Nagy Béla: FTC napló 1911-1921

1912. küldték volna ki, szinte biztosan olimpiai siker született volna, hiszen ebben az időben a világ egyik legjobb klubcsapata az FTC volt.” Megjegyzésül csak annyit, hogy az FTC a következő évben, legyőzte a világ legjobbjainak számító, olimpiai bajnokságot nyert angolokat is! augusztus 4. Alig nyitották meg az üllői úti pályát, máris szűknek bizonyult. Amint írták ,,a nagy nemzetközi matcheken kevés volt a számozott hely. Olyan nagy volt a kereslet, hogy a korzóhelyek létesítése sem javította meg a helyzetet. Most végre levegőhöz jutott a népszerű pálya. Két új tribünt építettek az üllői út felé eső forduló mögé, kiépítették a cementlépcsőket, s így sok helyhez jutva elérték azt, hogy a nagy tribünt kizárólag számozott helyek részére rendezhetik be.” ★ ★ ★ A szépen fejlődő kerékpár szakosztály egyik tehetséges fiataljáról írta a Sporthírlap: „Szarnék Ferenc az idei első pályaversenyen, mint kezdő ál­lott starthoz, s a negyedik pályaversenynél már a főversenyzők sorában küz­dött. A fiatal, 18 éves versenyző oly kitűnő formában van, hogy ma már ko­molyan kell számolni vele.” augusztus 11. Az FTC kerékpárversenyén több mint ezer néző jelent meg a Millená­rison! A juniorok versenyét Merényi Lajos nyerte, míg az 1 km-es Budapest bajnokságon Szarnék Ferenc győzött. Néhány nap múlva Szarnék a Királydíjat is megnyerte. A táv 1000 m volt, s a győztes aranyérmet és vállszalagot kapott. augusztus 25. Az FTC az üllői úti pályán nemzetközi atlétikai versenyt rendezett. Két sportolónk országos csúcsot javított! Palotai Ottó a 800 m-es síkfutásban 1; 57.4-es idővei győzött, de a célban nem állt meg, hanem tovább futott, s a fél angol mérföldes távnál kifeszített célszalagot is új magyar csúccsal szakította át. Ideje 1; 58.4 mp volt. Kóczán a finn Saaristó mögött ugyancsak második lett, de 56,76 m-es eredménye országos rekordot jelen'ett. Az atlétikai versenyen résztvett az egész labdarúgó csapat is. A 4x100 m-es váltó futást az FTC futballistái (Payer. Bródy, Weinber, Koródy) nyerték a KAOE és a Tatabánya labdarúgói előtt. A verseny után az FTC—Tatabánya országos döntőt tervezték, de az MLSZ ekkor már tö­rölte a találkozót, a vidék bajnoka hivatalosan nem mérkőzhetett. A Tata­bánya SC azonban barátságos jelleggel is játszani kívánt, és a találkozó létrejött. Az atlétikai versenyen résztvett irodisták csak 8 emberrel kezdték a játékot, de így is hamar 3:0-ra vezettek. A túlságosan is barátságos ta­lálkozót a 66. percben sötétedés miatt a játékvezető lefújta. Az FTC 4:3-ra győzött. szeptember 2. FTC—NSC 13:1 Ez nem barátságos, hanem bajnoki mérkőzés volt! A 7000 nézőt csak az első félidőben láthatott élvezetes küzdelmet — ekkor még csak 3:1 volt az eredmény. A második játékrészben amikor az „NSC már menthetetlenül 22