szakosztály. Tehát ismét egy új sportággal gyarapodott a zöld-fehér tábor... 23